Moje 4 wiersze są już w Akancie

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Nie widzę żadnego oskarżania o plagiat, jedynie próby pokazania sposobu powstawania Twoich wierszy, Dario. Możesz się z tym zgodzić lub nie, ale fakty są faktami. Powtórzę za Mithrilem, że ważna jest pokora dla "pióra" i szacunek do siebie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
każdy komentarz uczy
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Ja mam zawsze pokorę w sercu.
Po prostu ucieszyło mnie wydanie wierszy w Akancie.
Wy też wstawiacie tu wiersze i je poprawiacie a widzę ze nie zawsze są tu wiersze, które mozna by nazwac je dobrymi.
Dziekuje za uwagę ja już swoje powiedziałam.
I jakoś nie krytykuję was za poprawianie swoich tekstów.
Do widzenia
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

[quote=""orzeszek""]Przepraszam ale są to moje wiersze i tylko moje. Nie popełniłam żadnego plagiatu. Może po prostu piszę za dobrze jak dla Ciebie saharo? (...) Przepraszam ale z tym oskarżeniem,że nie są to moje wiersze, to juz Admini powinni zdecydować co z tym zrobić. Oburza mnie zachowanie sahary i innych, którzy wypowiadają te brednie. [/quote]

wyjaśniam:
1. nie oskarżam cię orzeszku o plagiat
2. twoje pisanie nie jest dla mnie "za dobre", szczerze mówiąc jest dość chaotyczne i wydumane
3. nie oskarżam cię o to, że to nie są twoje wiersze - dość nieuważnie przeczytałaś moje posty
4. oburzać ci się wolno, mnie również wolno - to chyba działa w dwie strony

jeśli ktoś przekonał cię, że opublikowanie kilku wierszy stanowi o ich nieprzemijającej wartości, zostałaś źle poinformowana
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

mylisz sie saharo i to bardzo sie mylisz jeszcze raz przykro ze tak o mnie sądzicie
i piszecie brednie

[size=99px][ Dodano: 2009-05-29, 00:25 ][/size]
i tak naprawdę to już sama nie mam pewności czy dobrze myśle o tym wszystkim
saharo cenię ciebie za Twoje myśli, ale powiedz mi je prywatnie, w ten sposób porozmawiamy sobie emailowo czy w inny sposób, a ja pogadam z tobą wtedy i wymienimy się poglądami, nikogo nie urazimy i jeszcze cos sobie podpowiemy przemyśl
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

idę za saharą odnośnie nieprzemijalności..tobie zaśorzeszku radzę wiecej pokory do slowa i siebie i do poezj..nikogo raczej nie interesuje na jakie chodzisz spotkanie ile razy miesiecznie i zkim i ktorym autobusem dojeżdzasz...mnie interesuje sam wiersz ewentulanie postawa danej osoby...iw tobie widze dużo pychy i przesadnej wiary we wlasne molziwosci...(jakie są?nie wiem ale poznasz je kiedy zamkniesz dziubek i zaczniesz ostro pracować nad dziubaniem w poezji) przydala by cie się mysle taka wrecz samodzielna moze i nawet trochę katorżnicza praca bo z tego co widzę to masz troche syndrom nieodcietej pępowiny jesli chodzi o wiersze,,,może lepiej zamiast smigac na spotkania o wiele wiecej pisać i pisac aż wpadniesz w depresje zarwiesz noce wypalisz(jesli palisz oczywiscie) milion petów i wypalisz sie emocjonalnie abyy dać sobie spokoj nabrac sily i ten cykl wiele razy powtórzyć...uwierz mi że ja wlasnie taką droge przeszedlem i kilka osob na forum o tym doskonale wie..nie zaluje ani jednej godziny spędzonej nad kartką..dało mi to wiele pokory szacunku dla slowa poezji pracy nad kartką i samego zycia..poza tym rady są wazn eale tylko korekty jakies refleksje...praca warsztatowa to już tylko od ciebie zalezy..w peozji nie ma gorszych lepszych mimo że nieraz sie tak mówi..co ci co mają swoj styl, nie mają go ,ci co kopiują kogos i ci co nie mają talentu..twoja uwaga do sahary byla co najmniej przemądrzała ......posiedz wiele godzin nad kartką podrozuj w yobrazni za jedną choć metaforę..za slowo klucz...duzo czytaj nawet gdybys miala spac 4 godziny....wtedy to mozna docenic.....i nie o ilosc wydan egzemplarzy tu chodzi....moze kiedyś to pojmiesz....i pamiętaj żę pęd ku nieśmiertelności jest drogą do zapomnienia..taka moja refleksja
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

A ja Cię Orzeszku teraz sobie przypominam, z innego forum, które już nie istnieje. Gdzie pisaliśmy Ci, że Twoje wiersze są wtórne i banalne, że to zwyczajne gnioty.

I tak samo podpierałaś się Akantem i warsztatami.

4 wiersze w Akancie wiosny nie czynią a Warsztaty jak widać są kiepskiej jakości.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Ech, no i robicie widły z igły, nie wystarczyło pogratulować i poprosić, żeby do ogrodu wrzucała wiersze o takim samym poziomie? z boku to poważnie wygląda, jak poszukiwania kozła ofiarnego, przyczyny za rzekome obniżenie poziomu na forum.

tak samo wkurzają mnie gnioty różnych użytkowników i tak samo wkurzają mnie niektóre komentarze do nich czy nawet do tych wyższych lotów. i tyle.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

przepraszam ale jakie forum nie istnieje? do żadnego wcześniej nie należałam a moje wiersze dopiero teraz zostały wydrukowane w Akancie. także mylicie się, co do moich wierszy i do mojej osoby, co uwłacza mojej godności,. Ja należałam tylko do jest lirycznie, postscriptum i do portalu pisarskiego oraz do nieszuflady, a te wszystkie fora istnieją. moje wiersze nie są takie jak wy myślicie. macie wysokie mniemanie o sobie i swoich tekstach.potraficie dokopać człowiekowi a sami piszecie banały. do widzenia widzę, że życie nauczyło mnie jednego, żeby nigdy nie być na forach poetyckich, bo i tak ludzie z nich nie potrafią powiedzieć prawdy i zazdroszczą, co widać właśnie po waszych komentarzach.
pozdrawiam

[size=99px][ Dodano: 2009-05-29, 09:30 ][/size]
po prostu sami nie widzicie że wasze wiersze to też gnioty a moje warsztatty byly na wysokim poziomie
moje wiersze sprawdzają ludzie którzy mają swój rozum a nie tak jak wy
przepraszam, ale nie stanę się waszym kozłem ofiarnym
oburzyło mnie wasze zachowanie
przeczytajcie na spokojnie dopiero swoje wiersze a potem powiedzcie takie słowa o moich
nie uważam żeby były dobre ale wasze też nie są dobre
dziekuje za uwage

[size=99px][ Dodano: 2009-05-29, 09:35 ][/size]
bo przepraszam czy taki wiersz jest dobry?
pani Ewy cytuję:

Tymczasem

jeszcze motyl uśmiecha się w przelocie
sarna przed ucieczką zaszczyci spojrzeniem
kwiatki nad rowem pozują do zdjęcie
w zasięgu wzroku na pozór nic się nie zmieniło
wiosną jak co roku coś piszczy w trawie
biedronki liczą przybyłe przez zimę kropki
jeszcze przez chwilę wszystko jest jak było
można się cieszyć złudną feerią kolorów
mydlanej bańki


Nie. Mówi o tak banalnych rzeczach i jest tak banalnie zobrazowany, że śmiać mi się chce, naprawdę, z tych naiwnych myśli, tu nawet nie ma prawdziwych metafor. Bardzo niski poziom jest tego wiersza. ALbo

[size=99px][ Dodano: 2009-05-29, 09:40 ][/size]
wiersz Sisley o poetach, takie myśli poetów już były i ubrane w podobne słowa cytuję:

ach poeci

kryjący głowy w chmury
z zadartymi nosami
wypatrujący
obłoków na niebie
różowych
o zachodzie słońca
czasem szarych i burych
w kolorze i na kształt
marzeń

z oczyma

wpatrzonymi
w głąb duszy
która za pióro służy
iskrzącymi nadzieją
że tęsknotę wzbudzą
wzruszą, poruszą
kamienie
o które potykacie się

upadając czasem


zobaczcie jaki to jest dopiero banał, a wy mówicie o moich tekstach. Macie zbyt wygórowane mniemanie o sobie a jeszcze potraficie upodlić człowieka. Dorosli ludzie!!!! Czasem zastanówcie się zanim coś napiszecie i jeśli łaska przypatrzcie się Waszym tekstom!!!BO wy chyba nie mieliście żadnych warsztatów!
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sosna
Posty: 502
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: spod Chełmskiej Góry

