Fuzel

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
spirytysta
Posty: 479
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Kontakt:

Post autor: spirytysta »

[usunięte]
Ostatnio zmieniony wt 11 lut, 2020 przez spirytysta, łącznie zmieniany 2 razy.
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Spirytysto, wrócé jeszcze do Twojego "Fuzela". Teraz poprzestané na pytaniu o "tylek jak bochen chleba"? Obrazowo to brzmi, ale daruj - nie umiem sobie tego wyobrazic. Mówilo sie kiedys o czyichs lapach jak bochny wiejskiego chleba, w odniesieniu do wielkosci rzecz jasna. Jednak w tym przypadku porównanie mi "nie lezy" Wiem, to subiektywne. A jednak. Moze i to szczegól, ale w pisaniu wlasnie tam tkwi ten i ów, inaczej rogatym zwany.

Pozdrowienia,

M.
Ostatnio zmieniony pn 23 lip, 2018 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.
spirytysta
Posty: 479
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Kontakt:

Post autor: spirytysta »

A oto i moje chore asocjacje myślowe:

https://st.depositphotos.com/1063437/36 ... -baked.jpg

https://img7.demotywatoryfb.pl//uploads ... 434536.jpg

Wybacz, jeśli godzę w wyobraźnię :-D
Ostatnio zmieniony pn 23 lip, 2018 przez spirytysta, łącznie zmieniany 3 razy.
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Do Twoich - nie wiem, czy chorych, sprawdzé - asocjacji myslowych zajrzé. A jakze. Teraz zas dodam, ze podoba mi sié Twoje opowiadanie. Jest realistyczne, ale nie tylko - i ciekawe, rzecz jasna. Niezaleznie od tego potrzeba w nim nieco poprawek. Pielégniarki Ciotké Basié nie "kujá", ale "klujá". Jesli "Boze swiéty", to i drugi wyraz winien zaczynac sié wielká literá. :-D

Wiécej nastépnym razem.

Pozdrowienia, M.
spirytysta
Posty: 479
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Kontakt:

Post autor: spirytysta »

Do Twoich - nie wiem, czy chorych, sprawdzé - asocjacji myslowych zajrzé. A jakze. Teraz zas dodam, ze podoba mi sié Twoje opowiadanie. Jest realistyczne, ale nie tylko - i ciekawe, rzecz jasna. Niezaleznie od tego potrzeba w nim nieco poprawek. Pielégniarki Ciotké Basié nie "kujá", ale "klujá". Jesli "Boze swiéty", to i drugi wyraz winien zaczynac sié wielká literá. :-D
Dziękuję za słuszne uwagi :).
Natomiast, co do chleba, wydaje mi się, że istota mojej myśli, tak jak ją rozumiem po długim czasie od powstania tekstu, tkwiła w skojarzeniu barwy i łagodnych łuków, kształtu... tak, na pewno być musiało :D
Ostatnio zmieniony wt 24 lip, 2018 przez spirytysta, łącznie zmieniany 1 raz.
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Ha-ha Spirytysto, powiedzialbym ze Twoje asocjacje myslowe sa nie tyle chore, ile "smakowite". Ale to z méskiego punktu widzenia - przynajmniej, jesli chodzi o té drugá. Wybaczone masz wiéc.

A propos "Fuzzela". Podoba mi takze wiersz, stanowiácy integralna czésc wspomnianego. Niemniej: któz to jest "haruspik"? Tytul zaciekawia równiez. Dlatego spytam o inspiracjé - Marek Hlasko? Rafal Wojaczek? Czy moze zupelnie gdzie indziej?

"Dajcie mi sens, cel, a bédzie uzdrowiona dusza moja." Takie zdania zatrzymujá.

I jeszcze. Jesli czytales "Znaczy Kapitan", znaczy to ze wiesz, co czytac warto. :-D A znasz "Zabic drozda" autorstwa Harper Lee?

Pozdrowienia, M.
Ostatnio zmieniony śr 25 lip, 2018 przez Michael, łącznie zmieniany 3 razy.
spirytysta
Posty: 479
Rejestracja: czw 23 mar, 2017
Kontakt:

Post autor: spirytysta »

Michael pisze:któz to jest "haruspik"?
W starożytnym Rzymie był to wieszczek, który miał wizję, grzebiąc patykiem we wnętrznościach martwych zwierząt.
Michael pisze:Dlatego spytam o inspiracjé - Marek Hlasko? Rafal Wojaczek? Czy moze zupelnie gdzie indziej?
Bardzo słuszne skojarzenie. Hłasko, Wojaczek, Bursa, Bukowski, Fante... autorzy, do których często wracam. Wiadomo, gdzieś się to wszystko miesza w głowie, jak pisze się coś swojego...
Michael pisze:A znasz "Zabic drozda" autorstwa Harper Lee?
Nie znam. Powinienem? :)
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Dziéki za wyjasnienie, kto to byl haruspik. Co do inspiracji - wlasnie o to wspomniane "mieszanie" chodzi. Zas odnosnie do "Zabic drozda" - jesli siégasz po ksiázki, które znac warto, powinienes siégnác i po té. :)
"Człowiek staje się tym, o czym myśli."
Morris E. Goodman w: "Sekret" (do obejrzenia w cda)
KotekFarm
Posty: 1
Rejestracja: pn 17 wrz, 2018

Post autor: KotekFarm »

Czekam na więcej serio :D
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Bardzo dobrze się Ciebie czyta. Co do treści, to równie ciekawie piszesz o tym co na zewnątrz, jak i o swoim wewnętrznym "gadaniu" :)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.