Afteral

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7903
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

Trafiłeś Jocie - Leonard i jego twórczość to od lat największa inspiracja Leona.

Czyli :-D dziękuję z przyjemnością.

Z uszanowaniem L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "
J-23
Posty: 792
Rejestracja: wt 01 gru, 2015

Post autor: J-23 »

Leon Gutner pisze:Leonard i jego twórczość to od lat największa inspiracja Leona.
Czyli Alleluje :



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7903
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

:rozyczka:
" Każdy dzień to takie małe życie "
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1803
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

No, tak. Czas mija, a my wciąż w różnych miejscach widzimy dawnych siebie, z utraconą miłością u boku... Opowiadają o niej ulice, wydeptane ścieżki, piksele... Mówi się, że z biegiem lat w pamięci wszystko się zaciera. A jeśli nie?
Bliskie są mi Twoje refleksje i tęsknoty. Czasem zdarza się taka miłość, która w nas zapada bezpowrotnie. I choć wiemy, że jest już niemożliwa, żyje w nas wiecznie.

Opisałeś to, czego ja nigdy nie potrafiłam, Leonie...
I to motto! Cudowne, dla mnie będące osobną opowieścią, poruszające do głębi.

Pozostaje tylko podziwiać piękno Twoich wierszy. Są doskonałe.
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

Droga Vesper!
Motto tego wiersza (jak i kilku innych Leona Gutnera) to fragment mojego utworu. Pozostaje mi cieszyć się, że przypadł Ci do gustu, ale...
Drogi Autorze!
Kolejny raz korzystasz z fragmentu mojego tekstu poetyckiego i czynisz go mottem Twojego wiersza. Przyzwoitość, uczciwość oraz prawo autorskie nakazują, że należy napisać, czyje słowa cytujesz. Możesz stwierdzić, że korzystając z wierszy Haliny Poświatowskiej również nie zaznaczasz, do kogo należą cytowane słowa. Różnica polega jednak na tym, że Poświatowska nie zareaguje. Jako żyjąca autorka tekstów poetyckich życzę sobie tego i jestem przekonana, że nie muszę dłużej tłumaczyć, dlaczego.
Pozdrawiam i Vesper, i Autora.
Ostatnio zmieniony sob 10 paź, 2020 przez Agnieszka Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4464
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Agnieszka Marek pisze:Droga Vesper!
Motto tego wiersza (jak i kilku innych Leona Gutnera) to fragment mojego utworu. Pozostaje mi cieszyć się, że przypadł Ci do gustu, ale...
Drogi Autorze!
Kolejny raz korzystasz z fragmentu mojego tekstu poetyckiego i czynisz go mottem Twojego wiersza. Przyzwoitość, uczciwość oraz prawo autorskie nakazują, że należy napisać, czyje słowa cytujesz. Możesz stwierdzić, że korzystając z wierszy Haliny Poświatowskiej również nie zaznaczasz, do kogo należą cytowane słowa. Różnica polega jednak na tym, że Poświatowska nie zareaguje. Jako żyjąca autorka tekstów poetyckich życzę sobie tego i jestem przekonana, że nie muszę dłużej tłumaczyć, dlaczego.
Pozdrawiam i Vesper, i Autora.
Leonie,
proszę o odniesienie się do zarzutu Agnieszki.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7903
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

Tomku.

Zarzut autorki wpisu jest jak najbardziej słuszny. Używane cytaty przed moimi wierszami w kilkunastu przypadkach pochodzą z wierszy Agnieszki Marek. Nie pozostaje mi nic innego jak zaniechać tego procederu wobec powyższego sprzeciwu.

Z uszanowaniem L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4464
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Leon Gutner pisze:Tomku.

Zarzut autorki wpisu jest jak najbardziej słuszny. Używane cytaty przed moimi wierszami w kilkunastu przypadkach pochodzą z wierszy Agnieszki Marek. Nie pozostaje mi nic innego jak zaniechać tego procederu wobec powyższego sprzeciwu.

Z uszanowaniem L.G.
Proszę zatem, Leonie, o dokonanie stosownej korekty.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1803
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Agnieszka Marek pisze:Droga Vesper!
Motto tego wiersza (jak i kilku innych Leona Gutnera) to fragment mojego utworu. Pozostaje mi cieszyć się, że przypadł Ci do gustu, ale...
Tak, to bardzo piękne słowa. Wielokrotnie zachwycałam się mottami do tekstów Leona, nie mając pojęcia, że nie są Jego autorstwa. Umieszczenie imienia i nazwiska tego, kogo cytujemy, wydaje się wszak oczywiste. Stąd przez myśl mi nie przeszło, że są to fragmenty czyichś utworów...
Jest mi niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. W pełni rozumiem Pani poczucie krzywdy, zupełnie nie rozumiejąc natomiast, dlaczego Autor postąpił tak, jak postąpił...

Wydawać by się mogło, że dla użytkowników portalu literackiego kwestie praw autorskich są świętością, bo przecież dotyczą ich samych. Dlatego to ważne, żebyśmy reagowali na nadużycia. Sama nie chciałabym, by ktoś zamieszczał moje utwory, czy ich fragmenty, jako rzekomo własne.

