do 31.07 Mój list do świata w Sieradzu

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI "Mój list do Świata" Sieradz 2013

W konkursie mogą wziąć udział poeci, którzy ukończyli 16 lat. Organizatorzy nie ograniczają tematyki nadsyłanych utworów. Mile jednak będą widziane - wśród innych - wiersze dotyczące regionu sieradzkiego; autor najlepszego z tych utworów otrzyma nagrodę specjalną. Na konkurs należy przesłać 3 wiersze (nigdzie dotąd nie publikowane i nie nagradzane) w 3 egzemplarzach. Jeden autor może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy. Utwory powinny być oznaczone godłem (pseudonimem literackim). Należy do nich dołączyć kopertę zawierającą dane autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, e-mail i numer telefonu.
Organizatorzy informują, iż laureaci trzech pierwszych nagród otrzymają je pod warunkiem, że zgłoszą się po ich odbiór osobiście - w czasie trwania imprezy podsumowującej konkurs. Po uprzednim zgłoszeniu zapewniamy nocleg na koszt organizatora.
motto: „To wszystko – to mój list do Świata
gdy nie pisał do mnie ...”
– Emily Dickinson; przeł. Stanisław Barańczak

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu i Koło Literackie „Anima”

Patronat:
Urząd Miasta Sieradza

Patronat medialny:
„NASZE RADIO”, „DZIENNIK ŁÓDZKI", „SIEDEM DNI”, MAGAZYN INTERNETOWY literaci.eu
CELE KONKURSU:
a) Odkrywanie i promowanie talentów poetyckich
b) Propagowanie kultury słowa i oryginalności widzenia świata przez współczesnych poetów
c) Promocja regionu sieradzkiego

ZAŁOŻENIA KONKURSU
W konkursie mogą wziąć udział poeci, którzy ukończyli 16 lat. Organizatorzy nie ograniczają tematyki nadsyłanych utworów. Mile jednak będą widziane - wśród innych - wiersze dotyczące regionu sieradzkiego; autor najlepszego z tych utworów otrzyma nagrodę specjalną. Na konkurs należy przesłać 3 wiersze (nigdzie dotąd nie publikowane i nie nagradzane) w 3 egzemplarzach. Jeden autor może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy. Utwory powinny być oznaczone godłem (pseudonimem literackim). Należy do nich dołączyć kopertę zawierającą dane autora: imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, e-mail i numer telefonu.
Organizatorzy informują, iż laureaci trzech pierwszych nagród otrzymają je pod warunkiem, że zgłoszą się po ich odbiór osobiście - w czasie trwania imprezy podsumowującej konkurs. Po uprzednim zgłoszeniu zapewniamy nocleg na koszt organizatora.
Prace należy nadsyłać do 31 lipca 2013 roku na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Polna 36A, 98-200 Sieradz
z dopiskiem na kopercie: „Konkurs poetycki”

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 43 822-25-41.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2013 roku. O dokładnym terminie laureaci zostaną wcześniej poinformowani. Na nagrody w konkursie przeznaczono łącznie 3.000 zł.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego opublikowania nagrodzonych i wyróżnionych utworów w mediach oraz wydanym almanachu pokonkursowym.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

Protokół Komisji Konkursowej
III OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU POETYCKIEGO
„Mój list do Świata” Sieradz 2013

Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodniczący – Miłosz Manasterski, poeta - Związek Literatów Polskich w Warszawie

Członkowie – Maria Duszka, poetka - Związek Literatów Polskich w Krakowie, opiekunka Koła Literackiego „Anima”, bibliotekarka MBP w Sieradzu;

Anna Baśnik, poetka, bibliotekarka MBP w Sieradzu;

Zbigniew Łuczak, poeta, dyrektor MBP w Sieradzu.

oceniła zestawy 135 wierszy nadesłanych na konkurs przez 45 poetów z całej Polski.

