Forum literackie Ogród Ciszy Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Czaspismo kulturalno-literackie Doza
Autor Wiadomość
Revis

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   Czaspismo kulturalno-literackie Doza

Witam, wszystkich.

Nazywam się Piotr Sender i jestem redaktorem naczelnym nowego czasopisma kulturalno-literackiego Doza.
Magazyn jest właśnie w fazie tworzenia. Pierwszy numer został zamknięty, drugi prawie też i teraz pracujemy nad kolejnymi. Doza będzie wydawana prawdopodobnie od sierpnia jako gazeta drukowana :).
Głównym celem Dozy będzie promowanie twórczości młodych autorów oraz pomoc w debiucie. Oczywiście nie zabraknie tekstów wybitnych literatów, którzy uraczą nas swoim piórem. W piśmie znajdziecie prozę, poezję, publicystykę, wywiady oraz prace malarzy, grafików i fotografów. Na łamach magazynu ukaże się wiele recenzji książek i utworów muzycznych oraz relacji z wydarzeń kulturalnych. Nie zamykamy się w sztywne ramy – będziemy pisać o wszystkim, co ma związek z kulturą i sztuką.

Doza powstaje z inicjatywy ludzi, którzy wierzą, że w każdym drzemie artystyczna dusza. Jest wiele osób, które tworzą swoje dzieła, a później zamykają je w szufladach biurek. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ilu potencjalnych Lemów i Mickiewiczów zmarnowało swój talent? Chcemy dotrzeć do początkujących twórców i zaprezentować ich utwory jak największej grupie odbiorców.

Do pełnego sukcesu potrzebni są ludzie – redaktorzy, współpracownicy, przyjaciele i czytelnicy. Bez nich nic się nie uda. Dlatego zapraszam do współpracy z Dozą. Potrzebujemy ambitnych i kreatywnych osób, które pomogą w tworzeniu pisma. Nie masz doświadczenia? Nic nie szkodzi – liczą się chęci. Jeśli masz pomysł, nie zastanawiaj się długo i napisz do nas. Czekamy na wszelkie sugestie, a przede wszystkim na dobre teksty – opowiadania, wiersze, recenzje, felietony.

Obecnie prowadzimy rekrutację na recenzentów i redakcję portalu.

Ze swojej strony oferujemy:

- staż w redakcji - doświadczenie, na które wystawiamy w razie czego zaświadczenia i opinie),
- możliwość współpracy ze znanymi pisarzami,
- możliwość tworzenia nowego czasopisma,
- publikację tekstów (oczywiście tych "na poziomie"),
- szansę uczestniczenia w życiu redakcji.

I pewnie wiele innych rzeczy, które teraz mi do głowy nie przychodzą ;).

Zapraszam wszystkich chętnych na www.dozamagazyn.pl, do zarejestrowania się na forum czasopisma, które powoli budzi się do życia oraz namawiam do wysyłania zgłoszeń na recenzentów i redakcję portalu na adres: <a>piotr.sender@dozamagazyn.pl</a>
Najlepiej proszę przesłać jakiś własny teksty (polecam recenzje), napisać coś o sobie, może jakieś doświadczenie (które nie jest wymagane ;P) ?

Pozdrawiam
Piotr Sender
Ostatnio zmieniony przez Revis Sro 23 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anonymous
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

Brzmi obiecująco :)
 
 
Revis

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Witam, wszystkich :)

Doza organizuje mały konkurs:

Chcesz wygrać książkę? Doza ma dla Ciebie dobrą, ciekawą fantastykę zawartą w zbiorze opowiadań Jacka Piekary. „Necrosis. Przebudzenie” to książka, która zabierze Cię w baśniowe i straszne krainy.
Oprócz niej, możesz dostać sympatyczną książkę z rozweselającymi wierszykami Macieja Gardziejewskiego „Ole, Ole ale w dole”.

Jak je zdobyć?

Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszym forum (www.dozaforum.pl) i w dziale Literatura (Proza) napiszesz post, w którym zachęcisz innych do czytania. Dlaczego warto czytać, dlaczego Ty czytasz, co można zrobić, aby namówić do książek innych? Są tacy, co czytać nie lubią – jak ich przekonać? Czy w ogóle należy przekonywać?
Zwycięzców wyłoni redakcja czasopisma.

Konkurs trwa do 11 lipca 2010.

Zapraszamy!
 
