Grzech

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Fred

Post autor: Fred »

semiramida pisze:Idąc Waszą drogą rozumowania to lepiej niczego nie pisać
Ależ nikt Ci tu niczego nie wytycza. Idź sobie drogą jaką chcesz.
Tak trudno zaakceptować myśl, że do doskonałości trzeba dochodzić poprzez pracę i cierpliwość. Geniusze nie spadają z nieba.
Tacy, co umieją, choć sie nie uczyli.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Hobby też można doskonalić, by nie zostać na etapie łopatki w piaskownicy.
semiramida pisze: kto tutaj z nas jest mistrzem słowa?
Rozejrzyj się, lecz uważnie. Kto wygrywa w konkursach ogólnopolskich, komu wydają tomiki, kto już jest rozpoznawalny tu i ówdzie, kto drukuje w prasie, kto bywa zapraszany jako juror itd, itd...
Ty zaś wszystkich w jeden worek upychasz - zabawy i hobby.
Kto hobby to hobby, ale kto poważniej, to zauważyć samej trzeba.

Może i nie ma tu "mistrzów słowa". Ale są tacy, co chcą nimi zostać i tacy, którym to tylko "lata i powiewa".
Ja swoje słowa kieruje do tych pierwszych. Ci drudzy i tak tego nie czytają, a jeśli, to jak Ty - ze wzruszeniem ramion.

Pozdrawiam. :rozyczka:
Ostatnio zmieniony czw 07 cze, 2012 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
semiramida
Posty: 566
Rejestracja: sob 05 maja, 2012

Post autor: semiramida »

Można parać się "poezjowaniem" całkiem na poważnie, a przy okazji nie zatracić poczucia humoru i dystansu do siebie i innych. Zawsze myślałam, że przede wszystkim o miłą zabawę chodzi przy okazji poetyckich pogawędek :))) Luzik i uśmiech z końcem wiosny :))) semi.
Ostatnio zmieniony czw 07 cze, 2012 przez semiramida, łącznie zmieniany 1 raz.
Fred

Post autor: Fred »

Ależ chodzi o zabawę. Jeśli jednak ktoś publikuje wiersz, to zgodnie z zasadami tego forum (i nie tylko tego) oznacza to, iż oczekuje opinii na temat swojego tekstu i może się spodziewać zarówno opinii pozytywnych jak i krytycznych. Takie są reguły tej zabawy.
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Poczucie humoru nie oznacza chyba bezmyślnego chwalenia tekstów słabszych na zasadzie hi hi hi, ale fajne. :mrgreen:
Grześ
Posty: 92
Rejestracja: sob 03 sty, 2009

Post autor: Grześ »

Hm
chyba to powiem.
Kiedyś na innym portalu pewnien "poeta " posądził inna osobe o plagiat. Kłopot w tym że Ow "poeta" nie potrafił dowieść swojego posądzenia ,ale krzywdę zrobił.
Stanałewm w obronie tej osoby i teraz mamy to co mamy - jestem na cenzurowanym.

a teraz oczym innym

doskonalenie warsztatu ( czy to jest poezja czy co innego) polega właśnie na róznych próbach i tworzeniu. Nie uważam się za wyrocznię jak niektórzy piszący w "gazetach"
i nie mam zamiaru się z nikim spierac.
Mimo nie koniecznie raosnej formy opinii - bede ją traktował na serio i na pewno kolajna próby pisania - będą "ciplejsze i barzdiej przejrzyste"
pozdrawiam wszystkich
semiramida
Posty: 566
Rejestracja: sob 05 maja, 2012

Post autor: semiramida »

Uhu, Janie, czytam bardzo uważnie, tylko jestem wyjątkowo powściągliwa w słowach :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt 08 cze, 2012 przez semiramida, łącznie zmieniany 1 raz.