Jesienin S. "Nie krzyw warg w uśmiechu..."

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
crazyhenry
Posty: 76
Rejestracja: wt 17 lip, 2012
Lokalizacja: Lubin Poland

Post autor: crazyhenry »

Mam w klubie 11 znajomych nauczycielek, większość z Salezjana, więc wolałbym, abyś była rentierką lub kimkolwiek, Nauczycielek nie przegadam. Zwłaszcza znajomej Bożenki, która nie mówi. Ona strzela jak z kałacha długimi seriami, w mgnieniu oka przeładowuje i dalej wali. Nie mogę wskoczyć ze swoimi pojedynczymi słówkami między te szalone serie. A to człowieka odrzuca i zniechęca do rozmowy. Jakaż zresztą to rozmowa? To monolog, rwący potok słów, e tam, Niagara! I po takim monologu Ona cieszy się, że sobie wspaniale pogadaliśmy! Kurde - pogadaliśmy! Mogłem wtrącić jedynie "tak, eche, acha, och, chocho". I to co kwadrans.
Ostatnio zmieniony wt 31 lip, 2012 przez crazyhenry, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6656
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

Mariola Kruszewska pisze:
crazyhenry pisze:Ponieważ wiżu, że siedzisz w różnych godzinach na kompie, wnioskuję z tego, że jesteś emerytką, rencistką, kobietą bezrobotną nie ze swojej winy, albo podfruwajką podczas wakacji, chłe, chłe.
A może nauczycielką...? Albo rentierką?
a może tłumaczem, co to sobie siedzi przy kompie i stuka, stuka w klawiaturę, a jak mu bukwy latają przed oczyma, to zajrzy do Ogrodu i chętnie coś skomentuje?

podfrufajką nie jestem, no, trudno, niech Ci będzie - możesz mnie zaliczyć do tych dojrzałych piwonii, piękne kwiaty, jakby nie było,

co do nauczycielek - nie wszystkie tak strzelają i można z nimi normalnie pogadać, wierz mi,

wracając do mojego wiersza, od którego zaczęła się nasza dyskusja -
wkleję link do posłuchania i zamieszczę wersję, nadającą się do śpiewania (będzie pod wierszem :rozyczka:
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,
Awatar użytkownika
crazyhenry
Posty: 76
Rejestracja: wt 17 lip, 2012
Lokalizacja: Lubin Poland

Post autor: crazyhenry »

Dawaj, dawaj! I oby to nie był link do spamu lub trojana, bo wtedy zamelduję Pani Administratorce o Twojej wrednej działalności, chłe,chłe. I zrobi się mało sympatycznie...fuj!

Po kwadransie dopisek:
Byłem słuchałem i pobrałem. Pomimo wspaniałego tłumaczenia, wolę wersję śpiewaną przez Krzysia Krawczyka po "rusku". Bardzo mi się takie skoczne podobają, też będę sobie tą piosneczkę ćwiczył.
Kopiaste Bóg zapłać!
Ostatnio zmieniony wt 31 lip, 2012 przez crazyhenry, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?
Awatar użytkownika
Bożena
Posty: 5397
Rejestracja: śr 01 wrz, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Bożena »

poczytałam, posłuchałam- ta wersja do śpiewania- śpiewna- mnie się bardziej podoba :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:

nie znałam tej piosenki i jeszcze w dodatku w wykonaniu KK :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Miłość - to wariactwo. Lecz tylko idioci nie wariują.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6656
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

crazyhenry pisze:wolę wersję śpiewaną przez Krzysia Krawczyka po "rusku".
i fajnie, śpiewaj na zdrowie :-)

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2012 ]
Bożena pisze:ta wersja do śpiewania- śpiewna- mnie się bardziej podoba
a to sie cieszę, Bożenko :rozyczka:
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,
Awatar użytkownika
crazyhenry
Posty: 76
Rejestracja: wt 17 lip, 2012
Lokalizacja: Lubin Poland

Post autor: crazyhenry »

Liliano, śpiewanie ZAWSZE wychodzi na zdrowie! No, chyba, że ktoś się drze na całe gardło parę godzin...ale czy to jest śpiew?
Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?