Post autor: Sosna »

A mnie oburza Twoje zachowanie i Twój brak pokory. Rzeczywiście, jeśli jesteś tak dobrą i sławną poetka, to portal nie jest odpowiednim miejscem do prezentacji własnych utworów. Za niskie progi. Mam nadzieję czytać Cię na stronie Związku Literaów Polskich i jak Cię tam zobaczę - pogratuluję. Wybacz mi Ty i czytający ten wpis - sarkazm, jestem cierpliwa i spokojna, ale przegięłaś Orzeszku.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak można na małych piórach latać tak bardzo wysoko?
Anonymous

Post autor: Anonymous »

lub wiersz Ani: nie bój się synku, gdzie nie ma żadnych metafor i jest to tylko próba wyżalenia się światu w prostych, lakonicznych słowach, cytuje:

zostanę blisko
chociaż nie będę mogła trzymać cię za rękę
pod drzwiami zielonej sali
postawię na straży matczyną miłość
dobre anioły przeniosą mój głos
przez grube ściany
opowiem ci jak chciałeś być strażakiem
i jak się uczyłeś jeździć na rowerze
nie odejdę na krok
aż powrócisz z krainy głębokiego snu

a kiedy będzie już po wszystkim
zamień radość w modlitwę
za tych którzy cię wspierali

poprawiacie ludzi, rozmawiacie z nimi, próbując wskazać ich błędy, a potem gdy je poprawiają według waszych wskazań, potraficie obrzucic ich błotem i wyśmiewacie ich
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

jesteś orzeszku żenujący.

to wszystko co na ten temat do powiedzenia. I w pełni zgodzę się z Sosną.

Jeszcze długa droga przed tobą, żeby dojść do poziomu Ewy.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous »

ja uważam że mam lepsze wiersze niż te które wskazałam czy mam pokazać jeszcze wasze słabsze wiersze żebyście się nie ośmieszali już więcej a kto wam wymyslil ten wysoki poziom jestem ciekawa skąd macie taką opinię o waszym forum?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sosna
Posty: 502
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: spod Chełmskiej Góry

Post autor: Sosna »

Wiersze jak wiersze, każdy ma słabsze lub lepsze. W tej chwili chodzi o Twoją postawę i zachowanie - zbliżasz się w wypowiedziach do momentu ,w którym zaczynasz obrażać uzytkowników tego forum. Wyhamuj proszę i przestań miotać się jak ryba w sieci.
Ostatnio zmieniony pt 29 maja, 2009 przez Sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak można na małych piórach latać tak bardzo wysoko?
Anonymous

Post autor: Anonymous »

moje wiersze sprawdzają ludzie którzy mają swój rozum a nie tak jak wy
nie uważam żeby były dobre ale wasze też nie są dobre
- Jasiu, dlaczego uderzyłeś koleżankę łopatką? - pyta pani w przedszkolu.
- Bo ona walnęła mnie pierwsza!


znajdź różnicę.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Mithril

Post autor: Mithril »

Myślę, że pióra tworzące to forum, powinny się zdobyć na moment refleksji, bez pomijania mnie i ogarnąć, co się stało. Widząc, jak pisze i funkcjonuje jedno z nas, pozwoliliśmy na rozkwit, wsparcie i sugestie, a teraz mamy typowe polowanie na czarownice, gdzie właściwie o czarną magię można posądzić nas. Teraz, co chwilę ktoś widzi owe pióro, przypomina sobie funkcjonowanie na innych portalach, co chwilę ktoś dostrzega tworzenie hybryd. Myślę, że teraz powinnyśmy zabić się w pierś i przeczytać wszystkie wypowiedzi w tym poście…

a Autorkę postu, żeby przeczytała też swoje wypowiedzi - Bo chyba nam wszystkim coś umyka...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mithril, łącznie zmieniany 1 raz.