19 lat WOŚP

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

Jak kraj długi i niesmaczny, rozlega się wołanie o poratowanie PAŃSTWA. Radio, TV, gazety, ogłaszają, że jak najbardziej są skłonne pomagać, patronować, sponsorować, że chętnie się włączą, że trzeba być człowiekiem i otworzyć serce. Po kościołach i schroniskach brata Alberta, po ulicach i norach z emerytami, przetacza się zbiorowy jęk błagających o pomoc. Skrzykuje się więc legiony, hufce, czeredy kwestarzy, ochotników - jałmużników, małoletnich dziadów kalwaryjskich, by wyręczali nasze niegospodarne ministerstwa, ZUS-y, PFRONY i NFZ-y. Bo, jak stale słyszymy, instytucje te znajdują się na krawędzi ubóstwa, ledwie wiążą koniec z końcem, ściga je posępne widmo sfiksowanego komornika. Gdyż jak się niejednokrotnie przekonywaliśmy, nie mają one pieniędzy na przekręty i kanciarstwo, na malwersacje, premie i ustawowe podwyżki wielotysięcznych pensji dla swojej armii niepotrzebnych urzędników, a na dodatek, są gnębione jakimiś durnowatymi wymaganiami chorych...Chorych miesiącami czekających na operację, na wizytę u lekarza – specjalisty, na lekarstwo pomagające żyć, na rehabilitację…

2

Nie od dziś wiadomą jest rzeczą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Lepiej i taniej. Nawet jeśli drogim specyfikiem, to przebieg terapii jest krótszy i skuteczniejszy. A zwłaszcza – ekonomicznie uzasadniony. Jednak proces leczenia, szczególnie – leczenia chorób przewlekłych, będących w stadium znacznego zawansowania, jest kosztowny: wymaga drogiej aparatury. Teoryjka: urządzenia medyczne ratujące ludzkie życie, tak jak leki najnowszych generacji, są REFUNDOWANE. Przynajmniej tak być powinno w myśl ustaw. Że jednak tak nie jest, że jest to teoryjka przeznaczona dla naiwnych, przekonujemy się na każdym kroku.

3

Często się czyta o rozmaitych wyścigach ze słoikiem, puszką lub tacą, o akcjach humanitarnych, zbiórkach społecznych, żebraninach i charytatywnych koncertach organizowanych na rzecz wspierania konkretnych chorych lub całych grup społecznych. Co rusz jesteśmy świadkami czyjejś bezradności, czyjegoś płaczu. Widok rodziców proszących o finansową pomoc dla swojego dziecka, jest widokiem wstrząsającym. Lecz wstrząsającym dla ludzi wrażliwych. Posiadających sumienie. To znaczy dla ludzi nie pracujących w Ministerstwie Zdrowia.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

1. Nikt Ci nie powiedział, że mógłbyś postarać się o jakieś wnioski, które nie są oczywiste? Słuchasz Radia Maryja i powtarzasz? A może za znajomymi? Tak czy siak, nie ma tu osobistych przemyśleń, nie ma więc tekst większej wartości. Jak wszystkie Twoje teksty, sprowadza się do oczywistych spostrzeżeń. Nie postarałeś się nawet rozgryźć temat.

2. Nie widzę niczego złego w pomaganiu innym, jeśli ktoś chce. WOŚP to show. Im większe show, tym więcej milionów na koncie, im więcej milionów, tym więcej dzieci uratowanych. Co w tym złego? Oprócz tego, że ludzie nie dają kasy na Caritasy i Ojca Dyrektora?

3. Żebrze się na piwo. Na ratowanie życia się nie żebrze, tylko prosi o pomoc.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez NathirPasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Irena
Posty: 5444
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Irena »

Nadhir zgadzam się z Tobą w 100 %.
Zero własnych przemyśleń czy wniosków. Najłatwiej być malkontentem.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Irena, łącznie zmieniany 1 raz.
" siła pióra leży w pokorze do własnego słowa"- Mithril
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

Nathir- Błazen

zrobiłeś kupkę: "Nie widzę niczego złego w pomaganiu innym, jeśli ktoś chce. WOŚP to show. Im większe show, tym więcej milionów na koncie, im więcej milionów, tym więcej dzieci uratowanych. Co w tym złego? Oprócz tego, że ludzie nie dają kasy na Caritasy i Ojca Dyrektora?"

przecież pisałem właśnie o tym, że państwo zamiast leczyć i pomagać, sprowadziło nas do poniżającej roli żebraków - wyłudzaczy pieniędzy, a rydzyk i jego banda wściekli na Owsiaka są, że nie zbiera na radyjo. No, ale żeby tekst odczytać zgodnie z zawartością, musiałbyś nauczyć się myśleć.

ps. nie wypróżniaj się pod tekstami, których nie rozumiesz.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

[quote=""Owsianko""]Nathir- Błazen

zrobiłeś kupkę:[/quote]

Sam sobie odpowiedz, czy wart jesteś mojej uwagi.

