stop nienawiści w internecie

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 383
Rejestracja: ndz 28 paź, 2012

Post autor: iskierka »

Nie wiem, czy tu taki wątek mogę założyć, ale z tego, co przeczytałam,
to jest temat Pogadajmy - dyskusje na serio. To pogadajmy.
Co myślicie nt. nienawiści, chamstwa, obrażania się w internecie i poza nim?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez iskierka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

iskierka pisze:nie wiem, czy tu taki wątek mogę założyć
Forum nasze z założenia służy do prezentacji własnej twórczości i dyskusji wokół niej. Do tego działu rzadko zaglądamy, bo na różne tematy, pozaliterackie, gada się na wszelkich różnych forach społecznościowych. Ale, oczywiście, możemy pogadać i tu o tym, co boli i cieszy.

Co do meritum, chyba burzliwej dyskusji na ten temat się nie spodziewam, bowiem odpowiedź będzie dla wszystkich, jak mniemam, taka sama.

Na forum jak w życiu realnym - ludzie i ludziska. Kto chamem na uczelni, w fabryce, przy pługu, chamem i przy klawiaturze. Może nawet przejawy nieco grubsze, bo większa, choć złudna, peleryna anonimowości.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Monika_S
Posty: 1422
Rejestracja: wt 12 sty, 2010
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monika_S »

Internet daje wiele możliwości. Jest również miejscem, gdzie wiele osób wylewa swoje żale, kompleksy. Wystarczy poczytać komentarze pod jakimikolwiek wiadomościami sportowymi czy innymi. Ludzie lubią krytykować, ponieważ mogą się wyładować i czuć się lepszymi od sąsiada i paradoksalnie nie likwiduje to kompleksów, a wręcz jeszcze bardziej je pogłębia. W Internecie jest bardzo dużo agresji, złości, zawiści, a to ze względu na tę pelerynę anonimowości, o której pisała Mariola. Jako ludzie mamy pewną skłonność do tego, aby krytykować, zazdrościć i jest to zazdrość nieproduktywna, ponieważ jeśli zazdroszczę sąsiadowi samochodu, to może to być dla mnie motywacja, aby pracować i też sobie taki kupić, ale na ogół spora część ludzi zatrzymuje się tylko na etapie zazdrości, krytyki i agresji, bo zawsze łatwiej kogoś obrazić, skrytykować niż dać coś od siebie.
"Nie komentujesz wierszy innym - nie dziw się, że inni nie komentują Twoich"
Awatar użytkownika
iskierka
Posty: 383
Rejestracja: ndz 28 paź, 2012

Post autor: iskierka »

Moim zdaniem powinny być kary za takie zachowania, wgl nie powinno być
takiego zachowania. Nie tylko w internecie, ale też poza nim.
karola8
Posty: 4
Rejestracja: pn 22 cze, 2015
Kontakt:

Post autor: karola8 »

nie powinno tego być ;/ale niestety coraz częściej się to zdarza