do 14.08 Poetycki lombard w Oleśnicy

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

VII TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA "POETYCKI LOMBARD"



Regulamin

1. Organizatorami Turnieju są Konfraternia Kulturalna oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy.
2. Konkurs poetycki przeznaczony jest dla wszystkich chętnych.
3. Na konkurs można zgłosić wiersz o dowolnej tematyce, który stanowi oryginalne dzieło pracy twórczej autora.
4. Zgłoszenie wiersza oznacza jednocześnie, że zgłaszający go oświadcza, iż nie narusza on praw osób trzecich, w szczególności nie narusza ich majątkowych i osobistych praw autorskich.
5. Każdy autor może zgłosić tylko 1 utwór - w 1 egzemplarzu w maszynopisie lub wydruku komputerowym formatu A-4. Objętość utworu jest ograniczona do jednej strony maszynopisu lub wydruku.
6. Utwór winien być opatrzony godłem, tzn. pseudonimem autorskim (nie znakiem graficznym). Godło zastępuje imię i nazwisko osoby biorącej udział w konkursie, który z założenia jest anonimowy. Godłem powinno być słowo.
7. Do zgłoszonego w kopercie formatu A-4 utworu należy dołączyć mniejszą zaklejoną kopertę, opisaną godłem. Powinna ona zawierać dane o autorze: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon oraz e-mail, kilkuzdaniową notkę o autorze.
8. Osoba zgłaszająca się do konkursu tym samym wyraża zgodę na przetwarzanie przez Konfraternię Kulturalną oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Oleśnicy swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu w zakresie koniecznym do jego prawidłowego przeprowadzenia (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 roku Dz.U. nr 133, poz 833 z późn. zm.).
9. Kopertę z wierszem należy przesłać pocztą na adres: Konfraternia Kulturalna, ul. Młynarska 4 B, 56-400 Oleśnica.
10. Ostateczny termin zgłoszeń - 14 sierpnia 2013.
11. Wiersze oceniać będzie jury powołane przez organizatorów. Jego decyzje są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
12. Nagroda Główna wynosi 1000 zł. Ponadto przyznane zostaną honorowe wyróżnienia.
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zakończenia konkursu bez przyznania nagrody głównej lub innego rozdziału nagrody.
14. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie http://www.konfraterniakulturalna.pl oraz http://www.biblio.olesnica.pl.
15. Wręczenie nagród nastąpi w Oleśnicy pod koniec 2013 roku.
16. Laureat Nagrody Głównej ma obowiązek odebrania jej osobiście na ceremonii jej wręczenia w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora. W przypadku nieobecności traci prawo do nagrody finansowej.
17. Nagroda finansowa zostanie opodatkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.
18. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez uczestnika na nieodpłatne publikowanie utworu w wydawnictwach Konfraterni Kulturalnej oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także jego publiczną prezentację.
19. Osoby niepełnoletnie dołączają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów lub przedstawiciela ustawowego na udział w konkursie następującej treści: „Ja [imię nazwisko] wyrażam zgodę na udział [stopień pokrewieństwa, imię i nazwisko, wiek] w Turnieju Jednego Wiersza organizowanym przez Konfraternię Kulturalną oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Oleśnicy. Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu i w pełni akceptuję jego postanowienia oraz że pouczyłem/am o jego treści osobę biorącą udział w konkursie". Na oświadczeniu należy zamieścić datę, imię i nazwisko, podpis rodzica lub opiekuna, podpis biorącego udział w konkursie.
20. Organizatorzy nie zwracają wierszy ich autorom.
21. Zgłaszając wiersz do Turnieju, autor poświadcza przyjęcie do wiadomości i akceptację niniejszego regulaminu.
22. Sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzygają organizatorzy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

30. października 2013 roku jury VII Turnieju Jednego Wiersza „Poetycki Lombard” w składzie Wojciech Browarny i Michał Tabaczyński, po przeczytaniu 208 nadesłanych utworów, postanowiło:



1) przyznać Nagrodę Główną w wysokości 1000 zł za wiersz [***Nie umiem nawet nazwać miasta], opatrzony godłem: Aureliano - Krystian Ławreniuk z Brzegu



2) przyznać dwanaście równorzędnych wyróżnień za wiersze:



BÓG MUSI BYĆ POETĄ, godło: kilim - Małgorzata Borzeszkowska z Lęborka

ZANIM COKOLWIEK, godło: Pantomimiczna - Karolina Dzieniszewska z Ostrzeszewa

Nie, dziękuję, godło: Kellua - Klaudyna Jańska z Kępna

Szósta Pieśń Pasażera/CO jest, godło: KolegaLiterat - Adrian Jaworek z Grodkowa

ostatni singiel lorelei, godło: MARY LION - Marzena Jaworska z Warszawy

te-el-ka, godło: dynamo - Bożena Kaczorowska z Warszawy

[***Czujesz to w środku], godło: BIOLOGIA - Beata Kalinska z Cieszyna

To nawet możesz być ty, godło: MADERA - Agata Joanna Kornacka z Warszawy

krzywa jednostajna, godło: antykbiograf – Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego

dawne kochanki Tuwima, godło: UMIERAĆ MŁODZIEJ - Karol Mroziński z Warszawy

sioło, godło: zawersie - Kacper Płusa z Pabianic

Kronika wakacyjna, godło: Song An Kai - Joanna Sulikowska-Fajfer z Erfurtu

Mariolu, ściskam mooocno! :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Ostatnio zmieniony śr 13 lis, 2013 przez Agnieszka Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Ha, a ja nic nie wiedziałam...! Dzięki! Cieszę się, bo bardzo lubię ten wiersz.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Mariolu ściski i gratki :rozyczka: :rozyczka: :brawo: :brawo:
Ostatnio zmieniony wt 12 lis, 2013 przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Gratulacje, Mariolu :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/