Ludzkie potrzeby a zamiennictwo

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Żyjemy w świecie ludzkich potrzeb, postrzegamy świat poprzez pryzmat tego czy je zaspokoimy, w jaki sposób i jak się do nich odniesiemy... obserwuje od dłuższego czasu świat pod kątem potrzeb i dostrzegłem żę ciągle zamiennikowo więszkość ich spełniamy ...poecie brakuje miłości więc pisze wiersze o wyimaginowanej kobiecie...kogoś matka porzucila emocjonalnie w dzieciństwie więc szuka matki w kobiecie z która wchodzi w związek..dalej np ktoś pije alkohol bo tylko tak odczuwa spontaniczność, którą zatracił ze względu na trudne dzieciństwo... ..obserwuje co chwilę złożoność, genialność i zawiłość ludzkiego umysłu..to silna i potężna maszyna bardzo skomplikowana.....
czytałem kiedyś o facecie, ktory nie rozumiał dlaczego obudzila sie w nim homoseksualność...okazało sie że to jego silna,nieuświadomiona potrzeba miłości, której nie spelnij ojciec porzuciwszy jego i matke wyjeżdzajac za granice kiedy chłopak był malutkim dzieckiem ....on szukał w kochankach ciepła ojcowskiego...to daje do myślenia jak bardzo waźna jest samoświadomość tego co czujemy, myślimy,przeżywamy , jakie mamy potrzeby bo jeśli świadomie czegoś nie wybierzemy, jeśli cos stłumimy, odrzucimy ,zminimalizujemy mózg sam to przekształci poprzez swoją złożoną, skomplikowaną mechanikę funkcjonowania..stąd chyba stwierdzenie że życie jest proste ,to ludzie są skomplikowani.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Ludzkie potrzeby? Teraz i zawsze, w dzieciństwie i w życiu dorosłym, motor działania, przyczyna nieszczęścia i szczęścia, sprawca naszej samooceny, z której wypływa odwaga do działania, pragnienie wszystkich nadrzędne - być kochanym.





chyba mi się już nie chce. gadam od rzeczy
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 1 raz.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 1441
Rejestracja: sob 22 lis, 2008
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Ania »

Zgadzam się z emde...i coś jeszcze - potrzeba bycia zrozumianym...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wiersz powstaje od ucisku w gardle, tęsknoty za domem lub za miłością "

Robert Frost