 
 
Mariola Kruszewska 
emde


Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 12674
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010   

Doza poszukuje korektorów.
Jeśli uważasz, że nadajesz się na korektora i będziesz sumiennie wypełniał swoje obowiązki, zgłoś się do nas. Wyślij zgłoszenie na adres:
http://dozamagazyn.pl/sta... ... m=&ucat=2&
_________________
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.
https://www.youtube.com/watch?v=suybH3mKsgA
Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
 
 
Anonymous
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lip, 2010   

Marzy się taka fucha <img>

Ale muszę się jeszcze trochę pouczyć i zdobyć kompetencje...
 
 
Anonymous
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lip, 2010   

ja czekam i czekam na ten błędny artykuł, ale jeszcze nie przyszedł <img>
 
 
Revis

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Pon 09 Sie, 2010   

Nadal czekasz?
Jak tak, to może być wina maila, który nie dotarł - zaradzimy coś.

A tymczasem kolejny news:

Nadchodzi 1 numer czasopisma kulturalno-literackiego DOZA!
10 sierpnia 2010 roku

Nasze pismo postawiło sobie kilka celów, które zamierzamy realizować już od początku. Przede wszystkim chcemy promować debiutantów, pomóc im zaistnieć. Często bywa tak, że aby zostać dostrzeżonym, trzeba pisać o wiele lepiej od tych, którzy już mają wyrobione nazwiska. A czasami nawet to nie daje gwarancji publikacji. Możemy Was zapewnić, że nasza redakcja dołoży starań, by wychwycić zdolnych pisarzy, poetów, grafików i umożliwić im debiut właśnie u nas.

Pierwszym pisarzem, który w pierwszym numerze, pierwszy raz pojawi się drukiem będzie Bogdan Wiśniewski. To osoba od lat publikująca w Internecie, związana z forum Fantazy Zone, a ostatnio zwycięzca konkursu portalu Weryfikatorium – „Otuleni natchnieniem”. W dziale „Doza Fikcji” Zaprezentujemy jego opowiadanie „Zanim obudzi się dzień”.

Mam nadzieję, że w kolejnych numerach pojawią się kolejni zdolni autorzy, ale zanim wyślecie do nas swój tekst koniecznie przeczytajcie poradnik Władysława Zdanowicza. Być może dzięki temu unikniecie podstawowych błędów, jakie często są udziałem początkujących pisarzy w kontaktach z wydawnictwami. Zaś nasz redakcyjny kolega Romuald Pawlak doradzi, czy lepiej skupić się na jednym gatunku literackim, czy też skakać między nimi. Romek pisał zarówno fantastykę, jak i książki dla dzieci. Opowie Wam o swoich doświadczeniach i wypunktuje kolejno wszelkie zalety i wady takich zmian.

Wspomniani dwaj autorzy, to jednak nie jedyni znani pisarze, którzy zagoszczą w debiucie Dozy. W dziale „Doza Rzeczywistości” będziecie mogli przeczytać teksty Magdaleny Witkiewicz i Jerzego Reutera.

Tyle jeśli chodzi o prozę i publicystykę związaną z pisaniem. W Dozie przeczytacie jeszcze… Nie, na dziś dość zdradzania tajemnic. Chociaż… może jeszcze tylko ujawnimy wygląd okładki pisma, nad którą napracował się Łukasz Mostek. Zerknijcie w lewy górny róg!

Jeśli pracujecie z podobnym zapałem jak nasz pisarz z okładki, to nie wahajcie się przesłać do nas swoich prac. Każdą przeczytamy i, co najważniejsze, odpowiemy na Wasze zgłoszenia. Choćby taki drobiazg będzie nas odróżniać od innych pism literacki znajdujących się na rynku.
1 numer czasopisma można już zamówić na naszej stronie internetowej (http://dozamagazyn.pl/nowy_numer_zamowienie.php) – osoby, które się zdecydują już teraz, otrzymają egzemplarz po promocyjnej cenie.
 
