Forum literackie Ogród Ciszy Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Gran Torino
Autor Wiadomość
Pan M 

Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   Gran Torino

Stara recenzja z kosmetycznymi poprawkami:

Wezmę dziś na warsztat kolejny film w dorobku Clinta Eastwooda pt: Gran Torino. Wyżej wymieniony wciela się w postać weterana wojny w Wietnamie polskiego pochodzenia Walta Kowalskiego, który_ delikatnie mówiąc nie należy do osób towarzyskich. Nastawiony na samym początku bardzo sceptycznie do rodziny wietnamskich emigrantów mieszkających za rogiem zaprzyjaźnia się z nimi...
poznaje ich zwyczaje, kulturę czy kuchnie przełamując w ten sposób uprzedzenia. Stają się dla niego drugą rodziną. Walt usilnie stara się pomóc młodemu Tao wyrwać się ze szponów gangu. Mimo drętwych _ jak dla mnie odzywek i żartów, które mam wrażenie zostały wrzucone na siłę do scenariusza( lepiej czasem zamilknąć i zagrać mimiką). ...

Mamy przed sobą obraz świadczący o reżyserskim oraz aktorskim talencie Eastwooda dodam jeszcze, że klamrą spinającą film piosenka śpiewana przez Jamie'go Culluma pod tym samym tytułem, napisaną wspólnie z odtwórcą roli brudnego Harry'ego Mimo paru niedociągnięć daje temu filmowi w skali 1-10 mocną 6.

Odpowiedz do tematu