przeczytam

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Gelsomina

Post autor: Gelsomina »

napisz dla mnie wiersz
nie o uczuciu które powierzyłeś
pocztowemu gołębiowi

przyfrunął prosto w moje dłonie

łuskam dla niego ziarna
nie można zgubić złudzenia

napisz o połyskliwości piór
czystym locie i błysku
perłowej tęczówki

nie zapomnij o nakreślonym
przez ptaki uśmiechu słonecznika
januszek
Posty: 1102
Rejestracja: śr 20 lis, 2013

Post autor: januszek »

wyłuskałem:
"uśmiech słonecznika"
:rozyczka:
"Postawiłem swój dom na niczym, dlatego cały świat jest mój" - Goethe
Gelsomina

Post autor: Gelsomina »

Dobre i to:))))
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

A ja łuskać nie będę, całość dla mnie jest ładna:) :rozyczka:
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

jak tekst przemyślany, to czyta się z przyjemnością, może mam kilka drobiazgów o zaimkach, które zbędne, ale ciiii. :rozyczka: ,La
Mithril

Post autor: Mithril »

Gelsomina pisze:
łuskam dla niego ziarna
nie można zgubić złudzenia
egocentryczny i naciągany pseudoliryką (tłustek i podkreślone) tekst, gdzie logika chyba poszła
w ubarwienia połączone z cukierkowym ulaniem utopijnych oczekiwań podlira, co czyta się,
jak kolejny, gimnazjalny ulepek na lekcję z romantyzmu.............ma być ładne i bez koŃkretów
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

Mith, Gelsomina robi postępy, ja to doceniam, na wyższą szkołę jazdy przyjdzie czas. Nie od razu ten Kraków, nie trzeba zniechęcać , chociaż każda uwaga cenna, La
Mithril

Post autor: Mithril »

Latima pisze:Mith, Gelsomina robi postępy, ja to doceniam, na wyższą szkołę jazdy przyjdzie czas. Nie od razu ten Kraków, nie trzeba zniechęcać , chociaż każda uwaga cenna, La

ale ja nie jestem belfrem, który przyszedł do klasy w połowie roku szkolnego i ma braki w urobku intelektualnym "uczniuf" - doceniam każdy rodzaj sztuki, ale nie każdy jej "wyraz" sięmipodobie
Latima
Posty: 3442
Rejestracja: śr 14 lip, 2010

Post autor: Latima »

aaaa, ja jestem belfrem i to cierpliwym, więc nadganiam, tym się różnimy, ale muszą być i tacy, którzy trochę z bicza. Takie postawy wymuszają szybszą naukę. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam, Mith, La
Gelsomina

Post autor: Gelsomina »

Ten wiersz napisałam wcześniej niż inne, które tu wstawiłam.
Maybe, pozdrawiam i uśmiech przesyłam. Latimo, sugestie są zawsze potrzebne :rozyczka:
Mithril, dziękuję ci za szczerość i uwagi, bo o to przecież chodzi.
Cóż, nie pretenduję do miana poetki. Do tego trzeba mieć talent. Wstawiłam kilka wierszy i miło mi było poznać opinie o nich, a teraz zostaję przy czytaniu innych. Pozdrawiam :rozyczka:
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4466
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Gelsomina pisze:napisz dla mnie wiersz
nie o uczuciu które powierzyłeś
pocztowemu gołębiowi
Jest zasada poetycka, która sugeruje, aby w wierszach m.in. nie pić kawy, palić papierosów oraz... pisać o wierszach.
Partykuła "nie" wprowadza negację, która trochę "zgrzytnęła".
Wątek trochę się urywa, ale nie byłbym surowy w ocenie tego wiersza.

Pozdrawiam - Tomek
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
Gloinnen
Posty: 3650
Rejestracja: śr 09 lut, 2011
Lokalizacja: Lothlórien

Post autor: Gloinnen »

Gelsomina pisze:nie zapomnij o nakreślonym
przez ptaki uśmiechu słonecznika
To może być zalążek wiersza, ale poprowadzonego zupełnie inaczej i w innym kierunku.

Cała reszta jest pensjonarska.

Pozdrawiam,
:rozyczka:

Glo.
Dobro i zło należy pamiętać wiecznie. Dobro, ponieważ wspomnienie, że kiedyś nam je wyświadczono, uszlachetnia nas. Zło, ponieważ od chwili, w której je nam wyrządzono, spoczywa na nas obowiązek odpłacenia za nie dobrem.
/M. Gogol
Gelsomina

Post autor: Gelsomina »

Zdaję sobie z tego sprawę i dziękuję za poświęcony mi czas. Już napisałam w poprzednim poście, że nie będę tutaj już publikować, jedynie czytać Waszą poezję. Jeszcze raz dziękuję za ocenę wszystkich moich tworków. Jestem wdzięczna za każdą naukę. :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Gelsi, dlaczego? Myślę, że nie tylko ja polubiłam Twoje myśli ujęte w słowa. Nie wiem czy Twoje wiersze są dobre czy nie, nie wiem też czy moje takie są. Lubię Ogród, bo daje możliwość edytowania i poprawiania - bardzo dużo się tu nauczyłam (choć wiem, że to niewiele w porównaniu z umiejętnościami innych), więc Ty też masz taką możliwość. Komentarze zawsze będą różne, ale - sama kiedyś przyznasz - te krytyczne są najcenniejsze. Pozdrawiam:)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Gelsomina

Post autor: Gelsomina »

Ależ Maybe, wiem! Ogród, to wspaniałe miejsce i nie chodzi o krytyczne komentarze, bo bez nich nie ma postępu. Naprawdę za wszystkie jestem wdzięczna.
Na Ogrodzie są wspaniali poeci! Pozdrawiam wszystkich i zawsze korzystałam z podpowiedzi, za które jeszcze raz dziękuję. :rozyczka:
Jednak zawalczę o swoje pisanie. Dzięki.
Ostatnio zmieniony śr 12 lis, 2014 przez Gelsomina, łącznie zmieniany 1 raz.