***

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

ril_ke pisze:Fragment zacytowany przeze mnie jest anakolutem ( nieświadomo użytym przez autora ), który jest błędem stylistycznym.
Nieprawda, anakolut to błąd składniowy. Fragment zacytowany przez Ciebie anakolutem nie jest.
Plama światła miękko przechodzi na drugą stronę, opiera się o przeciwległą ścianę i jest. Jest w znaczeniu trwa.
A tak na marginesie - nie istnieje wyraz "nieświadomo", istnieje "nieświadomie".
Aha, stosując nawias, nie stosujemy spacji oddzielających go od słów w nim zamkniętych.
I jeszcze jedna uwaga - nieuzasadnione powtarzanie słów (np. wyrazu jest) w zbyt bliskim sąsiedztwie zalicza się do błędów stylistycznych.
Ostatnio zmieniony ndz 23 mar, 2014 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 4 razy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Rachel-Raes
Posty: 922
Rejestracja: pt 03 sty, 2014

Post autor: Rachel-Raes »

"Najczęstszym przypadkiem anakolutu jest wprowadzenie do imiesłowowego równoważnika zdania zawierającego imiesłów przysłówkowy współczesny innego podmiotu niż w zdaniu głównym (np. idąc do pracy, padał deszcz; otwierając okno, zatrzasnęły się drzwi; jadąc na rowerze, spadła mi czapka).





Zdania anakolutyczne są czasami wprowadzane celowo, jako środek stylistyczny, do utworów literackich,aby stworzyć wrażenie mowy potocznej lub w innych celach artystycznych."Pozdrawiam.Rachel :P
Łatwiej mówić, niż coś powiedzieć.
ril_ke
Posty: 123
Rejestracja: pn 06 sty, 2014

Post autor: ril_ke »

Moje prowokacje się udały.
Kompetencje administratorów są na dobrym poziomie.
Wiersze na obecnym portalu są bardzo słabe, lecz rozumię wszystkich użytkowników "poetów" - bo to jest jedyne miejsce, gdzie można publikować.
Piszcie jak najwięcej i się rozwijajacie.
Awatar użytkownika
LCzerwosz
Posty: 605
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: LCzerwosz »

Już ja ci się porozwijam. Może i najlepsze wyjście - ucieczka w żart. Gdy nie ma wyjścia byłaby żenada.
Ostatnio zmieniony ndz 23 mar, 2014 przez LCzerwosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

ril_ke pisze:rozumię
rozumiem
Za życzenia dziękuję, ale w prowokację, podobnie jak LCzerwosz, nie wierzę.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 4116
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: Mirek »

ril_ke pisze:Wiersze na obecnym portalu są bardzo słabe, lecz rozumię wszystkich użytkowników "poetów" - bo to jest jedyne miejsce, gdzie można publikować.
rozumię że szło o rozumiem ... :mrgreen:

mój drogi głęboko zakonspirowany komentatorze dla uzupełnienia Twojej wiedzy nigdy nie pretendowałem do miana poety tzw. górnopółkowego ... piszę bo czasem rodzi się we mnie taka potrzeba, potrzeba zatrzymania chwilki, która jest a za chwile jej nie będzie i już, polonistą tyż nie jestem, jam prosty kolejarz, a więc oczekuję merytorycznych komentarzy na temat mojego pisania (patrz komentarz Latimy), co do uogólnienia o jakości wierszy zamieszczanych na tym forum wierszy oraz o ich publikacji ... hm raczej zalecam ostrożność ... wielu piszących tu jest laureatami prestiżowych konkursów poetyckich i Twoje wypowiedź krzywdzi ich ... moje pisanie nie koniecznie musi być górnolotne ale na tym forum publikują ludzie, których nie powstydził bym sie nazwać poetami uznanymi ... a po na koniec, z góry przepraszam za sformułowanie, ale ja jednak kolejarz, nie pieprz mi tu kolego o prowokacjach testujących administratorów, przydało by sie deczko honoru i stwierdzenie pomyliłem się
Janie wielkie dzięki za recenzje mojej twórczości

Kochani dzięki za konkretne uwagi odnośnie mojego wiersza i poświęcony czas

.
Ostatnio zmieniony pn 24 mar, 2014 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
zajrzyj pod podszewkę świata a dostrzeżesz kolory

czas to pieniądz
nie mam czasu