Todd Haynes - "Mroczne wody"

Film, teatr, wystawa

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 928
Rejestracja: ndz 31 maja, 2020
Lokalizacja: bardo

Post autor: Vesper »

Adwokat korporacyjny Rob Bilott (Mark Ruffalo) został właśnie partnerem w prestiżowej kancelarii prawnej w Cincinnati, w dużej mierze dzięki swojej pracy w obronie ogromnych spółek. Pewnego dnia kontaktuje się z nim dwóch rolników z Zachodniej Wirginii, którzy uważają, że lokalna fabryka DuPont wysypuje toksyczne odpady na wysypisko śmieci, co niszczy pola i zabija ich bydło. Adwokat decyduje się im pomóc. W trwającej blisko piętnaście lat epickiej sądowej walce przeciwko gigantowi, Billot stawia na szali swoją karierę, reputację, rodzinę oraz zdrowie.

źródło: https://hbogo.pl/filmy/mroczne-wodyWarto dodać, że film oparty jest na faktach. Robert Billot do dziś walczy o odszkodowania dla osób pokrzywdzonych przez chemicznego giganta DuPont. Bez wątpienia kino zaangażowane, a takie cenię najbardziej. Sama sprawa do dziś budzi poruszenie i daje do myślenia. Dlaczego? Zachęcam do przeczytania poniższego artykułu:
https://ekonsument.pl/a67114_teflon_czy ... prawa.html
Do tej pory sama nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo niebezpieczny jest (tak powszechnie przecież używany) teflon. Dlatego warto o tym mówić. Lista produktów, w których owo tworzywo ma zastosowanie, jest zatrważająca...