Idée fixe

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
czarnowidz
Posty: 173
Rejestracja: pn 25 maja, 2015

Post autor: czarnowidz »

Bez pytań, zwłaszcza że odpowiedź
nie po myśli. Pustostany z pustosłowiem

idą jak para
no i ja
obok.
Ostatnio zmieniony ndz 07 lip, 2019 przez czarnowidz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mimochodem...
księżycowa
Posty: 832
Rejestracja: ndz 14 lut, 2016

Post autor: księżycowa »

Mnie się ten eksperyment bardzo podoba, bo jest do głębokiej analizy.
Świetne nadanie znaczeń wyrażeniom/słowom nie po-myśli, oraz para no i ja. To czyni ten krótki tekst niesamowicie ciekawym przypadkiem. Wszystko oczywiście mocno i spójne związane z tytułowym bzikiem, natręctwem myśli etc...
Można to odczytać różnie. Jakoby tylko pod lir był bez pary, nie do pary. Stoi obok i przygląda się tym wszystkim fiksacjom, na które nie ma wpływu, ale można też wywnioskować, że owe pustostany i pustosłowia, nie są ze sobą związane, i przechodzą obok, lecz są jak paranoja.
Czyli jednak coś je scala? Myślę, że możemy mieć do czynienia z nieprawidłowym odbiorem rzeczywistości. Ależ mnie to zaintrygowało. To psychologiczna gierka:) Jeszcze bym tu pogrzebała:D Bardzo udana próba czarnowidzu. :rozyczka:
"Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu"
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Świetna miniatura.
Osobiście usunąłbym łącznik w wyrażeniu "po-myśli" oraz wytłuszczenie. Piszesz dla uważnego czytelnika, nie każdy rozumie Twoje wiersze. Dlatego tym uważnym, myślącym nie trzeba ułatwiać.

Pozdrawiam
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Tak samo pojmuję jak Księżycowa - też wysoką notę daję, mało treści a ogrom mieści.
Nie myśl głośno, obudzisz uśpione.
czarnowidz
Posty: 173
Rejestracja: pn 25 maja, 2015

Post autor: czarnowidz »

Tomasz Kowalczyk pisze:Świetna miniatura.
Osobiście usunąłbym łącznik w wyrażeniu "po-myśli" oraz wytłuszczenie (...) myślącym nie trzeba ułatwiać.
Skoro tak, to ok.

Dzięki wszystkim za wgląd.
Mimochodem...