Cień 2

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Sarek
Posty: 165
Rejestracja: pn 18 cze, 2018
Lokalizacja: Łódź, mieszka obecnie w Gubinie

Post autor: Sarek »

jest cień
a za nim
nie ma nic
tak jak puste
jest moje życie
boję się tylko że jak
zgaśnie światło
nie będzie już nic
wszystko będzie cieniem
i pustką
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2018 przez Sarek, łącznie zmieniany 5 razy.
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

Rozumiem doskonale, że dla Ciebie najważniejsze są wyrzucane emocje, nie zależy Ci na reakcjach czytelnika............miewam podobnie, ale z poezją - to jak wyjście na przyjęcie. Można w dresie, ale można i w garniturze, he? Po napisaniu zatem tekstu zrób sobie taką analizę - czy ja przypadkiem nie biję piany,czy nie powtarzam tych samych sądow jak ten Maciek - w kólko jedno a to samo. Pokażę , na czym polega ta analiza.
1/ Co jest za cieniem- pytanie wprowadzające
2/ jak to zrozumieć - co zrozumieć?, że nie ma nic?

Po co pytasz, skoro wiesz. Za cieniem nie ma nic, zgadza się?
3/ pustka która wyje- no, tu juz pojechałeś, bo jak nic nie ma , to co wyje? To jest własnie picie piany, takie poetyzowanie na siłę.
4/ jak moje serce ( to wyjące serce może tylko smieszyć, bo czy ono pies? )
5/ a teraz nagle ni z tego ni z owego piszesz:( bożiczku), nie dość, że wyje , to jeszcze jest ciemną plamą na ścianie lub podlodze.
Powiedz, nie widzisz tu braku logiki ?

Kończysz również bezsensem : nie będzie już nic/ nawet mnie. Jak nic to nic, amen

Ja wiem, musisz pisać, bo jest Ci źle, Twoje cierpienie, może samotność potrzebują wyrazu. Niestety, te emocje w takiej formie zostaw dla siebie, bo to jest wyjście na uroczystość w dresie...a nie tego przecież chciałeś. Trudna sprawa, La
Sarek
Posty: 165
Rejestracja: pn 18 cze, 2018
Lokalizacja: Łódź, mieszka obecnie w Gubinie

Post autor: Sarek »

do Latima
dziękuje za zwrócenie uwagi odnośnie wiersza. Poprawiłem odjąłem i od nowa opublikowałem. Zobacz czy teraz jest w do poezji podobne :rozyczka:
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

to jeszcze dalekie od finezji, na pewno nie do końca jednak poprawiłeś, dalej masz powtórzenia i pustosłowie, zostaw. Po prostu - napisz nastepny tekst, niech się odleży, a potem pomyśl nad każdym slowem, aby się ani razu nie powtorzyło , co?
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Sarek pisze:Co jest za cieniem
nie ma nic
pustka
Na początku wiersza umieściłeś pytanie, a następnie aż dwie odpowiedzi. Sugerowałbym rezygnację ze stawiania pytań.
Staraj się uciekać od banału. Nie ustrzegłeś się go w drugiej części wiersza.
Chętnie przeczytałbym Twoje nowe wiersze.

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
firletka.

Post autor: firletka. »

No to wstawiaj wiersze :rozyczka:
Pozdrawiam.