[size=99px][ Dodano: 2011-01-13, 13:54 ][/size]
[quote=""Owsianko""]przecież pisałem właśnie o tym, że państwo zamiast leczyć i pomagać, sprowadziło nas do poniżającej roli żebraków - wyłudzaczy pieniędzy, a rydzyk i jego banda wściekli na Owsiaka są, że nie zbiera na radyjo. No, ale żeby tekst odczytać zgodnie z zawartością, musiałbyś nauczyć się myśleć. [/quote]

Z myśleniem nie mam problemów. Nawet potrafię mieć własne zdanie w temacie, czego nie powiem o Tobie.
To nie moja wina, że nie potrafisz pisać... Skoro inaczej rozumie się to, co chciałeś przekazać, to jedynie oznacza, że źle napisałeś.

Poza tym czytam te Twoje "dziennikarstwo" i za każdym razem widzę, że po kimś powtarzasz. Nie masz własnego zdania, oprócz tego zasłyszanego w TV albo gdzie tam chcesz.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez NathirPasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

Nathir

nie muszę odpowiadać, bo jak długo Cię znam, nigdy niczego nie rozumiałeś.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

[quote=""Owsianko""]Nathir

nie muszę odpowiadać, bo jak długo Cię znam, nigdy niczego nie rozumiałeś.[/quote]

Owsianko

Nie znasz mnie. Przestań gadać bzdury.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez NathirPasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

Nathir

i znowu nie zrozumiałeś: nie znam cię OSOBIŚCIE, ale znam z komentarzy
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

[quote=""Owsianko""]nie znam cię OSOBIŚCIE, ale znam z komentarzy[/quote]

Zrozumiałem doskonale. To Ty nie zrozumiałeś.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez NathirPasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Owsianko
Posty: 393
Rejestracja: pt 20 lut, 2009
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: Owsianko »

NathirPasza

i skończmy na tym. Ja kończę
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Owsianko, łącznie zmieniany 1 raz.
„Absurd: przekonanie sprzeczne z twoimi poglądami.”
A. Bierce
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Tak dziwnie urządził się Świat, że niestety dużo na nim niesprawiedliwości, biedy, niezrozumienia, obojętności itd.
Dotyczy to całej populacji ludzkiej, różnych państw, różnych rządów, nie tylko Polski.
W najbardziej bogatych i demokratycznych, są grupy społeczne niezauważane, chore, biedne itp.

U nas znalazł się człowiek, któremu się chce, który ma pomysł, i który nie narzekając
postanowił pomagać. I robi to skutecznie, za co Go cenię.

Nie nazwałbym wolontariuszy "żebrakami", ani akcji żebraniną". Cenię ich za to co robią.
Cenie też wszelkie charytatywne koncerty z określonym celem. Dobrze, że potrafią się ludzie zjednoczyć, zrozumieć, pomagać.

Przy wszystkich niedostatkach systemu zdrowotnego, jasno trzeba też wiedzieć i oddzielać niekompetencję, bałaganiarstwo, od ogólnych możliwości państwa, nawet przy założeniu, że system działa sprawnie.

Niech żyje Owsiak i jego ogólnopolska "ekipa".
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Jan Stanisław Kiczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Mithril

Post autor: Mithril »

Gdzie jest jakikolwiek system tam jest bieda i każdy ma jakiegoś tam „owsiaka” mniej lub bardziej charyzmatycznego, o niektórych świat nigdy nie usłyszy – skoro kuleje system, są „chińskie ręczniki” przemianowane na „Kręciołę” i „WOŚP” – ma to sens. W grubych brzuchach toruńszczyzny i klechowszczyzny w żadnej mierze sensu nie widzę i nie zobaczę, bo jakimż to pośrednikiem może być inszy człek wyświęcony przez człeka na wysłuchiwanie człeka i żebranie od innych biednych człeków. Kler – wiadomo, wrzód na dupie wiernych, a WOŚP jest wrzodem na dupie kleru – oni by chcieli te miliony dlatego podłączają się „przystankiemjezus”, bo może im tyż cuś skapnie……………wiem, pierdoły teraz wypisuję, ale wielkość kościoła nie dorównuje wielkości WOŚP i oni mają tego świadomość…
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mithril, łącznie zmieniany 1 raz.