w mieście bez Boga nadal można kupić frytki

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

lata od śmierci puste zimy bez śladu
po tobie znam miejsca ciemne i brudne
zaułki miast w których powstają trumny
miejsca pochówku strychy i piwnice

dzięki tobie wiem że powietrze
może dusić dławić powodować wymioty
w naszym mieszkaniu gniją banany
czarne kropki much schną w pajęczynach

tutaj wciąż można się cieszyć
robić imprezę po stypie na placu zabaw
w mieście bez ciebie są place zabaw
słoniki na szczęście odpusty i krzyżyki

małe trumienki dla małych aniołków
Awatar użytkownika
Krystyna Morawska
Posty: 1450
Rejestracja: czw 04 cze, 2020
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Krystyna Morawska »

Okrutny to czas kiedy tracimy. Jednak pusty dom również może stać się ogrodem. Tak myślę.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Zaciekawił mnie ten tekst, chociaż o jeden plac zabaw i jedną trumnę za dużo, może jeszcze miasto w pierwszej strofie. Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony wt 02 sty, 2024 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
każdy komentarz uczy
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

Czytałam kilka razy. Są miejsca, jak sugeruje Mariusz, które można kosmetycznie poprawić, właściwie pokusić się tylko o zamiennik. Zwłaszcza rzeczownik miejsca z pierwszej strofy mocno wybrzmiewa, a bez szkody dla wiersza można coś z tym zrobić. Reszta powtórzeń (a konkretnie te miejsca z placem zabaw) mnie nie razi, bo w moim odbiorze ma swoje uzasadnienie.

Może jeszcze ostatni wers: małych aniołków. Pozbyłabym się określnika. Moim zdaniem samo zdrobnienie sugeruje. Poza tym wiersz dobry, mocny. Przykuł moją uwagę. Fajny tytuł. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt 05 sty, 2024 przez księżycowa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1794
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Przejmujący, bolesny wiersz...
Mocno mną wstrząsnął!
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

wilga pisze: pn 01 sty, 2024 Okrutny to czas kiedy tracimy. Jednak pusty dom również może stać się ogrodem. Tak myślę.
Dziękuję za lekturę mojego wiersza oraz komentarz. Też żywię nadzieję, że kiedyś pusty dom zamieni się w ogród 🙂.
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

wilga pisze: pn 01 sty, 2024 Okrutny to czas kiedy tracimy. Jednak pusty dom również może stać się ogrodem. Tak myślę.
Dziękuję za lekturę mojego wiersza oraz komentarz. Też żywię nadzieję, że kiedyś pusty dom zamieni się w ogród 🙂.
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

Mariusz pisze: wt 02 sty, 2024 Zaciekawił mnie ten tekst, chociaż o jeden plac zabaw i jedną trumnę za dużo, może jeszcze miasto w pierwszej strofie. Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję za komentarz zostawiony pod wieszem. Przemyślę jeszcze zasadność tychże powtórzeń. Pozdrawiam serdecznie 🙂.
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

księżycowa pisze: pt 05 sty, 2024 Czytałam kilka razy. Są miejsca, jak sugeruje Mariusz, które można kosmetycznie poprawić, właściwie pokusić się tylko o zamiennik. Zwłaszcza rzeczownik miejsca z pierwszej strofy mocno wybrzmiewa, a bez szkody dla wiersza można coś z tym zrobić. Reszta powtórzeń (a konkretnie te miejsca z placem zabaw) mnie nie razi, bo w moim odbiorze ma swoje uzasadnienie.

Może jeszcze ostatni wers: małych aniołków. Pozbyłabym się określnika. Moim zdaniem samo zdrobnienie sugeruje. Poza tym wiersz dobry, mocny. Przykuł moją uwagę. Fajny tytuł. Pozdrawiam.
Dziękuję za lekturę wiersza i tak obszerny komentarz 🙂.
Marek Kucak
Posty: 182
Rejestracja: czw 12 lis, 2020

Post autor: Marek Kucak »

Vesper pisze: pt 19 sty, 2024 Przejmujący, bolesny wiersz...
Mocno mną wstrząsnął!
Dziękuję za lekturę wiersza i pozostawienie komentarza 🙂. Mam nadzieję, że była to mimo wszystko przyjemna lektura 😉. Pozdrawiam serdecznie 🙂.