Myśli jak niedokończone pacierze - Tomik Tomasza Kowalczyka

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Tomasz Kowalczyk

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Z posłowia napisanego przez Jolę: Bóg rzeczywiście milczy, ale podmiot liryczny niestrudzenie prowokuje Go do zabrania głosu. Tu nie ma miejsca na ekstazę i bezgraniczne uwielbienie aktami strzelistymi. Człowiek jest tylko marginalną częścią rozgrywki między bytami o wyższym poziomie świadomości, gdzie dobro niezauważalnie przechodzi w zło. Rodzaj ludzki wysuwa coraz natarczywiej postawę roszczeniową, mimo że sam stał się zarzewiem sporu i przyczyną wypowiedzenia decydujących słów non serviam. Brak pokory do Sacrum za to dużo serwilizmu wobec Profanum są cechami nadrzędnymi homo religiosus, ponieważ utwory stanowią żywą relację między nim a Absolutem oraz próbę odpowiedzi na szereg wątpliwości, z których często rodzi się bunt napinający teorie spisku do granic możliwości. Jednak limes nigdy nie zostaje przekroczony, gdyż Autor przypomina Czytelnikowi, że na początku było Słowo.

Całości dopełniają przepiękne grafiki Marioli Konarskiej.

Osoby zainteresowane ewentualnym kupnem (cena tomiku wynosi 16 zł) proszone są o kontakt na PW z autorem.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Gratulacje, Tomku!
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
Colett
Posty: 3717
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: Gdzieś w Małopolsce

Post autor: Colett »

Zaskocz mnie, zaintryguj, zainspiruj
a wtedy - kto wie - może powiem Ci kim jestem...
Adam Wrona
Posty: 6
Rejestracja: czw 05 lis, 2009

Post autor: Adam Wrona »

Nigdy jeszcze nie trafił w moje ręce tomik debiutancki o tak jednorodnej tematyce. To świadczy, że autor nie jest "poetyckim młokosem", który publikuje wszystko co ma - jak leci, lecz twórcą świadomym już tego, co chce powiedzieć czytelnikom. Oferta poetycka, przepraszam za to handlowe sformułowanie, nie jest jednak skierowana do odbiorcy pragnącego wytchnienia, relaksu czy przeżyć estetycznych. Te wiersze są raczej zaproszeniem do ćwiczeń duchowych, jakiegoś wysiłku intelektualnego, do przekraczanie własnych stereotypów w sferze, która zwykle kojarzy się z pacierzami.
Zachęcam do czytania tego tomiku od końca, czyli od posłowia, bo jest ono znakomitym i myślę, że potrzebnym wprowadzeniem do lektury. Nie rozumiem dlaczego zostało ono umieszczone na końcu, ale że często i tak lubimy czytać nie po kolei, to być może taka "wpadka" redaktorska nie będzie miała większego znaczenia.

Gratulacje dla Autora.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
J.Trześniewski
Posty: 599
Rejestracja: czw 26 sie, 2010
Lokalizacja: Mława/Warszawa
Kontakt:

Post autor: J.Trześniewski »

Tomku MOJE WIELKIE GRATULACJE!!! Nareszcie!!!
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Gratulacje!
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde