Jak układać limeryki ;-))

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Witam ;-) – kochani, chciałabym Wam polecić najnowszą książkę( podręcznik) prof. Jacka Balucha ( slawisty, literaturoznawcy, tłumacza i znanego autora limeryków) pt„Jak układać limeryki” – poradnik praktyczny wraz z ćwiczeniami dla początkujących i zaawansowanych. Największym atutem tej książki ( oprócz jego oczywistej roli- zawartej w podtytule;-)) jest humor. Autor w tonacji serio-komicznej odwołuje się do historii i tradycji układania limeryków w Polsce, zdradza tajniki własnego warsztatu bawi się językiem i prowokuje do zabawy czytelnika ( ba… jest nawet konkurs ogłoszony przez wydawnictwo i autora, a wszyscy uczestnicy mają szansę na nagrodę;-)- to świetny przykład „poetyki praktycznej”.
Szczerze Wam polecam, bo to świetne, oryginalne czytadło (250 stron) – pełne anegdot, historyjek z życia wziętych, przeplatanych limerykami takich autorów jak; Tuwim, Słomczyński, Barańczak, Szymborska, Rusinek, Baluch i inni oraz limerycznych amatorów( uczestników konkursu limeryków- „Na prawy Brzeg” ) a wszystko to tak napisane, że gwarantuje nam poprawę humoru nawet po najbardziej męczącym dniu. Mało tego ten fantastyczny poradnik będzie wspaniałym wsparciem dla własnych „ zabaw’ literackich- czy literackich spotkań towarzyskich ( wypróbowane w okresie świątecznym;-)) dla wszystkich, którym sztuka limeryku nie jest obca jak i tym, którzy zechcą ją zgłębić.

Nie wiem czy książka trafiła już na półki w księgarniach - mam to szczęście posiadać egzemplarz odautorski ( pochłonęłam go w jeden wieczór;-) gdyż profesor zechciał zacytować w swoim podręczniku również mój limeryk;-)))) ale dla zainteresowanych podaję:

Można ją zamówić telefonicznie- wydawnictwo „ scriptum” Tel 604532898
lub drogą mailową: scriptum@scriptum.strefa.pl ( kosztuje 29zł )
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

No, no, obok Tuwima et consortes... :-) Gratulacje.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Hi hi Mariolu- że obok noblistki to nie wspomnę :mrgreen:
( żartuję;-)))))))
i dzięki :rozyczka: :-)
ale... :P nie dlatego polecam- jest naprawdę warta poczytania :!:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

No. No. Znaczy tak ;-) wprawdzie wolę igraszki cielesne :mrgreen: , ale i słowne lubiem ;-) , serdeczności ślę :-* :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Hi hi...Boogie i w czas igraszek cielesnych można złozyć jakowyś limeryk :P
i będzie head&shoulders :mrgreen: :-* - hi :rozyczka: :-) :rozyczka:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura