Każdy śpiewać może

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Przez tydzień dzień w dzień deszcz walił za oknem. Z tego wszystkiego, uziemiony w domu, musiałem coś optymistycznego napisać, aby bezczynnie nie wegetować... 😉


1.Słońce skryte za chmurami,
deszcz leje jak z cebra,
z nerwów chyba w głos pośpiewam,
choć wokal… tragedia.

Refren:
Śpiewem chwalę dziś Naturę,
choć nie dzieli równo.
Jednym daje iskrę bożą, / 2x
inni mają... trudno. / 2x

2.Jeden zysk jest z mego pienia -
myszy uciekają,
które były zaś zbyt blisko,
od razu zdychają.

Refren

3.Może na wsi ciut dorobię,
choć od śpiewu stronię,
rolnik dobrze mi zapłaci,
gdy plony ochronię.

Refren

4.Od Popiela wszak wiadomo,
że myszy - tragedia,
kiedy dorwie się do ziarna
ich natura wredna.

Refren

5.Pytasz pewnie, czemu tracę
czas na bzdurne myśli?
Byś nie smętniał – brak talentu
też zmieniaj w korzyści.

Refren
Ostatnio zmieniony ndz 22 lip, 2018 przez Zdzisław, łącznie zmieniany 1 raz.
Fred

Post autor: Fred »

Dostrzegam w Twoim pisaniu szczypte humoru i dystansu do samego siebie.
Zaczynasz mi się podobać.
Fajna piosenka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Twój tekst jest kiepski, oparty na najprostszych skojarzeniach. Poza tym... tytuł jest plagiatem.


Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Fred

Post autor: Fred »

Tomasz Kowalczyk pisze:Twój tekst jest kiepski, oparty na najprostszych skojarzeniach. Poza tym... tytuł jest plagiatem.
Widzisz Zdzisławie jaki potrafię być pobłażliwy w krytykowaniu cudzych tekstów, a tak na mnie narzekałeś. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Fred pisze:Dostrzegam w Twoim pisaniu szczypte humoru i dystansu do samego siebie.
Zaczynasz mi się podobać.
Fajna piosenka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No i dobrze :)
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Tomasz Kowalczyk pisze:Twój tekst jest kiepski, oparty na najprostszych skojarzeniach. Poza tym... tytuł jest plagiatem.


Pozdrawiam
Masz prawo do swojej oceny, tak jak inni do całkiem innych ocen. Jedni lubię wielopiętrowe metafory, inni proste teksty. Wolę te drugie. Jedne i drugie są dla ludzi.
PS. Nie biegam po internecie i nie sprawdzam wszystkich tytułów czy tekstów, które kiedyś może ktoś napisał. Prawo wielkich liczb - zapewne większość czegoś się powtarza. Mój tytuł wpadł mi do głowy jako odpowiedni.
Ostatnio zmieniony sob 21 lip, 2018 przez Zdzisław, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Nie trzeba biegać po Internecie, żeby być właścicielem wiedzy ogólnej, która podpowiada, że tytuł jest ewidentnym plagiatem. Plagiatorzy najczęściej tłumaczą się niewiedzą.
Musisz się zastanowić, dla kogo piszesz wiersze. Jeżeli dla kogoś, kto nie ma o poezji pojęcia lub ma niewielkie, pozostań w tym kręgu, bo wyrobieni czytelnicy mogą prezentować zgoła odmienne zdanie. Doświadczenie uczy mnie, że kiepscy autorzy zawsze wierzą tym, którzy prawią pochwały. Nie mam nic do Ciebie, komentuję jedynie jakość Twoich wierszy - mam nadzieję, że to rozumiesz.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Mimo wszystko obudziłeś uśmiech :-D Mimo mojej sympatii dla myszy.
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Tomasz Kowalczyk pisze:Nie trzeba biegać po Internecie, żeby być właścicielem wiedzy ogólnej, która podpowiada, że tytuł jest ewidentnym plagiatem. Plagiatorzy najczęściej tłumaczą się niewiedzą.
Musisz się zastanowić, dla kogo piszesz wiersze. Jeżeli dla kogoś, kto nie ma o poezji pojęcia lub ma niewielkie, pozostań w tym kręgu, bo wyrobieni czytelnicy mogą prezentować zgoła odmienne zdanie. Doświadczenie uczy mnie, że kiepscy autorzy zawsze wierzą tym, którzy prawią pochwały. Nie mam nic do Ciebie, komentuję jedynie jakość Twoich wierszy - mam nadzieję, że to rozumiesz.
Tomaszu, przecież napisałem, że masz prawo do swojego zdania. Jesteś nastawiony na poezję wyższych lotów, wysublimowaną? Nie lubisz więc prostych tekstów i ok. Przyjmuję bez żadnej niechęci.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

maybe pisze:Mimo wszystko obudziłeś uśmiech :-D Mimo mojej sympatii dla myszy.
Maybe, podstaw więc "szczury" zamiast "myszy" i będzie dobrze? :-D
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Też nie! :-D Szczury to piękne i inteligentne stworzenia. No, zgodzę się na pająki. Te duże.. ;)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Plagiat czyli kradzież intelektualna to obiektywne zjawisko (jak w tym przypadku), a nie mój pogląd czy osąd. Niewiedza, brak oczytania czy osłuchania nie czynią Cię nieodpowiedzialnym. Mocno sugeruję zmianę tytułu. Nawet niewielką.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Jeśli chodzi o tytuł, to muszę przyznać rację Tomkowi ( powinieneś zmienić lub przynajmniej wziąć w cudzysłów)- piosenka jest tak znana ( fenomenalne wykonanie Stuhra;-))) że nikt nie uwierzy w Twoje tłumaczenia Zdżichu :-D
co do piosenki to pośpiewałam z przyjemnością- dobry tekst włąsnie przez swoją prostotę, bo trafi do każdego :rozyczka: :rozyczka:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Tomasz Kowalczyk pisze:Plagiat czyli kradzież intelektualna to obiektywne zjawisko (jak w tym przypadku), a nie mój pogląd czy osąd. Niewiedza, brak oczytania czy osłuchania nie czynią Cię nieodpowiedzialnym. Mocno sugeruję zmianę tytułu. Nawet niewielką.
Tomaszu, nie lubię kruszyć kopii o małą zmianę. Zmieniam na "Każdy śpiewać może", bo i tak treść się liczy, a nie tytuł. Wpisałem jednak, dla sprawdzenia: "Śpiewać każdy może", "Śpiewać może każdy", "Każdy może śpiewać", "Każdy śpiewać może". Chyba tylko to ostatnie nie jest zajęte, inne są, jako nazwy festiwali czy piosenki. Jak widzisz, mam rację twierdząc, że wszystko już było i powtórzenia będą.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

maybe pisze:Też nie! :-D Szczury to piękne i inteligentne stworzenia. No, zgodzę się na pająki. Te duże.. ;)
Pająki są bardzo pożyteczne! W przeciwieństwie do myszy zjadających ziarno i szczurów, roznoszących choroby. Nie powłoka świadczy o pożyteczności lub wewnętrrznym pięknie ;)