Mam nadzieję, że tym wpisem nie naruszyłam Regulaminu portalu. Chciałam jedynie wyjaśnić, że nie miałam wiedzy na temat tego, kto jest autorem słów, które mnie poruszyły na równi z wierszem.
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

Bardzo dziękuję, Vesper, za racjonalny głos w tej kwestii.
Autor, jak widać, nie raczył skomentować posta, co mnie osobiście nie dziwi. Jedynym ruchem, na jaki było go stać po wykryciu takiego nietaktu i nadużycia (i to na wszystkich forach poetyckich, na jakich publikuje) było wykasowanie fragmentów moich wierszy (które uczynił mottami) zamiast podpisania ich danymi prawowitej autorki. O przeprosinach nawet nie wspominam...
Życzę Państwu dalszej miłej zabawy poezją.
Oby tylko nie była to zabawa kosztem innych piszących.
Ostatnio zmieniony pn 12 paź, 2020 przez Agnieszka Marek, łącznie zmieniany 2 razy.
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1370
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Pani Agnieszko Marek,
wczoraj kilkakrotnie zawędrowałam do "Ogrodu Ciszy", żeby poczytać wiersze, jakie napłynęły od mojej ostatniej bytności. Na bieżąco śledziłam także posty pod niniejszym tekstem. Mogłam sobie wyrobić własną opinię.
Bez wątpienia jestem po Pani stronie. Jednak swoim ostatnim wpisem straciła Pani całą moją sympatię.
Agnieszka Marek pisze:Bardzo dziękuję, Vesper, za racjonalny głos w tej kwestii.
Autor, jak widać, nie raczył skomentować posta, co mnie osobiście nie dziwi. Jedynym ruchem, na jaki było go stać po wykryciu takiego nietaktu i nadużycia (i to na wszystkich forach poetyckich, na jakich publikuje) było wykasowanie fragmentów moich wierszy (które uczynił mottami) zamiast podpisania ich danymi prawowitej autorki. O przeprosinach nawet nie wspominam...
Tu ma Pani rację. Należą się przeprosiny. Tylko dlaczego z pokrzywdzonej przeszła Pani w agresorkę. Rozumiem Pani zdenerwowanie, ale słowa trzeba ważyć.
Agnieszka Marek pisze:Życzę Państwu dalszej miłej zabawy poezją.
Oby tylko nie była to zabawa kosztem innych piszących.
"Zabawa poezją"... Dlaczego Pani poniżyła publikujących na tym Forum, przyrównując "Ogród Ciszy" do piaskownicy, poetki i poetów zaś do dziewczynek i chłopców bawiących się w poezję? Ostatnie zdanie Pani wypowiedzi trąci wręcz mocnym przypuszczeniem, jakoby zabawa ta odbywała się kosztem innych. Na "Ogrodzie Ciszy" powstają mądre i dojrzałe utwory, dlatego tu jestem. I nie pozwolę, aby to miejsce było tak niemądrze dyskredytowane. Powinna się Pani wstydzić takich niczym nieuprawnionych osądów!
Pani powinna zostać przeproszona, ale Użytkownikom "Ogrodu Ciszy" należą się przeprosiny od Pani.

Łączę pozdrowienia
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

Szanowna Pani!
Widzę tutaj ogromną nadinterpretację.
Sformułowanie "zabawa poezją" nie jest nacechowane pejoratywnie i zapewniam, że użycie go nie miało na celu urażenia kogokolwiek.
Pierwsze kroki ma swojej poetyckiej drodze stawiałam m.in.na Ogrodzie Ciszy, o czym niejednokrotnie wspominałam choćby w notach biograficznych czy na obwolutach moich książek. Nie wiem dlaczego miałabym źle wyrażać się o Ogrodzie? To nielogiczne...
Życzę wszystkiego, co dobre i pozytywne, Cortesso Droga :)
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4464
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

W pierwszej kwestii, która stała się przyczyną dyskusji, jesteśmy wszyscy zgodni.

Agnieszka była i jest jedną z nas. Zarejestrowała się na "Ogrodzie Ciszy" 2 czerwca 2009 roku, Forum rozpoczęło swoje istnienie niecały rok wcześniej.
Kiedy na różnych imprezach poetyckich opowiadam o "Ogrodzie Ciszy", wspominam także tych, którzy odnieśli największe sukcesy na literackiej niwie. Zawsze wymieniam wtedy Agnieszkę. Wiem, że pamięta Ona o swoich chwilach spędzonych na Ogrodzie.
Jestem głęboko przekonany, że słowa, jakie padły z obu stron, były skrótami myślowymi, które odbiegają od stanu faktycznego.
Najważniejsza jest poezja!
Dlatego zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Ogrodu Ciszy" im. Michała Witolda Gajdy. Wierszom rymowanym patronuje Jan Stanisław Kiczor. Do 15 października można nadsyłać teksty.

Serdecznie pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.