Wydanie książki z poezją/wierszami?

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Barka33
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 sie, 2014

Post autor: Barka33 »

Witajcie, czy możecie mi polecić jakieś wydawnictwo, które wyda moje wiersze? Mogę część kosztów pokryć z własnej kieszeni, ale chciałbym aby takie wydawnictwo dało moje egzemplarze do księgarni itp bo sama tego nie załatwię.
Z góry dziękuję, Basia
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Basiu,
w chwili obecnej każdy piszący może wydać swoje książki. I zapłacić za wydanie, oczywiście. Czy jesteś przekonana, że Twoje teksty są aż tak dobre, że powinny ujrzeć światło dzienne na papierze? Najlepiej opublikuj parę wierszy na forach internetowych i sprawdź reakcję. Jeżeli większość komentatorów przekaże uwagi krytyczne, zastanów się nad celowością publikacji papierowej raz jeszcze.
Jeżeli mimo wszystko... Wyślij parę tekstów do wydawnictwa "miniatura". Oni drukują od kilku lat prawie wszystkich. Jest wiele innych wydawnictw, ale te drukują najchętniej "nazwiska".

Pozdrawiam - Tomek
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
edu77
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 sie, 2014

Post autor: edu77 »

Jest wiele wydawnictw jak pisze kolega wyżej że za własne środki wydadzą naprawdę wszystko, ja moje pierwsze dwie książki wydałem w wydawnictwie poligraf i miałem z nimi całkiem nieźle, wszystko załatwili. Później stałem się już troszkę rozpoznawalny i zaczęli sami wydawcy pisać i dzwonić czy nie chciałbym u nich wydawać. Początek zawsze jest trudny ale warto wierzyć w siebie :))
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

edu77 pisze:Później stałem się już troszkę rozpoznawalny i zaczęli sami wydawcy pisać i dzwonić czy nie chciałbym u nich wydawać.
Pozazdrościć! Gdybyśmy jeszcze mogli poznać Pańskie personalia...
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
edu77
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 sie, 2014

Post autor: edu77 »

Na razie nie będę zdradzać :) Wolę czuć się anonimowo ;)
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

W takim razie nie trzeba się chwalić, bo nie możemy Pańskich słów zweryfikować.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.