Miłość i Bóg

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
faniente
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 lip, 2017

Post autor: faniente »

-

Jeśli Bóg jest od zawsze to i miłość jest wieczna
Jeśli istnieje Bóg, to miłość jest starsza niż świat
Miłość jest tak stara, a za każdym razem wygląda jak nowo narodzona
W niepamiętnych czasach żyli niepamiętni ludzie i kochali się bez pamięci
-

ps.
no jeszcze to nie jest wiersz
ale mam już rymy -wieczna/poprzeczna, świat/lat, narodzona/oblodzona, pamięci/zajęci

:rozyczka:
Ostatnio zmieniony ndz 09 lip, 2017 przez faniente, łącznie zmieniany 2 razy.
Chcę być poetą jak Wy
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Szanowny Faniente :) Kiedyś wrzuciłam tu wiersz (biały), w którego trzeciej części nazwałam miłość umiejętnością starszą ponoć niż świat. Oczywiście nie podejrzewam, że to była inspiracja dla Ciebie, widać mówimy podobnymi głosami. A więc na pewno wiesz, że wiersz rymowany to nie tylko rymy, ale głównie treść.
Odnośnie powyższego - może lepiej zamknąć czwarty wers na słowie "kochali", a "bez pamięci" jako piąty. Bez "się". Co o tym myślisz?
Poza tym, po przeczytaniu tego co piszesz w komentarzach, czekam na wiersz błyskotliwy, może lekko ironiczny skoro lubisz, no, jaki-tam chcesz :-D Bo to co wstawiłeś pierwsze, to żart.
Pozdrawiam :)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
faniente
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 lip, 2017

Post autor: faniente »

Szanowna Maybe

może i mówimy podobnymi głosami, ale Tyś jest mistrzynią słowa w porównaniu ze mną.

przerobię więc powyższe, tak jak uważasz

Jeśli Bóg jest od zawsze to i miłość jest wieczna
Jeśli istnieje Bóg, to miłość jest starsza niż świat
Miłość jest tak stara, a za każdym razem wygląda jak nowo narodzona
W niepamiętnych czasach żyli niepamiętni ludzie i kochali
bez pamięci


no zdecydowanie lepiej
może jeszcze ktoś zaleci przeróbkę

co do przeróbek, to Tomek radząc mi żebym sobie poszukał forum dla ślusarzy, nawet nie wie jak blisko był prawdy. Otóż jestem na kilku forach metalowych, w tym np. na jednym dla kowali
co dalej?
otóż czasem dla zabawy próbuję coś kuć i przerabiać, potem pytam o rady na forum
gdy zastosowałem się do kilku na raz, to z pręta nie wyszedł wprawdzie miecz, ale coś, co stercząc w teraz w ogrodzie przypomina nieco dzieło sztuki i takim by zapewne było, gdyby pod tym podpisał się powiedzmy Cellini czy kto tam inny

ps.
przeczytałem jeszcze raz to po przeróbkach zgodnych z Twoimi wskazówkami i gdybym sam tak od razu napisał, to już prawie uważałbym się za poetę... tylko rymów żal
Chcę być poetą jak Wy
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

:-D Faniente, nie jestem mistrzynią w niczym. Kowalem też nie, ale cieszę się kiedy uda mi się coś wykuć, m.in. wiersz ;) Komórki mózgowe rosną w siłę w trakcie :-D

Może ktoś coś dorzuci do Twojego tekstu, który jest ciekawy moim zdaniem, ale też nie wiem czy to wiersz. Chcę tylko napisać dlaczego "bez pamięci" oddzielnie. Bo wtedy ma podwójne znaczenie, a jakie, na pewno wiesz.

Pozdrawiam raz jeszcze i życzę wielu wspaniale wykutych dzieł, w tym poetyckich :rozyczka:
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
faniente
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 lip, 2017

Post autor: faniente »

dzięki za opinię

bez dwóch zdań. nie jest to wiersz. :smutny:
Chcę być poetą jak Wy
Awatar użytkownika
Estycyda
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 lut, 2018
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Estycyda »

Jesteś na dobrej drodze do napisania wierszu
Blasku życia zawsze towarzyszą cienie.
Lauren Myracle – W śnieżną noc