Ogarek

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
czarnowidz
Posty: 173
Rejestracja: pn 25 maja, 2015

Post autor: czarnowidz »

Jest jeszcze pięćset mililitrów. Za mało
do żeglowania, ale wystarczy, by spłukać
rynsztok, który między ulicą a morałem. Wiem,
wszystko to banał i na jedno kopyto. Nawet gdy wódka
nazywa się słoneczny brzeg.
Mimochodem...
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6656
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

Znałam Słoneczny brzeg, ale to nie była wódka tylko brandy. Myślę, że też nadaje się do spłukania. :-D
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

czarnowidz pisze: wt 12 gru, 2023 Jest jeszcze pięćset mililitrów. Za mało
do żeglowania
O ho, ho! Ja bym cały tydzień żeglowała, nie mówiąc o tym, że na pewno miałabym chorobę morską :mrgreen:

A tak poważnie:

Przygnębiający, ale bo bólu szczery i prawdziwy obraz. Nic nie jest w stanie rozświetlić peelowi szarości. W niczym nie widzi żadnego światełka... oprócz ognika z papierosa, świeczki, to jedyny błysk jaki jeszcze dociera. Jako baczny obserwator, oprócz banału, który wg niego cechuje, wszystko to co dookoła, co jest monotonne, bo bólu powtarzalne (w kółko to samo i na jedno kopyto), widzi rynsztok, który pomiędzy ulicą, a morałem rozlewa się do granic możliwości. Ale skoro można go spłukać? To spłukiwanie jest dla mnie dwuznaczne. Jedna opcja dobra, druga niekoniecznie, a morał jest taki, że każdy ma swoje "bagno", jakkolwiek to brzmi i ogarek, który kiedyś z pewnością dogaśnie, ale nie każdy dostrzega wokół siebie tyle co peel, nie każdy ma ten zmysł obserwacji, analizy i wyciągania wniosków, nawet jeśli są one mocno pesymistyczne i dotyczą samego podmiotu. Dobra miniaturka :rozyczka:
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4451
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Pięćset mililitrów to dawka jednorazowa, po przyjęciu której na krótki okres jest miło. Ale po ustaniu działania problemy zaczynają się nawarstwiać. Żeby wypłynąć na pełne morze, potrzeba dłuższej kuracji.

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1361
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Znaleźć moc, która raz na zawsze zniszczy rynsztok. I przy okazji resztę świata...
:rozyczka: