Pustostan

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
czarnowidz
Posty: 173
Rejestracja: pn 25 maja, 2015

Post autor: czarnowidz »

To tylko zbędność, pielęgnowana
przez wszelkie komisje, obnoszona
po wszystkich jarmarkach. Jeśli nie drzwiami,
to oknem, czasem piaskiem w oczy. Zbędność,

która odgania sen, odegra się rano, nie należy
pić na smutno, gdy chodzi po głowie
coś, czego nie ma. Zwłaszcza, że szkoda
słów, pejzaży, kartek z kalendarza.
Mimochodem...
Awatar użytkownika
Krystyna Morawska
Posty: 1450
Rejestracja: czw 04 cze, 2020
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Krystyna Morawska »

Powiem tak: jeżeli brakuje przy mnie człowieka, biorę książkę. Potrafi wskazać właściwą drogę. Papier też jest lekarstwem. Bardzo, bardzo prawdziwy wiersz. Jednak i ciemna woda potrafi nabrać blasku. Wiem coś o tym.
Ostatnio zmieniony pn 12 cze, 2023 przez Krystyna Morawska, łącznie zmieniany 1 raz.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4457
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Miło Cię ponownie czytać na "Ogrodzie Ciszy". Twoje wiersze były mi zawsze szczególnie bliskie pod względem formułowanych przesłań i wizji świata. I to nie czarnowidztwo, to realizm. Być może jestem w takim punkcie siedzenia...

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1366
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Pluralitas non est ponenda sine neccesitate - minimalistyczna teoria Ockhama z pewnością przydałaby się światu.
:rozyczka:
Awatar użytkownika
Leon Gutner
Posty: 7889
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Leon Gutner »

Z przyjemnością poczytałem.

Ukłony L.G.
" Każdy dzień to takie małe życie "
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 1794
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

W obecnym świecie jest tyle zbędności... Gdybyśmy potrafili to dostrzec, wyjść z utartych schematów, zacząć BYĆ. Chwilę temu napisałabym, że pustostan to tylko stan przejściowy, że wszystko da się zmienić, jeśli tylko człowiek chce... Dziś już sama nie wiem. Przecież nawet jeśli czegoś bardzo chcemy, nie na wszystko mamy wpływ, więc...
Może trzeba zacząć od tego, na co mamy wpływ? Podobno małymi kroczkami można dojść do wielkich rzeczy. Kropla drąży skałę. A kiedy odrzucić całą zbędność, zostanie tylko to, co prawdziwe i słuszne. Pewnie żmudna i mało spektakularna praca, ale może warto?
Ostatnio zmieniony ndz 25 cze, 2023 przez Vesper, łącznie zmieniany 1 raz.
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

Bardzo dosadnie zobrazowana zbędność, niedola. położenie. Tak po prawdzie, obnażyłeś hipokryzję, czyli to do czego człowiek i jego zbędność są dzisiaj potrzebni i jak ładnie ta zbędność wtedy i tylko wtedy jest pielęgnowana. Żałosne to. Bezbronność i beznadzieja bije z Twojego wiersza i jakże to prawdziwe, bo przecież tak naprawdę szkoda słów, pejzaży, kartek. Pozdrawiam.
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"