obrazy

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryla stelmach
Posty: 678
Rejestracja: śr 08 lut, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maryla stelmach »

zapal ze mną jesteś taki gładki
lubię haszysz i zaspane oczy
bądź mi wróżką gadającą we mnie
pod spojrzeniem mam wilgotne piersi
nic mi nie rób oprócz dotykania

szorstki język zachłannie opada
czemu jestem z tobą taka blada

obok ona wyschnięta marycha
po co budzić neonowe lampy
nie nie teraz zawiąż mi sznurówki
obręcz głodu przykuj do kamienia
pod spódniczką tak mi nie do ziemi

kiedy wejdę na szczyt światła w oknie
dasz mi przepis na baranki słodkie
Ostatnio zmieniony pt 24 maja, 2013 przez maryla stelmach, łącznie zmieniany 3 razy.
maryla stelmach
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

prawdopodobnie niewiele osób się ze mną zgodzi, ale zdefiniuje swój sąd o tego typu wierszach. Dla mnie te wiersze nie pachną żadnym narkotykiem , lecz, niestety, pachną niedobrze dydaktyzmem. Tego należy unikać jak ognia piekielnego! Ten tekst jest jednym z wielu, który ani przerazi ani nie wzruszy. Obce emocje, tak odległe dla autora, nie przełożą się na emocje czytelnicze. Czy zatem nie pisać o tak ważnych sprawach? Nie o to chodzi, ale sądzę, że to muszą być takie utwory, których minimum słów, ascetyczny obraz, wyrazistość np sylwetek - " rzuci" czytelnika o ścianę. Nigdy jeszcze gadulstwem nie zmieniono świata, bo do tego można przywyknąć i wręcz zanudzić.
Przepraszam , Marylu, napisałam to, aby wyrazić swój sąd o problemie, Twój utwór tylko posłużył mi za przykład, La
Awatar użytkownika
maryla stelmach
Posty: 678
Rejestracja: śr 08 lut, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maryla stelmach »

Latino, masz prawo, jak każdy wypowiadać swoje sądy i uagi. jeżeli zamieszczam teksty na portalach, to godzę sie na ich osąd. łatwo zabrnąć w ślepą uliczkę. potrzebny jest szczery kub :rozyczka: :rozyczka: eł na głowę. pozdrawiam serdecznie i dziękuje za komentarz.
maryla stelmach
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

miło mi, bo myślę podobnie. Moje uwagi nie dotyczyły warsztatu, są głosem w dyskusji , jak pisać o sprawach trudnych, drażliwych. :rozyczka: , La
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Ja często (jak raczy mi coś napisać) słucham Latimy i dobrze na tym wychodzę.

Pozdrawiam :rozyczka:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 4116
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: Mirek »

hm .... rzadko się z Lamitą zgadzam ale w tym wypadku ma troszkę racji, w kwestii dydaktyki oczywiście bo w kwestii gadulstwa to raczej nie
sam lubię gadać ... jak mam o czym ... a jak mam o czym to i świat czasem mnie słucha, a czy się zmienia czy nie to już inna sprawa
a co do wiersza to rzeczywiście ... dydaktyczny jest, ale tylko dzięki ostatniej zwrotce
czytam więc go sobie bez niej
zajrzyj pod podszewkę świata a dostrzeżesz kolory

czas to pieniądz
nie mam czasu
Awatar użytkownika
maryla stelmach
Posty: 678
Rejestracja: śr 08 lut, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maryla stelmach »

Latimo, Janie, Mirku, dziękuję. po namyśle wyrzuciłąm ostatnią zwrotke i myślę, że jest troszeczke lepiej. dzieki jeszcze raz serdeczne. :rozyczka:
maryla stelmach
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Podoba mi się przeplatanka zwrotek, ów dialog, a cała sceneria jak z widmowego snu. Ale czego chcieć po haszu?
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Tomasz Kowalczyk

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Bardzo ciekawy wiersz. Ale... chyba widać, że ostatnia zwrotka usunięta. Zabrakło zdecydowanego cięcia na koniec.

Pozdrawiam - Tomek