obrazy dzieciństwa

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
perełka
Posty: 3540
Rejestracja: wt 04 gru, 2012

Post autor: perełka »

Madziu ciekawe obrazy z 1 i 3 strofy, druga dla mnie zbyt dziwaczna a 4 kompletnie niezrozumiała :smutny:
za pierwszym razem przeczytałam : ujęta w ramach przyszłośćpomyślałam sobie, że powinno być - ujęta w ramy przyszłość, ale potem doczytałam, że pisze - ugina??hm...sorki,może przez to, że jest środek nocy nie qmam :mrgreen:
pozdrowionka :rozyczka: M
Smutek jest jak pochód- przemija. E. Stachura
Awatar użytkownika
Koberka
Posty: 96
Rejestracja: sob 03 maja, 2014

Post autor: Koberka »

Zafrapował mnie tytuł. Sama mam tych obrazów mnóstwo. A jak jeszcze oglądam Czterdziestolatka albo inną tamtejszą komedię, to z przyjemnością przypominam sobie stare niedobre czasy. :-D
Sam wiersz krótki i na temat. Obrazy są... ale dla mnie takie właśnie - nie z dzieciństwa. A jednak takich spodziewałam się po tytule. Wiersz bardzo poważny. Mówi o braku wyjścia, samotności, klocki - klatki. Druga mówi o pokusach. Niebezpiecznych czasem. I nagle trzecia subtelna. Tak widzę osiadanie motyla. Ale! motyl siada na ogniu, czyli w efekcie nie siada. Bo albo się parzy i ucieka, albo spala. Wersja dla odbioru, wiadomo dowolna. I ostatnia mówiąca o uginaniu.
Ufff ... alem się rozpisała.
Reasumując, chciałabym więcej ciepła i nostalgii w takich obrazach z dzieciństwa. Pozdrawiam cieplutko. :rozyczka:
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Dzięki takim obrazom człowiek odrywa się od myślenia o przyszłości. :-D
:rozyczka: :rozyczka:

Pozdrowienia,

M.
"Człowiek staje się tym, o czym myśli."
Morris E. Goodman w: "Sekret" (do obejrzenia w cda)
Hanna L.
Posty: 2863
Rejestracja: sob 16 lut, 2013

Post autor: Hanna L. »

Magdo, mam podobne odczucia jak perełka. Dla mnie druga zwrotka odstaje od reszty. :rozyczka:
Pozdrawiam
Michael
Posty: 2217
Rejestracja: śr 21 paź, 2009
Lokalizacja: Ex universo

Post autor: Michael »

Magda pisze:Koberko, Michaelu :rozyczka: przyszłość jest wymagająca a to co było trzyma nas w garści :rozyczka: Pozdrawiam serdecznie :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Magdo. :-D Od nas samych zależy chwila uwolnienia się od przeszłości. Obserwując - nie tylko swoją - dochodzę do wniosku, że im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Co zaś do przyszłości, wolę wymagać od niej, niż gdy ona wymaga ode mnie.

Pozdrowienia,

M.
Ostatnio zmieniony pn 09 gru, 2019 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek staje się tym, o czym myśli."
Morris E. Goodman w: "Sekret" (do obejrzenia w cda)
J-23
Posty: 792
Rejestracja: wt 01 gru, 2015

Post autor: J-23 »

Magda pisze:rozstawione w klockach

szeregiem miast i domów

z których nie ma wyjścia



kuszą budowle

niezależne wysztafirowane w widma

dorosłości
Kuszą, kuszą - nie uległem pokusie uciekłem na wieś.

Wbrew wszystkim mi się podoba nawet druga.
:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Kok ona ma piękny;), i tyle. Mo-tyle serdeczności B&B :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany