Grecja

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
@psik
Posty: 832
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: @psik »

Grecja powinna zostać ukarana za wymyślenie demokracji.
Anarchia to stan umysłu a nie forma rządów.
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

Poniekąd ponosi już jakąś karę, będąc ofiarą eurodemokracji...
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
@psik
Posty: 832
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: @psik »

Lepszą nazwą jest eurosocjalizm - jak to w Związku Socjalistycznych Republik Europejskich
Ostatnio zmieniony śr 02 lis, 2011 przez @psik, łącznie zmieniany 1 raz.
Anarchia to stan umysłu a nie forma rządów.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Wspomniecie moje słowa: któregoś pięknego dnia tak ta cała ZSRE pier...dyknie, że aż iskry pójdą.
Niektórzy obudzą się z ręką w... I oby tylko...
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
mundekwawa
Posty: 862
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011

Post autor: mundekwawa »

Jan Stanisław Kiczor pisze:Wspomniecie moje słowa: któregoś pięknego dnia tak ta cała ZSRE pier...dyknie, że aż iskry pójdą.
Niektórzy obudzą się z ręką w... I oby tylko...
Zgadzam się Panie Janie :rozyczka: (niech pan uda, że widzi Pan dawny kufel)

od siebie dodam, że prawdziwy dobrobyt w europie będzie dopiero, gdy wszyscy (100%)
ludności zdobędzie wyższe wykształcenie. NIkt nic nie będzie produkował, a wszyscy nic innego nie będą robić, tylko przewracać papierki w biurach. Wszak wykształcenie to podstawa.


pozdrawiam wszystkich
"Milczenie jest ogrodem myśli."
Ali ibn abi Talib
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

mundekwawa pisze: Zgadzam się Panie Janie :rozyczka: (niech pan uda, że widzi Pan dawny kufel)
No dobra, ale ja Ci piwo postawię, a co...


:piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
mundekwawa
Posty: 862
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011

Post autor: mundekwawa »

Jan Stanisław Kiczor pisze:
mundekwawa pisze: Zgadzam się Panie Janie :rozyczka: (niech pan uda, że widzi Pan dawny kufel)
No dobra, ale ja Ci piwo postawię, a co...


:piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:

o kurrrrczaki ! aj anie mogę znaleźc tych kufelków :'(
"Milczenie jest ogrodem myśli."
Ali ibn abi Talib
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Mundekwawa, odsyłam do dyskusji kuflowej: viewtopic.php?t=14213

Demokracja polega na tym, że jeśli na 100 mieszkańców 51 to k.. i złodzieje, rząd dzierżą ww. Precz z demokracją, tylko co zamiast?
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
mundekwawa
Posty: 862
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011

Post autor: mundekwawa »

emde pisze:Mundekwawa, odsyłam do dyskusji kuflowej: viewtopic.php?t=14213

Demokracja polega na tym, że jeśli na 100 mieszkańców 51 to k.. i złodzieje, rząd dzierżą ww. Precz z demokracją, tylko co zamiast?

dzięki :rozyczka:

pozdrawiam
"Milczenie jest ogrodem myśli."
Ali ibn abi Talib
Awatar użytkownika
Monika_S
Posty: 1422
Rejestracja: wt 12 sty, 2010
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monika_S »

emde pisze:Demokracja polega na tym, że jeśli na 100 mieszkańców 51 to k.. i złodzieje, rząd dzierżą ww. Precz z demokracją, tylko co zamiast?
Dlatego aby demokracja stała się politeją potrzebna jest najliczniejsza klasa średnia, która jest najbardziej stabilna i która będzie kontrolować i motywować zarówno klasę wyższą, jak i niższą. Nadmiar skrajnych klas zawsze będzie prowadzić do mniejszego lub większego chaosu.
Tak naprawdę nie ma dobrego ustroju jeśli władzę sprawują nieodpowiednie osoby. Wydaje się, że, przynajmniej teoretycznie, największe szanse ma monarchia, ponieważ łatwiej znaleźć jednego prawego człowieka, który za wartość najwyższą uznaje dobro państwa i jemu powierzyć władzę niż oczekiwać, że większość o zapomni o swoich interesach i będzie kierować się dobrem ogólnym.
"Nie komentujesz wierszy innym - nie dziw się, że inni nie komentują Twoich"
Awatar użytkownika
NathirPasza
Posty: 1303
Rejestracja: wt 04 sie, 2009
Lokalizacja: Miasto Doznań
Kontakt:

Post autor: NathirPasza »

Monika S

Klasa średnia miałaby być kontrolerem? :smiech2:

Klasę średnią najłatwiej skorumpować. Klasa średnia wie wszystko o wszystkim, więc nie wie nic pożytecznego.

Każdy ustrój prowadzi do tyranii. Czy to będzie tyrania jednostki (monarchia) czy większości (demokracja), czy też mniejszości (poprawność polityczna). Nie wiem skąd wzięła Ci się ta romantyczna wizja Monarchy Bez Skazy, ale jest totalnie pozbawiona realizmu.
Każda, nawet najmniejsza ilość władzy kusi do jej nadużycia. Tacy już są ludzie.

Jedynym rozwiązaniem gwarantującym wolność. Wolność, żeby była jasność. Jest anarchia, czyli bezprawie, czyli brak narzędzi kontroli nad obywatelami. Taka wolność oparta o kolektywy wolnych rzemieślników z prostym systemem wymiany towarów.
Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Moniko_S, masz utopijne marzenia, ale przecież mamy w historii przykłady, że jeden silny, mądry i odpowiedzialny człowiek potrafił zrobić dla swego narodu dużo dobrego.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
@psik
Posty: 832
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: @psik »

Nathir - w wypadku monarchii wiadomo przynajmniej komu ściąć łeb w razie przekrętów.

A w demokracji wszystko rozmywa się.

Pytali się kiedyś górala - czy jest demokratą?
Nie panocku, większość ludzi jest głupia, a demokracja to rządy większości.
Anarchia to stan umysłu a nie forma rządów.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Ja mam demokrację w domu.
Ja rządzę, wykonując polecenia małżonki szanownej. W razie, gdy coś nie wyjdzie, ja odpowiadam - przecież rządzę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
Monika_S
Posty: 1422
Rejestracja: wt 12 sty, 2010
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monika_S »

NathirPasza pisze:Nie wiem skąd wzięła Ci się ta romantyczna wizja Monarchy Bez Skazy, ale jest totalnie pozbawiona realizmu.
Każda, nawet najmniejsza ilość władzy kusi do jej nadużycia. Tacy już są ludzie.
Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest to wizja utopijna, dlatego pisałam czysto teoretycznie.
Najlepszy ustrój byłby taki, gdyby przy władzy były osoby, które kierują się dobrem ogółu, a nie własnym, choć oczywiście jest to nieosiągalne. Ale jednak teoretycznie łatwiej znaleźć jednego prawego niż wymagać, że wszyscy tacy będą. Dlatego czysto teoretycznie i statystycznie największe szanse miałaby monarchia. I tylko o to chodziło mi w moich rozważaniach ;)
"Nie komentujesz wierszy innym - nie dziw się, że inni nie komentują Twoich"