Serce

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

To ja do ciebie w pokłonie,
z sercem na talerzu.
I niby za krótko duszone
w sosie?
Ostatnio zmieniony sob 26 lis, 2016 przez dEn, łącznie zmieniany 1 raz.
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
Florian Konrad
Posty: 903
Rejestracja: pt 26 lut, 2016

Post autor: Florian Konrad »

Niektórzy wola inne części ciała :)
... np wątróbkę :)
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Niektórzy preferują miniaturę (nie mylić z częścią ciała).;)
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6684
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

to ja do ciebie w pokłonie
z sercem na talerzu
a ty - krótko duszone
i nie da się przeżuć :-D

Witaj, dEn!
Według mnie wstawiasz za dużo wierszy. Rzecz nie w ilości, a w jakości. Po naszych komentarzach postaraj się raczej dopracować dany wiersz, nadać mu ładną formę, rytm, rymy, jeśli rymowany itd. Inaczej niczego się nie nauczysz.
Pomysł z sercem - dobry. Rozumiem, że miało być dowcipnie, ale czegoś zabrakło. Wstawiłam swoją propozycję. Jak Ci sie podoba? L.
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Myślę, że przydałby się inny tytuł, bardziej zaskakujący. No i forma też bardziej błyskotliwa, dopracowana w każdej sylabie i rymie.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Troszkę się poprostuję, wyprostuję, pogadam:)



To ja do ciebie w pokłonie,
z sercem na talerzu.
I niby za krótko duszone
w sosie?

Ułożyłam serce na srebrnej tacy
Podobno gumowate, niesmaczne.

W zależności od czasu gotowania
jej serce smakuje różnie.

Sposobów kilka na duszenie serca.

Jedyne co od Ciebie dostałem
To gulasz z serc rozgotowany.

Dziękuję za czytanie Mariolu. Ile podejść tyle pomysłów. To tylko miniatura, właściwie jej próba. Tytuł adekwatny, bez udziwnień, tak jak miniatura: prosta, konkretna, wiadomo o co chodzi. Dajcie żyć, trząchać to można drzewem lub gałęzią nie liściem, na dodatek (raptem) wiosennym pączkiem. :mrgreen: Za uwagi dziękuję, wszystko biorę pod uwagę. Zachęcam do czytania dłuższych tekstów ;) w miniaturach się nie widzę.

Liliano, "żucie" tutaj nie ma nic do rzeczy, bo odbiega od tematu(nie zgrywa się z nim, bo serce dusi się w sosie własnym, żeby jeść serce, tzn odebrać tą miłość, przeprosiny, które za krótko dojrzewały, są nie gotowe przez niewystarczającą szczerość, nie do końca dobre intencje, niedojrzałość. Żuć tzn próbować, kolejne słowo co do jedzenia, tego chciałem uniknąć, żeby w miniaturce nie zawierać całego przepisu kulinarnego jak stwierdził wcześniej Mimuś. Ile głosów, tyle opinii). Co do ilości, to nikt na siłę nie każde wstawiać wierszy, ale jeżeli masz taką potrzebę, to chyba wypada korzystać z takiej możliwości(pisać do szuflady było by gorszym rozwiązaniem).Jedne lepsze, drugie gorsze, zachęcam do odwiedzania i opiniowania tematów, za co jestem wdzięczny. Uwagi czytam, biorę do siebie i analizuję( im więcej tym lepiej), w ten sposób zamierzam się uczyć. Nie wszystko z tego co piszę jest totalnym dnem. Używanie języka potocznego nie jest wyznacznikiem niskiej jakości. Mogę przebierać w wyszukanych sformułowaniach, metaforach, rymach, obcych słowach, jednak jeszcze nie teraz, nie na tym poziomie. Zdaję sobie sprawę z wielu błędów, dzięki Wam ;) teksty wolę poprawiać po opublikowaniu, nie wstydzę się tego, że oprócz czytania tu właśnie się uczę.


:rozyczka: Dla Was.
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.