Stowarzyszenie Młodych Pisarzy Piórem Feniksa

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piórem Feniksa
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 sty, 2011

Post autor: Piórem Feniksa »

Nieformalne Stowarzyszenie Piórem Feniksa zrzesza ludzi, których łączy jedna pasja - pisanie.

Kim jesteśmy? Młodymi ludźmi, którzy z pisaniem wiążą swoje marzenia i częstokroć przyszłość. Poczucie jedności z innymi ludźmi – ludźmi, których interesuje to samo, co nas – daje nam siłę do dalszej walki, a uzasadniona krytyka nie pogrąża, ale motywuje do działania i pomaga w osiągnięciu doskonałości.

Co robimy?
Piórem Feniksa istnieje od 2008 roku. Pomimo tego, iż, by zostać członkiem, trzeba przejść etap rekrutacji, Stowarzyszenie posiada wielu sympatyków. Prawdopodobnie już w tym roku wydany zostanie zbiór prozy i poezji członków PF przez NaszeDebiuty.pl w książce "Spisane Piórem Feniksa".
Stowarzyszenie prowadzi również wiele mniejszych projektów, jak na przykład:
Zloty Członków i Sympatyków
Kwartalnik pisarsko-literacki „Piórko”
pojedynki literackie
Koło Recenzentów
RPG
Curiositas – cykl poradników i ciekawostek językowych
Szlakiem Literatury
opowiadania formowe

Gdzie nas znaleźć?
Blog: http://piorem-feniksa.blog.onet.pl/
Forum: http://www.piorem.fora.pl/
Facebook: Piórem Feniksa

[img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0061_n.jpg[/img]
Promocja i współpraca: Magdalena Wolska [email:2ypv8n4t]pf.promocja@gmail.com[/email:2ypv8n4t]
Założycielka: Dagmara Bator [email:2ypv8n4t]daga.bator@gmail.com[/email:2ypv8n4t]

[size=99px][ Dodano: 2011-02-02, 14:19 ][/size]
Wyszedł niedawno pierwszy numer kwartalnika literacko-pisarskiego "Piórko", tworzone przez członków Stowarzyszenia Młodych Pisarzy Piórem Feniksa. Tematem numeru są szeroko rozumiane początki.

W pierwszym numerze znajduje się wiele interesujących felietonów, m.in. „Okrrropny upiór dzienny”, „Po co się męczyć – Mr. Muscle cię wyręczy!”, wywiady z Janiną Oparowską i Ludmiłą Skrzydlewską, reportaż ze spotkania z Trishą Cooke oraz ciekawe recenzje, porady i dyskusje.

"Piórko" jest wydawane w formie elektronicznej.

Znajdziecie je tutaj: Piórko
Możesz również podyskutować o nim na forum: w tym miejscu

[img]http://img839.imageshack.us/img839/7720/okladkaei.jpg[/img]

[size=99px][ Dodano: 2011-02-14, 20:45 ][/size]
W 135 rocznicę zgłoszenia przez samego Alexandra Grahama Bella w biurze patentowym wynalazku, jakim jest telefon , w 99 rocznicę bytności Arizony jako stanu USA, w 59 rocznicę otwarcia VI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo – tak, to właśnie dzisiaj Piórem Feniksa obchodzi swoją 3 rocznicę!


PF to taka mała parabola. Są dni, w których forum zalewane jest przez żółte kwadraciki i liczby nowych postów biją rekordowe ilości, a poczta urywa mi się od maili – są jednak i takie chwile, gdy wszyscy owszem, patrzą czy to na forum, czy na blog, aczkolwiek nastaje era milczenia i spoczynku. Życzę więc i sobie, i Wam, moi drodzy, ażeby tych chwil pierwszych było jak najwięcej, zaś drugich – najmniej.

W zeszłym roku plany, które znalazły się w notce rocznicowej, zadziwiająco, ale – spełniły się! Wyjątkiem jest wydanie książki, aczkolwiek z tym musimy być jeszcze cierpliwi. Acz, cóż, w sierpniu zeszłego roku odbył się Zlot PF – i już mogę zapowiedzieć, iż w sierpniu roku tego również taki zlot się odbędzie. (I mogę zdradzić, iż planuję, by drugi weekend sierpnia zarezerwowany był na spotkanie w Warszawie, zaś trzeci – w Krakowie). Czasopismo ujrzało swoje światło dziennie, w kwietniu z pewnością pojawi się nowy numer. W zeszłym roku odbył się Turniej Pisarski – w tym także, mam nadzieję, odbędzie się jakiś konkurs, choć może nie tego formatu. A, oprócz tego, szereg projektów, nowych i starych – RPG, Koło Recenzentów, Pojedynki Literackie, Curiositas…

Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy uczestniczą w jakikolwiek sposób w jego tworzeniu - bez Was PF by nie istniało. Razem tworzymy małą, PeeFowską społeczność, razem sprawiamy, że żyje. Obyśmy mogli razem przeżywać jeszcze wiele rocznic!
I oby wena była z Wami!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Piórem Feniksa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piórem Feniksa
Posty: 2
Rejestracja: pn 24 sty, 2011

Post autor: Piórem Feniksa »

Już jest kolejny numer kwartalnika pisarsko-literackiego ?Piórko?! Tym razem pod lupę wzieliśmy krytykę.

Można tu znaleźć zasady dobrego krytykowania, artykuły na temat krytyki internetowej i blogowej, ciekawe felietony, np. ?Trzy minuty kontra trzy lata?, ?I na co komu krytyka??, reportaż ze spotkania z Benem Kingsleyem, recenzje książek, oraz wiele innych.

Zapraszamy do czytania i dyskutowania!

Piórko 2/2011[img]http://img198.imageshack.us/img198/9084/piog.png[/img]