Rozlała już olej Annuszka

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4448
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

A skoro wspominamy...
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
ćma
Posty: 694
Rejestracja: sob 12 sty, 2013
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: ćma »

Olej rozlany, a tramwaj nadjeżdża. Czy można uniknąć katastrofy? Czy wciąż jest nadzieja? Jak powstrzymać Annuszkę? Takie myśli zagościły w mej głowie. Tak czy inaczej trudno nie myśleć o Annuszce. Bardzo dobry wiersz. Przyłączam się do gratulacji.
hawi
neuroleptyk
Posty: 426
Rejestracja: pn 10 kwie, 2017

Post autor: neuroleptyk »

Tomku, dziękuję bardzo za wspomnienie, miło było wrócić do wiersza i tylu pochlebnych komentarzy pod nim. Ach... gdyby co dnia wpadały takie pomysły..:)

A Ćmie dziękuję bardzo za refleksję i jeszcze jedno dobre słowo pod wierszem :rozyczka:
Nie sposób nie myśleć o Annuszce, ale to i tak na wiele się chyba nie zda, pozostaje być czujnym na oleiste plamy pod nogami:)
Pozdrawiam!
Marek
Posty: 182
Rejestracja: pn 16 sty, 2023

Post autor: Marek »

Tak, to świetny wiersz!
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 6656
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Liliana »

Z nieustającym podobaniem :-D
wiem, że nic nie wiem, ale staram się dowiedzieć,
Awatar użytkownika
Vestka
Posty: 330
Rejestracja: sob 25 sty, 2020
Lokalizacja: Krk

Post autor: Vestka »

Dobra przestroga Bracie...nie wiadomo co nas spotka. Jak zawsze miło zajrzeć w te progi i poczytać Twoje wiersze. :rozyczka:
Mrrrrrr
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1794
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Niesamowity wiersz! Jest treść, jest klimat! A komentarza Latimy nic nie przebije, więc tylko zostawiam ślad, pełna uznania :rozyczka:

Tytuł automatycznie odesłał mnie do piosenki Zalewskiego "Annuszka", inspirowanej, jak Twój wiersz, Bułhakowem. Uwielbiam ten kawałek!