wieczny płomień

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

nie było żadnego tunelu;
założono nam klapki
na oczy,
mówiąc - to dla twojego dobra,
zobaczysz słońce
i kara cię nie minie,
a nieloty nie latają.

teraz okaleczeni,
mrużąc oczy,
obejmujemy się
i wznosimy ku słońcu.

blisko, coraz bliżej.
ciepło, ciepło, gorąco.
płoniemy, wiedząc,
że się nie wypalimy.
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
korneło
Posty: 261
Rejestracja: czw 23 gru, 2021

Post autor: korneło »

To jakby odwrócona wilgotność nieprzemijająca w nas.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maybe
Posty: 5330
Rejestracja: pt 06 maja, 2011

Post autor: maybe »

Ooo jak wzniośle :) I ładnie. Jeden taki próbował zbliżyć się do słońca na skrzydłach z wosku i źle się to skończyło ;(
Nie ma jak na ziemi :)
Wiem wystarczająco dużo, żeby wiedzieć jak mało wiem.
Awatar użytkownika
Irena
Posty: 5444
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Irena »

Bywa, że nie tylko słońce i żar oślepia.
Złe wybory też mogą być "oślepiające".
Lepiej więc zdjąć wcześniej te klapki z oczu...zaboli, trochę to potrwa, ale można wrócić do równowagi.

Serdeczności...............................................Ir
" siła pióra leży w pokorze do własnego słowa"- Mithril
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Korneło - no tak - dwa przeciwstawne żywioły. Wieczne, bo gdyby wietrzne, to byłby trzeci żywioł. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Maybe - mówisz o tym, co wzleciał i kara go spotkała?;) Ja bym i tak raz jeszcze pofrunął;). Dziękuję i serdeczności ślemy :rozyczka:

Ireno - w wierszu te klapki to jeszcze z dzieciństwa tudzież młodości. Stąd i później kaprawe widzenie. Co do wyborów - jeżeli kierować się świadomością serca, nie można wybrać źle. Nawet z zamkniętymi oczami. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1355
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Nie wypalimy się do reszty - został w nas pierwiastek, który nie pozwoli osunąć się w ciemność do końca. Prometeuszowi też odrastała wątroba...
:rozyczka:
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Cortesso - no tak, ale Prometeuszowi to niejako za karę, by ptak drapieżny miał co sępić;). Ale co do owego pierwiastka, jak najbardziej się zgadzam. I niech pozostanie nienazwany. Dziękuję bardzo i serdeczności ślę :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
Hanna L.
Posty: 2843
Rejestracja: sob 16 lut, 2013

Post autor: Hanna L. »

Jak dobrze, że w zakończeniu powiało światłem i dobrze było poczytać :rozyczka:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Haniu L. - "powiało światłem" - super!;) Niechaj więc wieje i dobrze się dzieje;). Dziękuję i serdeczności ślemy :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
Awatar użytkownika
Wiesława Ptaszyk
Posty: 2007
Rejestracja: śr 06 lip, 2016
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: Wiesława Ptaszyk »

Pięknie piszesz o wiecznym płomieniu, dobrze przy takim się ogrzać ( ale nie sparzyć) :rozyczka:
Awatar użytkownika
ćma
Posty: 694
Rejestracja: sob 12 sty, 2013
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: ćma »

Tak płonąć, żeby się nie wypalić - najwyższy stopień wtajemniczenia i chyba jedno z najpiękniejszych życzeń :rozyczka:
hawi
Awatar użytkownika
Krystyna Morawska
Posty: 1430
Rejestracja: czw 04 cze, 2020
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Krystyna Morawska »

Jednak coś dogaśnie, by świat mógł rozpocząć nowy bieg historii. Piękny wiersz.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Wiesława Ptaszyk - nie ma możliwości, by się sparzyć. To święty ogień, więc ogrzewa i oświetla. I oczyszcza. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :rozyczka:

ćma - zgadzam się z Tobą całkowicie. Zresztą wilka ciągnie do lasu, a ćmę do ognia:). Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :rozyczka:

Wilgo - dogaśnie niezauważalnie. I zapali się momentalnie nowy ogień. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1792
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Jak wielką moc ma sugestia: wystarczy komuś latami wmawiać, że jest nielotem, by uwierzył, że nic nie jest w stanie - nawet wzlecieć ponad kłamstwa, którymi był karmiony... Iluż wartościowych ludzi nigdy nie stanęło w świetle, nie spróbowało walczyć o siebie, bo nauczono ich, że zasługują tylko na ciemność...
Wieczny płomień? Nie wiem, czy istnieje. I czy naprawdę potrafi dotknąć tak, że zmienia wszystko, że płonie, nie spalając. Może to tylko mit? Sen? Iluzja? Może tylko karmi nasze nadzieje, bo bez nich życie byłoby obłędem, czymś nie do zniesienia?
A może... tli się nieśmiało, by kiedyś zapłonąć i już nigdy nie zgasnąć? Nie wiem... I ta niewiedza każe mi iść - wciąż do przodu, w stronę światła, niewiadomej... Dopóki serce bije, a oczy łowią widoki.
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 4940
Rejestracja: sob 26 mar, 2011
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Boogie »

Vesper - moja ulubiona Autorko i Komentatorko. Ano, umysł, zwłaszcza w dzieciństwie jest jak gąbka. Chłonie, a skorupka również nasiąka. Ale można wyzwolić się z tych fałszywych treści. To dobrze, że idziesz do przodu. Czasem wbrew i pomimo. Mogę Ci zanucić - "szczęśliwej drogi, już czas". Nasze męskie trio pozdrawia bardzo serdecznie Wasze żeńskie trio. Serdeczności ślemy :rozyczka:
outsider najmocniej czuje
że świat to boży spektakl

pomazany