Oświadczenie Organizatora dot. II OKP "Ogrodu Ciszy&

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Oświadczenie Organizatora dot. II OKP „Ogrodu Ciszy”

Już po ogłoszeniu wyników II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ogrodu Ciszy”
Organizator Konkursu otrzymał informację (http://powiat.losice.pl/index.php/konku ... iwale.html) o poważnym naruszeniu regulaminu naszego Konkursu
przez dwóch laureatów:

Zdobywca II miejsca – Pan Czesław Markiewicz,

wbrew Regulaminowi
pkt. 4. mówiącemu, że: "Każdy uczestnik ma prawo zgłosić do Konkursu trzy wiersze własnego autorstwa o dowolnej formie i tematyce, nigdzie wcześniej nienagradzane, niewysyłane równolegle na inne konkursy literackie oraz niepublikowane drukiem i w Internecie", wziął udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Romualda
Mikoszewskiego w Łosicach, gdzie został nagrodzony drukiem swoich wierszy. Nagrodzone zostały te same wiersze, które zostały wysłane na nasz Konkurs, tyle że Autor
zmienił ich tytuły:
Wiersz nagrodzony w naszym konkursie pt „ Igranie z” jest tożsamy z wierszem nagrodzonym w Łosicach pt: „Nieśmiertelne gry”, wiersz „Prawdopodobnie nie” w Łosicach wystąpił jako „rachunek nieprawdopodobieństwa”, a wiersz „Wszystko o coś” w Łosicach przyjął tytuł „Principia Discordia. Albo coś o wszystkim”.

Zdobywca wyróżnienia – Pan Karol Graczyk

- także został nagrodzony wyróżnieniem drukiem w ww. łosickim konkursie i także wysłał do Łosic i na nasz Konkurs dwa te same wiersze: „John Doe” i „***(Kto niedługo umrze)”.

Ponieważ Regulamin jasno określał zasady udziału w Konkursie, Organizator zmuszony jest anulować zdobyte przez obu Panów miejsca, zaś niewykorzystaną pulę nagród przenieść na kolejną edycję Konkursu.

Z poważaniem: Jan Stanisław Kiczor

.
Ostatnio zmieniony pn 15 gru, 2014 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 6 razy.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
biedronka basia
Posty: 2459
Rejestracja: śr 13 lip, 2011
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: biedronka basia »

Refleksja " na goraco":


Coraz smutniejszy staje sie moj DOBRY SWIAT...

Kompletnie odeszla mi ochota na zapoznawanie sie z tworczoscia obu panow.

Pozostaje mi wiara w to, ze Szanowni Jurorzy rownierz zostali oszukani...

Janie Stanislawie,

dziekuje slicznie
pozdrawiam serdecznie
pelna podziwu za to - powtorze za GLO - ze Ci sie jeszcze chce :-D
:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Ostatnio zmieniony wt 16 gru, 2014 przez biedronka basia, łącznie zmieniany 1 raz.
Basia - biedronka
Oremus
Posty: 666
Rejestracja: pt 05 wrz, 2014

Post autor: Oremus »

Kto dał cynk ?....
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Cynk często dają ludzie zniesmaczeni bezczelnością, nieuwzględnianiem reguł itp. Nie jest przecież ważne - kto (z imienia i nazwiska). Ważne, że ktoś chce uzdrowić sytuację i napiętnować "cwaniaków".

Pozdrawiam.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
biedronka basia
Posty: 2459
Rejestracja: śr 13 lip, 2011
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: biedronka basia »

Ciagle czegos nie rozumiem.
Janie, odbierasz nagrody, uczestnikom, dla ktorych regulamin nie istnial, lecz ich nazwiska i wiersze mimo wszystko pozostaja tutaj...

w nagrode...
:smutny:
Basia - biedronka
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Dobrze, że wiersze oszustów pozostały na naszej stronie. Każdy może sobie sprawdzić nadużycie, o którym pisał Jan.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
biedronka basia
Posty: 2459
Rejestracja: śr 13 lip, 2011
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: biedronka basia »

No tak. Dziekuje, Tomaszu
:rozyczka:
Basia - biedronka
Awatar użytkownika
Bożena
Posty: 5397
Rejestracja: śr 01 wrz, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bożena »

ciekawa jestem czy ci panowie piszą w ogrodzie- jeśli tak to pod jakim nickiem?

zniesmaczona jestem, nawet wśród poetów oszuści- przecież jak się zmienia tytuły to tylko w celu kamuflażu- by być nierozpoznanym- szkoda-
Miłość - to wariactwo. Lecz tylko idioci nie wariują.
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Tak też i ja myślę. Zmiana tytułu "obrobionego" przez zespół wiersza, to zwyczajne oszustwo. Dopóki nie będziemy tego nazywać po imieniu, póty cwaniaczkowie będą kombinować i wprowadzać w błąd członków komisji przede wszystkim. :smutny:
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

A swoją drogą - nie jestem zwolennikiem nicków, są portale, gdzie podawanie prawdziwych danych dla Właściciela portalu jest obowiązkowe, a wprost zalecane występowanie/publikowanie pod własnym nazwiskiem i imieniem. Ludzie nie powinni się wstydzić tego co napisali - to po pierwsze, a po drugie - wtedy dopiero odczuwalna jest odpowiedzialność za słowo rzucone w przestworza.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Tę akcję już przerabialiśmy, Mario. Może Ogrodowicze by się przekonali, gdybyś dała przykład...
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Nie sądzę, aż takiego autorytetu niestety nie mam, ale gdyby to był obowiązek, wtedy zupełnie inaczej podchodziłabym do sprawy.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6654
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

Maria pisze:A swoją drogą - nie jestem zwolennikiem nicków, są portale, gdzie podawanie prawdziwych danych dla Właściciela portalu jest obowiązkowe, a wprost zalecane występowanie/publikowanie pod własnym nazwiskiem i imieniem.
w Ogrodzie raczej wiemy,kto się pod jakim nickiem kryje, bo przecież w Antologii obok nicków widnieją nasze nazwiska :-D
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,