do 30.06 Las - moja miłość w Białowieży

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Regulamin
IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
"Las – moja miłość" – Białowieża 2014
DRODZY LEŚNICY, MIŁOŚNICY LASU I JEGO TAJEMNIC
ORAZ WSZYSCY KOCHAJĄCY ŁOWY I TRADYCJE Z NIMI ZWIĄZANE!



Z pewnością macie dużo wspomnień i wrażeń z minionego sezonu. Pilnie wsłuchiwaliście się w odwieczny rytm natury, rozwiązaliście niejedną zagadkę lasu i ujawniliście wiele miejsc ostoi zwierzyny. W waszej pamięci znajdują się niezliczone skarby: najpiękniejsze miejsca, uroczyska, polany, okazy przyrody. Otwórzcie sezam waszej pamięci i dajcie im wyraz pięknym słowem.
Zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Technikum Leśne w Białowieży, pod hasłem „Las - moja miłość”
Mottem naszego konkursu są wyjątkowo piękne słowa wypowiedziane latem 1928 roku przez J.E. księdza Biskupa Kubinę z okazji poświęcenia sztandaru Państwowej Szkoły dla Leśniczych w Zagórzu: „Kto lasu nie kocha – ten Ojczyzny nie kocha – ten Boga nie kocha, a kto Boga i ojczyznę miłuje - ten musi kochać las (…) Las bowiem swym majestatem sprawia wrażenie czegoś wielkiego i wspaniałego – las też właśnie jest jednym z najlepszych symboli wielkości i piękna naszego kraju (…).”

Celem konkursu jest:
1. Kształtowanie postaw wobec lasu jako dobra narodowego.
2. Propagowanie historii i tradycji łowieckich związanych z kultem św. Huberta.
3. Rozsławianie piękna i bogactwa Puszczy Białowieskiej.
Regulamin konkursu
Konkurs ma charakter otwarty pod względem wieku twórców. Prace będą oceniane
w czterech kategoriach wiekowych i dwóch rodzajowych:
Kategorie wiekowe:



dzieci do lat 11,
dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat,
młodzież 16-20 lat,
dorośli.

Kategorie rodzajowe:

Proza,
Poezja.

Warunkiem udziału w konkursie jest:
1. Nadesłanie w maszynopisie albo na wydruku komputerowym zestawu wierszy lub utworów prozą
2. Zestaw powinien zawierać:
a. do 5 utworów poetyckich, różnych lub tworzących cykl; 1-3 tekstów prozą różnych lub będących całością,
b. każdy wiersz i każdy utwór prozą powinny być wydrukowane w 5 egz, na oddzielnych kartkach opatrzonych godłem,
c. w załączonej (zaklejonej) do utworów dodatkowej kopercie, na której należy umieścić to samo godło, powinny znaleźć się następujące dane osobowe autora: imię, nazwisko, klasa, bądź stanowisko, adres domowy (telefon), adres szkoły lub miejsca pracy (telefon);imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.
3. Utwory literackie wraz z kopertą zawierającą dane osobowe należy przesłać na adres:

Technikum Leśne
ul. Park Dyrekcyjny 1/A 17-230 Białowieża
z dopiskiem:
IX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Las – moja miłość”

UWAGA! Można wziąć udział w dwóch kategoriach rodzajowych
4. Nadsyłając pracę autorzy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celu niniejszego konkursu.
5. Ostateczny termin przysyłania prac (liczy się data stempla pocztowego) upływa 30 czerwca 2014 roku.
6. Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez organizatorów.
7. Za miejsca I-III oraz wyróżnienia zarówno za prozę jak i poezję, we wszystkich kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody. Za I miejsca organizator przewiduje nagrody pieniężne.
8. Za wiersz lub prozę podkreślające piękno Puszczy Białowieskiej bądź wartość tradycji królewskich łowów mogą być przyznane nagrody specjalne.
9. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.
10. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu 2014 r. Wyniki będą opublikowane na stronie internetowej bialowieza.lasy.pl.
11. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród w dniu 17 października 2014 r.

UWAGA!
Potwierdzenie udziału w konkursie wysyłamy na wyraźną prośbę uczestnika dołączoną do przysłanych zestawów. Ponadto organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji wierszy i prozy bez wypłaty honorariów oraz bez zgody autorów.

Nadesłane materiały nie podlegają zwrotowi. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela opiekun Koła Literackiego
Alina W. Waszkiewicz (tel. kom. 509 077 197). Telefon TL w Białowieży 085-6812404.
e-mail: tl@bialowieza.lasy.pl
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde