Forum literackie Ogród Ciszy Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
***(Dopiero dzisiaj zrozumiałem...)
Autor Wiadomość
Marek Kucak 

Wysłany: Wto 28 Maj, 2019   ***(Dopiero dzisiaj zrozumiałem...)

Dopiero dzisiaj zrozumiałem, że książka, którą piszę nie będzie wielkim dziełem. Bo kto wspomni o niej w 21XX roku.
Tyle razy budziłem się w nocy wyrwany ze snu słowem, zdaniem, fragmentem, który musiałem zapisać, bo to co zostawię po sobie ma być najlepsze, ma być wiekopomne. Ileż razy marzyłem o natchnieniu w dni chude i puste jak słomka. Myślałem: kiedyś spłynie na mnie natchnienie, ciepłe światło lipcowego poranka, w które wejdę i odtąd będę niczym Różewicz, Miłosz, Herbert. Ja – blacharz samochodowy.
Jednak dla tej książki zaniedbywałem syna. Ileż to razy mogłem iść z nim na spacer. Ile mogłem go nauczyć, przeczytać książek, powiedzieć to czego sam się nauczyłem. Żeby nie stąpał po moich błędach. Nie. Siedziałem w pokoju z laptopem na kolanach i odganiałem go jak natrętną muchę, a kiedy chciał mnie złapać za rękę zaciskałem ją w pięść.
Czasem, skarcony przez żonę, brałem gumową piłkę i podawałem do niego bez zaangażowania. Tato na karuzele – mówił, nieporadnym jeszcze głosem dwulatka i łapał mnie za nogę. Ale dla mnie plac zabaw był za daleko. Dalej niż wielkie dzieło, którego chciałem być ojcem.
Dziś rano budząc się wyspany, z ciężką głową wspomnień i ambicji, zrozumiałem, że jestem jedynie jednym z miliardów ludzi, miliardów umysłów, miliardów potomnych. Dziś rano stwierdziłem, że napiszę książkę ważną tylko dla mnie. Nie bacząc na 21XX rok, kiedy to ludzkość powinna osiedlać się na innej planecie, a mnie już dawno nie będzie.
Dziś rano wstałem, zrobiłem śniadanie, ubrałem syna i poszedłem na plac zabaw.
Ostatnio zmieniony przez Marek Kucak Wto 28 Maj, 2019, w całości zmieniany 3 razy  

Irena 

Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

Bardzo sympatyczny tekst.
Bywa, że potrzeba czasu aby zrozumieć co jest w życiu faktycznie ważne.

Pozdrawiam.

Marek Kucak 

Irena, miło mi, że przychyliłaś się ku mojemu opowiadaniu :rozyczka: Oficjalnie zostałaś zatem odkrywcą mojej prozy na tym portalu :rozyczka: Dziękuję :rozyczka:

Irena 

Ha, ja ostatnio czuję się jak odkrywcą bo sama zaczęłam pisać prozę i interesuje mnie co inni oferują czytelnikowi.
Ciekawią mnie małe formy prozatorskie i Twoja przypadła mi do gustu :)

Odpowiedz do tematu