do 30.07 w Czeskim Cieszynie

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

I USTALENIA WSTĘPNE
1. Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika „Zwrot”, wydawanego przez Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do:
a) wprowadzania zmian w regulaminie konkursu,
b) odstąpienia od organizowania konkurs
u bez podania przyczyny,
c) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych prac,
d) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.
II ZASADY KONKURSU
1. Prace można przesyłać do 30 lipca 2014.
2. Prace oceniane będą w trzech kategoriach: 1) opowiadanie, 2) wiersz, 3)sztuka teatralna.
3. Do konkursu przyjmowane są prace:
a) w języku polskim,
b) o dowolnej tematyce,
c) dotąd niepublikowane, nienagradzane, w przypadku sztuk teatralnych również dotąd niewystawiane.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie tekstów konkursowych w czterech egzemplarzach opatrzonych godłem słownym i oznaczonej tym samym godłem zaklejonej koperty, zawierającej imię, nazwisko, adres, e-mail i numer telefonu autora.
5. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedno opowiadanie, jeden wiersz albo jeden dramat.
III WYSYŁANIE PRAC
1. Przesyłka musi być oznaczona godłem (wybranym słowem) i kategorią (kat. 1. Opowiadanie, kat. 2. Wiersz, kat. 3 Dramat), w której startuje praca. Dane uczestnika (imię, nazwisko, adres mailowy i adres oraz numer
telefonu kontaktowego) muszą się znaleźć w dołączonej do wydruku kopercie, również oznaczonej tym samym godłem. Są to dane obowiązkowe. Godło służy anonimowości autora w procesie decyzyjnym jury
konkursowego. Prosimy zatem nie dopisywać danych osobowych w jakimkolwiek miejscu na egzemplarzu pracy.
2. Prace prosimy przesyłać na adres: redakcja miesięcznika „Zwrot”, ul. Strzelnicza 28, 737 01 Czeski Cieszyn, z dopiskiem JUBILEUSZOWY KONKURS LITERACKI.
3. Do opowiadania proszę dołączyć zgodę na publikację o treści: Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację pracy w miesięczniku „Zwrot”.
IV SPOSÓB OCENY PRAC
1. Prace oceniane będą przez jury wyłonione przez organizatora konkursu.
2. Kryteria oceny prac: estetyka pracy, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność.
3. Proces oceniania prac jest tajny.
4. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie podczas Koncertu Jubileuszowego „Zwrotu”.
W momencie ogłoszenia wyników zostają ujawnione dane osobowe (imię i nazwisko) autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac.
V NAGRODY
Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione o tym fakcie drogą mailową i telefoniczną.
VI POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych.
2. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu.
3. Wysłanie pracy na konkurs jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie danych osobowych do celów konkursu.
4. Organizator gwarantuje autorowi prawo wglądu do jego danych osobowych, a także możliwość ich poprawiania.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde