miejsce

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

W miejscu, gdzie nigdy nikt nikogo,
odnajdę spokój i wytchnienie.
Tam się skrzyżują nasze drogi,
los się uśmiechnie i przemieni
złe myśli w dobre. Mam nadzieję,
że takie miejsce gdzieś istnieje.

Wciąż idę, lecz gdy jestem blisko
wiatr nagle zmienia drogowskazy
i nie pozwala spojrzeć w przyszłość,
by choćby dotknąć sfery marzeń.
Gdy sens wędrówki znika z oczu
trudno mi ufać, wierzyć, poczuć.

Listopad wtargnął w podświadomość
i łez kałuże rozlał wokół,
przed chandrą nic mnie już nie chroni,
a wątłe ego tonie w mroku.
Przeczekać, to jedynie mogę,
a z wiosną znowu ruszyć w drogę.
Ostatnio zmieniony sob 29 paź, 2022 przez perełka, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

Listopad u wielu z nas budzi właśnie takie emocje. Nie szczędzi też refleksji nad wędrówką życia i tego co po drugiej stronie. Wspominamy tych, z którymi tak trudno było nam się rozstać, zastanawiamy się nad własnym miejscem, nad tym, że my kiedyś też....
To trudne emocje i trudny czas, który sprzyja zatrzymaniu, rezonuje smutkiem i nostalgią.
Ładny wiersz perełko. Pozdrawiam :rozyczka:
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"
felicja
Posty: 371
Rejestracja: pn 19 kwie, 2021

Post autor: felicja »

...też mi się marzy takie miejsce. Bardzo ładny wiersz. :rozyczka:
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1794
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Wiersz piękny, ale nie wiem, czemu wszyscy się uparli, że listopad jest taki paskudny...
Choć generalnie nie lubię zimna, w każdej porze roku staram się dostrzec piękno. Podobnie - w każdym miesiącu roku. W listopadzie (czasem w moje imieniny, czasem chwilę po) z reguły spada pierwszy śnieg. A skoro pierwszy, to budzi pozytywne emocje, wręcz zachwyt. Potem, gdy już zima się rozhula, jest nieco gorzej, ale - nie można mieć wszystkiego...
Może tegoroczny okaże się słoneczny i ciepły? I wcale nie będzie trzeba przeczekiwać?

Co do listopadowej zadumy nad kruchością życia: dla mnie to czas ogromnej tęsknoty za Babcią ze strony Ojca, której nie miałam sposobności poznać tak, jakbym chciała. I moment, w którym silniej niż w inne miesiące żywię nadzieję, że kiedyś znów się spotkamy. To taki czas otulania się wspomnieniami o Niej, wcale nie smutny. Sami sprawiamy, że ten miesiąc jest posępny i trudny, nacechowany negatywnie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego?

A miejsc, w których znajdziemy spokój i wytchnienie, zawsze warto szukać. Najbliższe jest w nas samych :)
Pozdrawiam serdecznie :rozyczka:
Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7891
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

Nie przepadam za listopadem bynajmniej nie z powodu jego cudownego przecież jesiennego wyglądu.
Lubię za to takie wiersze.

Z czystą przyjemnością L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

'księżycówko" kochana- może masz rację, niby miesiąc jak każdy inny, ale przeważnie łzawy ( z różnych względów) stąd i emocje większe, dzięki ;-)
felicjo- dziękuję za ciepłe słowo;-)
Vesper - listopad w zasadzie symboliczny, choć tegoroczny ma szansę zadziwić.. ale "miejsce" rozszyfrowałaś bezbłędnie;-)) w sobie je mam, a i tak wędrówka nieustannie się przedłuża... pozdrawiam serdecznie;-)
Leo Twoje lubienie to miód ;-)) na smutne serducho, pozdrawiam cieplutko;-)
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
lunatyk
Posty: 61
Rejestracja: czw 06 paź, 2022

Post autor: lunatyk »

Dobrze, że jest wiosna i znów zieleń staje się zielona. Ale jeśli będziemy żyć tylko wiosną, to stracimy dużo czasu. Może warto polubić listopad, który pozwala pochylić się nad życiem?
Wiersz skłania do przemyśleń. To ważne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Dobrze, że po zimach przychodzą wiosny :) Bardzo ładny wiersz, Małgosiu :rozyczka:
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
ćma
Posty: 694
Rejestracja: sob 12 sty, 2013
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: ćma »

Myślę, że to miejsce można odnaleźć również w listopadzie. Ja bardzo lubię listopadowe mgły i proponuję wyruszyć już teraz.
Z przyjemnością :rozyczka:
hawi
Awatar użytkownika
Krystyna Morawska
Posty: 1450
Rejestracja: czw 04 cze, 2020
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Krystyna Morawska »

Podziwiam kunszt. Niektórych los obdarza spokojem nawet we śnie, ale nie poetów - wiecznych poszukiwaczy.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

lunatyku, Basieńko, ciemko i wilgo, pieknie dziękuję za słowo pod wierszem, serdeczności posyłam;-) M
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Co Ty wiesz o listopadzie, lipcowa kobieto?;) "Takich miejsc ciągle szukam i wierzę w nie, wiem, że są ". Moc serdeczności :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany