one

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Mayere
Posty: 72
Rejestracja: ndz 10 sty, 2021

Post autor: Mayere »

w dekadach mrugnięć wszystko rozmyte
obiektyw piwny jak fotoplastykon
uderza do głowy po procentach
ogniskując przestrzeń

galaktyki w sprayu zamazanych perspektyw
i stek bzdur na wolnym ogniu
podsyca głód sfory omega
tylko w zdrowych tłuszczach

niepołatane piekło sądzonych
biegnie po kablach do źródła
gdzie wisielec za kasą fiskalną
wydaje resztę bez wstydu

przydałoby się rogatych zmienić
dostać parę kluczy i jak zefir zbudzony
zobaczyć układ matryc platońskich
bez haseł

mówmy rzeczom po imieniu
chyba lubisz sypiać
Ostatnio zmieniony śr 17 lut, 2021 przez Mayere, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pranda
Posty: 278
Rejestracja: ndz 13 gru, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pranda »

Dobry wiersz. Dobrze byłoby usunąć jeden imiesłów z pierwszej lub trzeciej zwrotki. Pozdrawiam
Mayere
Posty: 72
Rejestracja: ndz 10 sty, 2021

Post autor: Mayere »

Pranda pisze: śr 17 lut, 2021 Dobry wiersz. Dobrze byłoby usunąć jeden imiesłów z pierwszej lub trzeciej zwrotki. Pozdrawiam
Dziękuję! Wezmę go jeszcze na warsztat.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1804
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Dużo ciekawych fraz. Jest zaskakująco i niesztampowo.
I choć pewne fragmenty pozostają dla mnie zbyt hermetyczne, czytam z zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4469
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Lubię czytać Twoje wiersze, bo nie potrafię ich sobie przyporządkować. One są oryginalne i co bardzo ważne - nie są nudne.

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Mayere
Posty: 72
Rejestracja: ndz 10 sty, 2021

Post autor: Mayere »

Tomasz Kowalczyk pisze: wt 23 lut, 2021 Lubię czytać Twoje wiersze, bo nie potrafię ich sobie przyporządkować. One są oryginalne i co bardzo ważne - nie są nudne.

Pozdrawiam
I to mnie spełnia... :) Nawet jeśli kuleję niekiedy interpunkcją i szykiem, uśmiecham się szeroko kiedy czytam taką recenzję. Dziękuję!
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

Przyznam szczerze, że dla mnie wiersz jest intrygujący i wielowątkowy z dość mocno wyczuwalnym zimnym klimatem.
Podoba mi się druga cząstka a zwłaszcza dwa pierwsze wersy. Obrazują pewien chaos, który jest dość mocno widoczny, ale jakże ważny tutaj.
W Twoim wierszu można "sięgnąć gwiazd" (ładnie kamuflujesz) jak i pofilozofować, deszyfrować, co zaszyfrowane:) Lubię takie smaczki. Pozdrawiam.
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"
Mayere
Posty: 72
Rejestracja: ndz 10 sty, 2021

Post autor: Mayere »

księżycowa pisze: ndz 07 mar, 2021 Przyznam szczerze, że dla mnie wiersz jest intrygujący i wielowątkowy z dość mocno wyczuwalnym zimnym klimatem.
Podoba mi się druga cząstka a zwłaszcza dwa pierwsze wersy. Obrazują pewien chaos, który jest dość mocno widoczny, ale jakże ważny tutaj.
W Twoim wierszu można "sięgnąć gwiazd" (ładnie kamuflujesz) jak i pofilozofować, deszyfrować, co zaszyfrowane:) Lubię takie smaczki. Pozdrawiam.
Dziękuję serdecznie :) O wiele milej zaczynać niedzielę po takiej recenzji!