Przystanek

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Obrazek
Dawno mnie nie było. Główny powód to ilustrowanie dla dzieci. Chciałem do swoich ilustracji dorzucić wiersz bo bez tekstu ilustracja jest niepełna. Niestety jestem kiepski w wierszowaniu :( Co sądzicie o wierszyku?
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Danielu wierszyk jest OK, nie wiem co pisze pod znakiem ...bo puenta nie dopowiedzina - może ten napis daje odpowiedź-( nie mogę odczytać;-) jeśli nie to trzeba dodać jaki zakaz
:rozyczka: :rozyczka:
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Wiesława Ptaszyk
Posty: 2007
Rejestracja: śr 06 lip, 2016
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: Wiesława Ptaszyk »

Super ilustracja, ładna całość....a zakaz chyba dotyczy wszystkich zwierząt :-D
megi
Posty: 2345
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: megi »

Kod: Zaznacz cały

Na autobus czekał wół
Ławka wygięła się w pół
w tym przypadku 'wpół' łącznie (byłoby osobno, gdyby za 'w pół' stał rzeczownik)
zmieniłabym kolejność w drugim wersie, żeby zachować rytm:

Na autobus czekał wół
Ławka się wygięła wpół

Wierszyk ładniutki, ilustracja też.
Znak powinien chyba zawierać dopisek, że chodzi o dzikie zwierzęta, bo np. psy nie mają przecież zakazu jazdy w autobusach... o ile są z właścicielem i na smyczy.
DOBREGO 2018
Dorota Chołody
Posty: 1106
Rejestracja: wt 24 sty, 2012
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Dorota Chołody »

Podoba mi się i obrazek, i wierszyk :rozyczka:

_
Ewa Kłobuch
Posty: 885
Rejestracja: śr 23 wrz, 2015
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: Ewa Kłobuch »

Trochę razi inwersja w pierwszym wersie, no i nie rozumiem czego dotyczy ów zakaz.
Ale ilustracje... przecudne!
Chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Właśnie dlatego wolał bym zilustrować już gotowe wiersze niż wymyślać własne, bo jestem w tym kiepski lub poprosić, żeby ktoś wymyślił wiersz do gotowych już ilustracji, które przez ten rok wykonałem.
Obrazek
A bardzo chciał bym w przyszłym roku wybrać się na targi książki z własnym wydrukowanym portfolio w formie książeczki.
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Nie znam się, ale "dziecięce" grafiki bardzo mi się podobają. Może warto e-portfolio rozesłać do wydawnictw. Może któreś odezwie się...

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Ewa Kłobuch
Posty: 885
Rejestracja: śr 23 wrz, 2015
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: Ewa Kłobuch »

Szkoda, że nie piszę dla dzieci. Takie ilustracje zasługują na wyjątkowe teksty.
Masz talent.
Chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Tomku. E- portfolio się nie sprawdza. Skrzynki mailowe są zapełnione i odzywają się bardzo małe wydawnictwa z ogromnymi zleceniami za nieadekwatną stawkę (wręcz wyzysk), duże wydawnictwa nie czytają maili gdyż mają własnych, sprawdzonych ilustratorów. Pytając innych ilustratorów o radę, jak sobie poradzić w tych ciężkich czasach obrałem formę promocji poprzez uczestnictwo w targach oraz portfolio w formie książki. Jeżeli znacie kogoś, kto pisze wiersze z chęcią je zilustruję :)
Może znacie kogoś,i możecie polecić?
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
Hanna L.
Posty: 2843
Rejestracja: sob 16 lut, 2013

Post autor: Hanna L. »

Super te Twoje ilustracje.
:rozyczka: z pozdrowieniem
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

A może jakiś wierszyk na przykład do takiej scenki:
Obrazek
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.
Awatar użytkownika
Zdzisław
Posty: 437
Rejestracja: śr 15 lis, 2017
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Zdzisław »

Ilustracje bardzo ładne. Zachowują miękkość linii, do ilustrowania utworów dla dzieci jak najbardziej. Podobają się :) Najlepszy "treściowo" do tekstu jest ostatni obrazek.
Wierszyk, niestety, nie jest dobry:
- Brak puenty,
- w 2. wersie zaburzony rytm czytania (co jest bardzo ważne w wierszykach dla dzieci. Wystarczyło przesunąć "się" i już dobrze - napisała o tym megi),
- "siękoza" aż po oczach uderza i zgrzyta przy czytaniu (bardzo dużo "się" blisko siebie). Wystarczy lekko zmienić tekst i wiele "się" zniknie; np. Wnet dosiada też żyrafa.
Pzdr. :)
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Wierszem zachwycona nie jestem, ale rysunkami jak najbardziej. Niestety, nie umiem Ci pomóc w kwestii wypłynięcia. Może wysłać je do czasopism?
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
dEn
Posty: 221
Rejestracja: pt 24 paź, 2014
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: dEn »

Dzięki za porady odnośnie wiersza. Co do portfolio, to zostanę przy targach książki. Jeżeli chodzi o czasopisma to również są one w rękach dużych wydawnictw.

Zilustrować zawsze można wiersze nieznanych twórców, folio ma być tylko pokazowe więc wystarczy zapytanie o pozwolenie oraz podpis autora.

Wrzucam poprawiony wiersz.
Obrazek
Ponadto zgodnie z moim przekonaniem, że trzeba być pokornym, każde moje słowo należy omijać. A kiedy przez przypadek, omyłkowo coś przeczytasz, należy je odbierać jako niesmaczny żart i wypluć.