Spośród nich wybrano i nagrodzono 31 wierszy autorstwa 11 poetów.


I NAGRODĘ w wysokości 800 zł otrzymuje

Pan Mirosław Kowalski z Mysłowic, godło „Galapagos”

II NAGRODĘ w wysokości 600 zł otrzymuje

Pan Adam Bolesław Wierzbicki z Dłużka w woj. lubuskim, godło „Na przełaj”

dwie III NAGRODY w wysokości 400 zł otrzymują:

Pan Lech Lament z Turka, godło „Księżycowy Orfeusz”

oraz Pan Michał Maliński z Sieradza, godło „Ulpian”

WYRÓŻNIENIA po 250 zł otrzymują:

Pani Joanna Chachuła z Sieradza, godło „Wróbel”, Pani Ewelina Dobrzyńska z Ruszkowa w woj. łódzkim, godło „Reporter 1245”, Pan Czesław Markiewicz z Zielonej Góry, godło „Espalanda”, Pani Agnieszka Marek z Bielska Białej, godło „Gwiazdka”, Pan Janusz Pyziński z Podgrodzia w woj. podkarpackie oraz Pani Katarzyna Zychla z Żar w woj. lubuskim.

NAGRODĘ SPECJALNĄ w wysokości 300 zł za najlepszy wiersz o tematyce regionalnej otrzymuje Pani Maria Szafran z Świebodzina w woj. lubuskim, godło „Esem”.


Sieradz, 30 września 2013 roku
Ostatnio zmieniony sob 23 lis, 2013 przez Agnieszka Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Mario!!! Gratulacje :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:

Agnieszko - Gratulacje :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:

Janusz - :piwko: :piwko: :piwko:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

O, już są wyniki. Jest mi niezmiernie miło, jeszcze nie ochłonęłam z wrażeń. Byłam tak zakręcona, że jak słuchałam odczytu Protokołu z posiedzenia Komisji i usłyszałam nazwiska uczestników z naszego portalu, a potem też i z mojego województwa, to wprost mnie rozsadzało z wrażenia. I wyobraźcie sobie moje ogromne rozkojarzenia - kiedy mnie wywołano po odbiór laurów, w skład których weszło = dyplom, koperta z zawartością i antologia wydana z nagrodzonymi wierszami, to ja zamiast powiedzieć "dziękuję bardzo" powiedziałam "dzień dobry bardzo". :placz2: :badd:
Chyba sam diabeł wyskoczył spod krzeseł i mi poplątał słowa. No to już wiecie, jak mocno to wszystko przeżyłam.
Wprawdzie w tym co powiedziałam, nie było kłamstwa, bo to był dla mnie istotnie bardzo dobry dzień. Ale poczułam się głupio, że mówię coś, co nie zamierzałam.

A teraz - jeszcze raz GRATULACJE wszystkim Zwycięzcom.

Ps. Żałuję, że nie zauważyłam z tego wszystkiego jak wygląda Kasia Zychla i Janusz Pyziński, bo Janusz nasz portalowy, a Kasia - jak mówili dziadowie - krajanka z Lubuskiego. I wiecie - z Lubuskiego były wyróżnione aż 4 osoby, czyli prawdą jest, że "Lubuskie warte zachodu".
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

Mario! Kasi Zychli nie było na rozdaniu nagród, ja również byłam nieobecna.
Jak widzisz, świat jest mały.
Gratuluję nagrody.
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Agnieszko - osobę odbierającą nagrodę za Ciebie, zauważyłam, ale jak wyczytywali "Katarzyna Zychla" i kto wychodził po odbiór - pamięć nie utrwaliła.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Gratulacje! :rozyczka:
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
biedronka basia
Posty: 2459
Rejestracja: śr 13 lip, 2011
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: biedronka basia »

:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Gratuluje Wszystkim Nagrodzonym, a szczegolnie OGRODOWICZOM :-)
Basia - biedronka