Te dni

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Oglądając/słuchając reklam, można wywnioskować, że święta Bożego Narodzenia nie są na pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, tylko, no nie wiem - wycinki choinki(?), lądowania kosmitów(?). Wszędzie mówi się o jakichś świętach, reklama jednego z supermarketów posługuje się terminem "te dni". Nawet "za komuny" nie było takiej poprawności politycznej.

Słowa, nazwy mówią o nas wiele.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Ja wszędzie - na kartach i przy wszelkich okazjach, podkreślam: Święta Bożego Narodzenia.
Częściowo, bo tak zostałem wychowany, ale też jawnie i na przekór głupawej "poprawności".

Pozdrawiam.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
La Isla
Posty: 113
Rejestracja: pt 25 kwie, 2014

Post autor: La Isla »

Mariola Kruszewska pisze:reklama jednego z supermarketów posługuje się terminem "te dni". Nawet "za komuny" nie było takiej poprawności politycznej.

Słowa, nazwy mówią o nas wiele.
Za czasów komuny, o ile dobrze pamiętam, poprawność językowa określała terminem "te dni" kobiecy cykl miesięczny; obecni kreatywni w granicach trzydziestki, zawiadujący żarłocznym marketingiem, tamtych czasów nie mogą pamiętać i dlatego niechcący palnęli gafę. A serio - reklama w mojej opinii to jeden z poważnie ropiejących wrzodów współczesności; sprzedawanie Bożego Narodzenia bez Bożego Narodzenia także; Te wrzody, które powstają w miejscach przeznaczonych do siedzenia, przecinamy i po sprawie, z reklamą jest niestety gorzej....
Ostatnio zmieniony pn 01 gru, 2014 przez La Isla, łącznie zmieniany 1 raz.
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Mariola Kruszewska pisze:Oglądając/słuchając reklam, można wywnioskować, że święta Bożego Narodzenia nie są na pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, tylko, no nie wiem - wycinki choinki(?), lądowania kosmitów(?).
No właśnie, a to takie proste i gołym okiem widać, że sprawy nader delikatne - że tak powiem zeszły na psy.
A kiedy się chwilę zastanowiłam, to pytam siebie - czy kiedykolwiek było inaczej?
Było na tyle inaczej, że w magazynach było mniej do pozbycia się i dlatego zaczynali później niż teraz, ale zawsze chodziło o to samo, na święta pójdzie wszystko, nawet najbardziej bublowaty bubel.
annaer
Posty: 3
Rejestracja: sob 07 mar, 2015

Post autor: annaer »

świeta to czas zakupów, szału w sklepach :(
karola8
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 cze, 2015
Kontakt:

Post autor: karola8 »

tak to duży szał w sklepach ;/ale także czas z rodziną i prezenty :)