KOŁO FORTUNY

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

Przebywam w miejscu, o którym nie wypada mówić w superlatywach. Psy wieszać, czemu nie: można. Chwalić natomiast - nie należy.

Któregoś dnia i do mnie uśmiechnęło się nieszczęście: aktualny furtian rzekł, że w drodze losowania wygrałem frajdę w postaci spaceru. Zasugerował, że jest to do pewnego stopnia wyróżnienie za posłuszeństwo wobec tych, co sobie flaki wypruwają, abym czuł się z nimi za pan brat. Ucieszyłem się z powodu radości. Oto musiałem sam siebie pochwalić za to, że potrafiłem dotrwać do chwili, gdy o własnych siłach mogę jeszcze rozprostować kości. Już snułem rojenia co do świetlanego jutra, kiedy w drzwiach, na powrót, stanął furtian i nakazał, bym co rychlej zrezygnował z przydługich marzeń i bez dodatkowego certolenia udał się tam, gdzie kazano mi napawać się swobodą. Należało uszanować rozkaz, co uczyniłem z nader wprawną skwapliwością. Na śmigłych dopalaczach ruszyłem z pryczy obleśny tyłek i dystyngowanym krokiem wazeliniarza przeniosłem się do parku.

Znalazłem się pośród smętnych ludzi w kaftanach niebezpieczeństwa i z siłą wodospadu dotarło do mnie, że nie jest tu tak źle, jak się sądzi, że można tu żyć, jeżeli furtiani stwierdzą brak ku temu przeciwwskazań. Bo czy nie pozwolono mi zaczerpnąć powietrza, nie obarczono zaufaniem, nie wybaczono mi, że ośmieliłem się być niewinnym i nie dano mi dojść do muru, za którym rozciąga się mój przyszły niebyt?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Cześć,

Owsianko, lubię Twoje teksty. Są sprawnie poprowadzone, masz swój styl. I nie przeszkadza używanie zwrotów typu "za pan brat". Po prostu wiesz co i jak, masz umiejętności, które potrafisz wykorzystać. I tworzysz miniatury, też je lubię. Szkoda tylko, że nie eksponujesz w nich puenty. A przynajmniej nie tak, jak mógłbyś. To jedynie moje zdanie, nie wiem, co powiedzą inni.
Owsianko, chcę Ci jeszcze powiedzieć, że czekam na dłuższe teksty. Obiecuję, że na pewno zajrzę, jeżeli opublikujesz.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Ja czytam wszystkie, nie zawsze odpowiadając. Czasami cisza, ważniejsza jest.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Anonymous

Post autor: Anonymous »

J.S.K., cisza jest niezwykle ważna, ale nie zawsze daje autorowi taką odpowiedź, jakiej on potrzebuje.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.