Taki czas

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Taki czas

Nie wiem czy stać mnie na "pogodną jesień",
nie wiem czy stać mnie na cokolwiek jeszcze.
Pieśni pochmurnej wiatr mi nuty niesie
i wciąż dostrzegam kurczącą się przestrzeń.

Nie sądzę, aby coś miało się zdarzyć;
kwiat się rozwija, trwa i w końcu więdnie.
Niejeden może dostrzec w mojej twarzy
coraz liczniejsze ślady świeżych pęknięć.

Czegoś się boję i sam nie wiem czego.
Z kątów wyłażą liczne urojenia;
snują się liczby: to pesel, to regon,
hasła, i kody których nie chcę zmieniać.

Wciąż za mną łazi garść wstydliwych wspomnień,
mimo rozgrzeszeń i wewnętrznych przemian
i coraz bardziej uśmiecha się do mnie,
wiosenna, chłodna i wilgotna ziemia.

.
.
Ostatnio zmieniony pn 17 kwie, 2017 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Lidia
Posty: 1117
Rejestracja: czw 14 lis, 2013

Post autor: Lidia »

Ej, Janie Stanisławie, to chyba też i ja? Lub może Twój mentalny klon żeńskiej płci? :mrgreen: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :mrgreen:
Z niekłamanym zachwytem :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: Twoja niezmiennie, nie zawsze czytata i pisata, poetycka fanka Lidia :mrgreen:
Na początku było Słowo (z Ewangelii św.Jana)
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Dzięki serdeczne. Na Boga, toż wazonów nie mam, by tyle kwiecia pomieścić..

:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Fred

Post autor: Fred »

Ciekawie opowiedziana opowiesć o przemijaniu. Im dłuzej żyjemy, tym czas szybciej biegnie.
Lidia
Posty: 1117
Rejestracja: czw 14 lis, 2013

Post autor: Lidia »

Jan Stanisław Kiczor pisze:Dzięki serdeczne. Na Boga, toż wazonów nie mam, by tyle kwiecia pomieścić..

:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Może być wanna :mrgreen: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :mrgreen:
Na początku było Słowo (z Ewangelii św.Jana)
Hanna L.
Posty: 2860
Rejestracja: sob 16 lut, 2013

Post autor: Hanna L. »

Lidia tyle kwiatów przesłała, że nikt jej nie przebije. Prędzej czy później do każdego owa ziemia się uśmiechnie.
:rozyczka: z pozdrowieniem
Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7875
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

Jakże tu ostatnimi czasy Kiczora liryk brakowało :-D
Ale już są i można nimi duszę cieszyć .
Leo duszę cieszy na takie wersy .

Z uszanowaniem L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "
Oremus
Posty: 667
Rejestracja: pt 05 wrz, 2014

Post autor: Oremus »

Dla nas nagroda za długie czekanie. Doskonały wiersz!
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

najlepsze w życiu jest to, mimo pieniędzy, sławy, urody itp; jak pisał Kochanowski : wszystkich nas wetkną w mieszek jako czynią łątkom, więc będzie co ma być, Janie. Głowisia do góry :rozyczka: ,La
Awatar użytkownika
Bożena
Posty: 5397
Rejestracja: śr 01 wrz, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bożena »

Janie- pięknie napisane- a przemyślenia i mnie bliskie- pozdrawiam wiosennie :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Miłość - to wariactwo. Lecz tylko idioci nie wariują.
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Mnóstwo kłębiących się myśli i troszkę przygnębienia w pięknej formie. Pozdrawiam Janie :)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
Ewa Włodek
Posty: 3887
Rejestracja: wt 01 mar, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ewa Włodek »

Powiem, Janie, że i do mnie coraz częściej uśmiecha się ta wilgotna ziemia! Chyba, że kokiet z Ciebie? (tu duuuuże perskie do Ciebie)
:-D
w moim guście.
Pozdrawiam mocno
Ewa
Niebo gwiaździste nade mną...
Immanuel Kant
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

z ogromną przyjemnością, bo mimo smutku pieknie powiedziane;-) :rozyczka:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
spirytysta
Posty: 479
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Kontakt:

Post autor: spirytysta »

A do mnie wiersz nie przemówił. Błyskotliwy, ale mam wrażenie, że to tylko ślizganie się po powierzchni "vanitas".
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Bogu dzięki żyjemy w czasach, w których każdy może wyrazić własną opinię. Podejrzanymi byłyby zachwyty wszystkich, jak i podejrzaną byłaby totalna krytyka.
Na swoje usprawiedliwienie powiedzieć mogę tylko, że ponieważ dobiłem do siedemdziesiątki, to i "ślizgania" się jest chyba mniej. Choć młodsi mogą takie wrażenie mieć. Każdy wiek ma swoje prawa, wiec spojrzenie też różne być musi. A może ja nietypowym jestem "starcem"? Cholera wie.

Dziękuję za słowo, pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony śr 19 kwie, 2017 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/