Nawet wilczyca zmienia sierść,

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

chociaż mogłaby rozbić lustra z zamrożoną
pamięcią, boi się, że powstałe sztylety
odetną ostatnią drogę powrotu. Najmniejszy
szelest napina mięśnie stężałe od oczekiwania.
Północny wiatr nie rozdmuchał gasnącego ogniska,
wadera zaczyna rozumieć. Czas wydłuża odległość.

Widzę ją na tle czerwonego nieba, z podniesioną
głową śpiewa ostatnią pieśń. Jest w niej tęsknota
za walką, za więzami, za wspólnotą stada.

Nie pójdziesz, zatarła tropy. Twój węch
zapomniał zapachu. Opłaceni przewodnicy
pozostaną bezradni wobec chęci zapomnienia
Ostatnio zmieniony ndz 01 gru, 2019 przez Latima, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Z przyjemnością przeczytałem Twój wiersz, Latimo!

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
Irena
Posty: 5446
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Irena »

Czytam bez ale w drugim wersie i......................
.....ostatnią strofę czytam tak:

Nie pójdziesz, zatarła tropy. Twój węch
zapomniał zapachu. Opłaceni przewodnicy
pozostaną bezradni wobec woli zapomnienia



Serdeczności.............................Ir
" siła pióra leży w pokorze do własnego słowa"- Mithril
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

dziekuję, szczególnie Irenie, już zmieniłam :) :rozyczka:
Awatar użytkownika
ćma
Posty: 694
Rejestracja: sob 12 sty, 2013
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: ćma »

Pierwsza część jest bardzo dobra.
W ostatniej czytam zapomniał zapach.
Pozdrawiam :rozyczka:
hawi
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

muszę to przemyśleć....Ćmo, bo nie jestem pewna, dopełniacz czy biernik.....sprawdzę, la
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1361
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Kolejny piękny wiersz Twojego autorstwa.
:rozyczka:

P.S. Oba przypadki są poprawne, jednak dopełniacz został dopuszczony stosunkowo niedawno z dosyć kontrowersyjnym wyjaśnieniem.
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

już sprawdziłam tę formę, jest dopuszczalna, mnie wydawała się trafniejsza, dlatego została. dziekuję za zainteresowanie :rozyczka: , La
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

wow :rozyczka: a tytuł bomba :-D pozdrawiam M
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Koberka
Posty: 96
Rejestracja: sob 03 maja, 2014

Post autor: Koberka »

Dla takich tekstów warto buszować w sieci. Piękny, logiczny, obrazowy, emocjonalny obraz. Można czytać po wiele razy. :rozyczka:
''ubi vita, ibi poesis''
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

Koberko, odpowiem tak - poezja jest rodzajem wypowiedzi, która pozwala autorowi na mówienie o problemach, których nie da się przekazać w rozmowie nawet z przyjaciółką. Słowa wypowiedziane spłaszczają emocje ( ta kontrola rozumu), nie oddają wielowarstwowości doznanych przeżyć. Pisanie było jedyną formą uwolnienia od traumy, od egzystencjalnych doświadczeń. Mam łatwość posługiwania się metaforą ( tworzę nierzeczywisty obraz, rodzaj kreacji), zasobem leksyki ( oczytanie, studia filologiczne), ale nie mam na uwadze odbiorcy, nie zależy mi na sukcesie ( ilości czytelników), bo kazdy ma własną pulę przeżyć. Jeżeli odnajdujesz coś własnego , osobistego - to świetnie. Każda z nas wyczyta to, co dotyczy jej osobiście, ale nasze linie wcale nie muszą się zbiegać. Tak, chcę, aby czytający powracał do wiersza, ponieważ te powroty odkrywać mają w Tobie inne refleksje, własnie takie stwierdzenie " Można czytać po wiele razy" pozwalają mi na publikowanie wierszy, sprawdzanie warsztatu. Mam tysiące wątpliwości, ale jeżeli chociaż jednej osobie pomogą uporać się np z własną samotnością , alienacją, to poezja ma sens. Tylko tyle, bardzo dziękuję :)
Perełko, czekałam na Ciebie. Jestem pewna, że wiele nas łączy :rozyczka:
Dziękuję ! La
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4444
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Latima pisze:poezja jest rodzajem wypowiedzi, która pozwala autorowi na mówienie o problemach, których nie da się przekazać w rozmowie nawet z przyjaciółką. Słowa wypowiedziane spłaszczają emocje ( ta kontrola rozumu), nie oddają wielowarstwowości doznanych przeżyć. Pisanie było jedyną formą uwolnienia od traumy, od egzystencjalnych doświadczeń. Mam łatwość posługiwania się metaforą ( tworzę nierzeczywisty obraz, rodzaj kreacji), zasobem leksyki ( oczytanie, studia filologiczne), ale nie mam na uwadze odbiorcy, nie zależy mi na sukcesie ( ilości czytelników), bo kazdy ma własną pulę przeżyć. Jeżeli odnajdujesz coś własnego , osobistego - to świetnie. Każda z nas wyczyta to, co dotyczy jej osobiście, ale nasze linie wcale nie muszą się zbiegać. Tak, chcę, aby czytający powracał do wiersza, ponieważ te powroty odkrywać mają w Tobie inne refleksje, własnie takie stwierdzenie " Można czytać po wiele razy" pozwalają mi na publikowanie wierszy, sprawdzanie warsztatu. Mam tysiące wątpliwości, ale jeżeli chociaż jednej osobie pomogą uporać się np z własną samotnością , alienacją, to poezja ma sens.
Piękna wypowiedź warta osobnego zaistnienia...
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
Koberka
Posty: 96
Rejestracja: sob 03 maja, 2014

Post autor: Koberka »

Latima pisze:Koberko, odpowiem tak - poezja jest rodzajem wypowiedzi, która pozwala autorowi na mówienie o problemach, których nie da się przekazać w rozmowie nawet z przyjaciółką. Słowa wypowiedziane spłaszczają emocje ( ta kontrola rozumu), nie oddają wielowarstwowości doznanych przeżyć. Pisanie było jedyną formą uwolnienia od traumy, od egzystencjalnych doświadczeń. Mam łatwość posługiwania się metaforą ( tworzę nierzeczywisty obraz, rodzaj kreacji), zasobem leksyki ( oczytanie, studia filologiczne), ale nie mam na uwadze odbiorcy, nie zależy mi na sukcesie ( ilości czytelników), bo kazdy ma własną pulę przeżyć. Jeżeli odnajdujesz coś własnego , osobistego - to świetnie. Każda z nas wyczyta to, co dotyczy jej osobiście, ale nasze linie wcale nie muszą się zbiegać. Tak, chcę, aby czytający powracał do wiersza, ponieważ te powroty odkrywać mają w Tobie inne refleksje, własnie takie stwierdzenie " Można czytać po wiele razy" pozwalają mi na publikowanie wierszy, sprawdzanie warsztatu. Mam tysiące wątpliwości, ale jeżeli chociaż jednej osobie pomogą uporać się np z własną samotnością , alienacją, to poezja ma sens. Tylko tyle, bardzo dziękuję :)
Perełko, czekałam na Ciebie. Jestem pewna, że wiele nas łączy :rozyczka:
Dziękuję ! La
Zgadzam się w 100%. Podpisuję się obiema łapkami. :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: