Co

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Co nas nie zabije, to pozostawi rany, które bolą, i blizny, które szpecą.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Mariola Kruszewska pisze: to pozostawi rany, które bolą, i blizny, które szpecą.
często tak, lecz bardzo często mimo wszystko wzmocni.
Nie myśl głośno, obudzisz uśpione.
megi
Posty: 2345
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: megi »

Mariola Kruszewska pisze:Co nas nie zabije, to pozostawi rany, które bolą, i blizny, które szpecą.
bardzo prawdziwa myśl

Mario, wzmacnia do pewnego momentu, a później im więcej ran i blizn, tym bliżej do załamania.
DOBREGO 2018
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Każdą złą rzecz, która staje się naszym doświadczeniem, można porównać do ciosu siekierą w pień drzewa - drzewo stoi do pewnego czasu, coraz słabsze, aż runie. Bliżej mi do myślenia megi, Mario.
Dzięki za wpisy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
mundekwawa
Posty: 862
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011

Post autor: mundekwawa »

Mariola Kruszewska pisze:Co nas nie zabije, to pozostawi rany, które bolą, i blizny, które szpecą.
Mariolu, omal nie przyprawiłaś mnie o zawał serca. Gdy czytałem Twój tekst, kończyłem jeść śledzia. Dokończyłem go wraz z czytaniem. Odczekałem chwilę. O Boże! Nie zabił mnie! Wtedy z przerażeniem począłem szukać tych ran i blizn, które jak twierdziłaś, niechybnie się pojawią.

Po chwili jednak uspokoiłem się nieco. Może jestem wyjątkiem w skali świata, a może tylko śledź jest wyjątkiem od tej reguły ;)

:rozyczka: :rozyczka:
"Milczenie jest ogrodem myśli."
Ali ibn abi Talib
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Nie lubię śledzi (chyba, że z puszki). Zdarzyło mi się jednak zjeść. Spojrzenie Mundka jest więc dla mnie bliższe. :-D
każdy komentarz uczy
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Mariola Kruszewska pisze:Co nas nie zabije, to pozostawi rany, które bolą, i blizny, które szpecą.
To prawda. Ale od nas samych zależy czy pozwolimy zagoić się ranom, czy będziemy je rozdrapywać. Blizny z kolei są twarde i na wrażliwej skórze mogą utworzyć pancerz ochronny. A czy szpecą? Pięknego nie zeszpecą :-D Można i tak ;)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

maybe pisze:Pięknego nie zeszpecą
Uszlachetnią, prawda.
Dzięki.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
mundekwawa
Posty: 862
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011

Post autor: mundekwawa »

Zrozumiałem swój nietakt i gburowatość.
Zapomniałem, że to forum literackie, a nie wędkarskie, czy kulinarne
Nie przyszło mi do głowy, że Mariola pisze o rzeczach ulotnych, wyższych, dla mnie prostaka być może nieosiągalnych :(
a więc sam sobie wymierzam karę. Przez pół roku nie napiszę tu ani literki, choćby dusza jęczeć miała, niczym u Bohuna.
Może to wynik rozgoryczenia faktem, że nie udało mi się osiągnąć zaplanowanej na tamten rok ilości myśli niekoniecznie złotych wrzuconych do szuflady. Miało być 2017, a udało się 1623. Nie wiem. Tak czy inaczej, do zobaczenia (do przeczytania) 15 lipca. Będzie to dzień bez telefonu komórkowego, a więc coś o tym może. Niechaj dobry Bóg ma wszystkich w swej pieczy nieustającej.
"Milczenie jest ogrodem myśli."
Ali ibn abi Talib
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Mudkuwawo, przestań się wygłupiać i wpędzać mnie w wyrzuty sumienia. Przecież wiesz, że uważam Cię za mistrza tego działu i czekam na Twoje myśli, a Ty o jakimś dziwnym urlopie za karę. Wypij kawę, bo Ci szare komórki śpią.
Pozdrawiam :-D
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

ha, blizny (ponoć;-)0 szpecą tylko kobiety... mężczyznom dodają męskości :-D , ot sprawidliwość! :mrgreen:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura