Michał Witold Gajda - "Malowanie portretu"

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 3907
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Od wydawcy

Archiwum Michała Witolda Gajdy z lat 2010-2017 zawiera kilkaset utworów, spośród których zaledwie 165 ujrzało światło dzienne w poetyckich zbiorkach: Cztery strony roku. Ostrów (Kraków 2012), Zabawa w samotność (Września 2015) oraz Samospełniająca się przepowiednia (Września 2017), opublikowanych jeszcze za życia Autora.
Wiersze Gajdy w wersji papierowej ukazywały się także w licznych antologiach pokonkursowych (wszak był On laureatem kilkudziesięciu konkursów poetyckich) oraz w almanachach wydawanych przez właścicieli forów poetyckich. Czołowe czasopisma literackie również chętnie drukowały Jego teksty.
Sam Poeta nie przywiązywał większej wagi do formowania tomików będących – zdawałoby się – najlepszymi wyznacznikami poetyckiego credo, lecz preferował bardziej bezpośredni kontakt z czytelnikami, polegający na umieszczaniu utworów w internecie, na portalach literackich. Dzięki stworzonym przez nie możliwościom łatwo nawiązywał znajomości z koleżankami i kolegami po piórze. Odczuwał satysfakcję z dużej liczby odsłon postów ze swoimi tekstami, o czym informował forumowy licznik, radość sprawiały Mu przychylne komentarze i częste prywatne wiadomości od forumowiczów z pytaniami o radę i słowami uznania.
Nadszedł czas, aby dzieło Michała Gajdy, pieczołowicie przechowywane przez żonę Ilonę Gajdę oraz siostrę Lucynę Szalata, pokazać opinii publicznej w przeświadczeniu, że wypełni się tym samym testament Poety, który pragnął, aby Jego utwory dotarły do jak największej liczby miłośników poezji.
Niniejszy tomik Malowanie portretu zaczerpnął tytuł od ostatniego wiersza Gajdy, pod którym widnieje data: 06.01.2017, i jest drugą pośmiertną książką tego autora, pierwszą były Przypadki Jewgienija Piurnonsensowicza (Lublin 2019). 

Książkę można nabyć u wydawcy, czyli u mnie. Cena to 25 zł. + 5 zł. koszty wysyłki.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Awatar użytkownika
cortessa
Posty: 1059
Rejestracja: czw 05 gru, 2013

Post autor: cortessa »

Serdecznie gratuluję wspaniałego przedsięwzięcia, Tomku! Tobie i Przyjaciołom Michała Gajdy. Tomik pt. "Malowanie portretu" jest jedną z najstaranniej wydanych książek, jakie ostatnio widziałam. Drugi egzemplarz miał być schowany na przyszły prezent dla koleżanki, ale szybko został "rozchwycony". Zamówię więc jeszcze jeden.
:rozyczka:
Awatar użytkownika
Pranda
Posty: 156
Rejestracja: ndz 13 gru, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pranda »

Do mnie książka przywędrowała wczoraj. Oprócz świetnych wierszy Michała Witolda Gajdy w tomiku znajdują się piękne grafiki i świetny wstęp. Gratuluję Wydawcy! Pozdrawiam