 
 
Mariola Kruszewska 
emde


Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 12674
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Nowy numer DOZY

W pierwszym numerze magazynu znalazło się kilka porad dla piszących. Tym razem pomyśleliśmy o czytelniku. Piotr Sender opowie, czym dla niego jest kicz, a Wojtek A. Rapier opisze nasz rynek czytelniczy.
Jednak przede wszystkim nie zabraknie literatury. Władysław Zdanowicz, który ostatnio dawał wskazówki pisarzom, tym razem zaprezentuje się jako autor bardzo realistycznego i wstrząsającego opowiadania. To w Dozie Rzeczywistości, zaś w Dozie Fikcji prawdziwa uczta – debiutanta Tomasza Przewoźnika wspierać będą znani już z półek księgarskich Sebastian Uznański i Tadeusz Mieszkowski.
W Dozie Poezji będzie podobnie - obok debiutującego Tomasza Kleszczewskiego pojawi się tłumaczony na wiele języków Paweł Lekszycki.
Jak zawsze teksty oprawione będą we wspaniałą grafikę. Tym razem zaprezentują się głównie panie - pierwszy raz na naszych łamach Martyna Janik i znana już Natalia Likas.
Jak zwykle będzie o filmie, muzyce, książce i teatrze. Dowiecie się czego słucha w gliwickich ruinach Grażyna Studzińska-Cavour, czym Pawła Świerczka przerażał Cronnenberg, a publikujący właśnie swoją kolejną powieść Romuald Pawlak podzieli się uwagami na temat przeczytanych książek.
Zachęcimy do posłuchania debiutanckiego krążka zespołu Half Light, przybliżymy sylwetkę grupy Vena Valley, który powoli zdobywa popularność, a także świętującej ćwierćwiecze działalności Kobranocki.
Na pewno będzie ciekawiej, bardziej różnorodnie i… obszerniej. Doza zyskała kolejnych kilka stron i jesteśmy przekonani, że zawartość jest równie udana, jak okładka!

Więcej na: www.dozamagazyn.pl

O numerze: http://www.dozamagazyn.pl/nowy-numer/

Zamówienia: http://sklepdozy.pl/
_________________
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.
https://www.youtube.com/watch?v=suybH3mKsgA
Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
 
 
Mariola Kruszewska 
emde


Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 12674
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Redakcja magazynu DOZA ogłasza nabór na zapalonych dźwiękowców i lektorów.
Szczegóły na stronie.
_________________
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.
https://www.youtube.com/watch?v=suybH3mKsgA
Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
 
 
Jan Stanisław Kiczor 
Administrator


Wiek: 73
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 15518
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

A lektorzy? ciekawe do czego w magazynie? coś dźwiękowego DOZA będzie wydawać?
_________________
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
 
 
Mariola Kruszewska 
emde


Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 12674
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Wybranym osobom oferujemy:


- współpracę z lokalnymi stacjami radiowymi
_________________
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.
https://www.youtube.com/watch?v=suybH3mKsgA
Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
 
 
Jan Stanisław Kiczor 
Administrator


Wiek: 73
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 15518
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Dzięki za objaśnienie <img>
_________________
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
 
 
Jan Stanisław Kiczor 
Administrator


Wiek: 73
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 15518
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Gru, 2011   

Czy DOZA istnieje?
Wszystkie podane linki prowadzą do nikąd...

Czy ktoś coś wie na ten temat?
_________________
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
 
 
Mariola Kruszewska 
emde


Dołączyła: 24 Lip 2008
Posty: 12674
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pon 05 Gru, 2011   

Tak, ja mam.

Naczelny napisał do mnie:

Sporo było zawirowań, ale w końcu udało nam się ruszyć. W mocno zmienionym składzie i z trochę innymi założeniami. Te główne pozostają bez zmian, czyli promujemy kulturę. Z tym, że sami będziemy wydawać książki i płyty muzyczne. Pismo, portal - to pozostaje bez zmian, jednak do pisma będzie dodawana płyta, a wokół portalu chcemy stworzyć kilka innych projektów, które mają przyciągnąć do nas czytelników.

Myślę, że od stycznia, może odrobinę wcześniej ruszymy z akcją recenzencką. Na razie budujemy grono odbiorców i wstawiamy zaległe recenzje te pozostałe jeszcze z czasów Dozy.

Namiar na portal: http://kontury.net/

Jak staną na nogi, upomnę się o zaległy druk zwycięskich wierszy.
_________________
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.
https://www.youtube.com/watch?v=suybH3mKsgA
Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
 
 
Jan Stanisław Kiczor 
Administrator


Wiek: 73
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 15518
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

Niech staną.
Do dawnych spraw chyba nie warto wracać i stresować. Niech zaczną id nowa, byle dobrze.
:rozyczka:
_________________
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Wsparcie techniczne: e-matteo.pl
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14