do 30.09 Zbiorę wszystkich przyjaciół... w Turku

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

ORGANIZATOR STOWARZYSZENIE PRZYSTAŃ W TURKU i współorganizatorzy: GMINA MIEJSKA W TURKU STAROSTWO POWIATOWE SAMORZĄD OSIEDLOWY NR 3 W TURKU Zapraszają na DZIEWIĄTĄ EDYCJĘ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO pod hasłem: „ZBIORĘ WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ I SERCE PRZED NIMI OTWORZĘ, BO DOPRAWDY CZY WARTO INACZEJ NA ZIEMI TEJ ŻYĆ” (Bułat Okudżawa)

REGULAMIN KONKURSU: • Konkurs ma charakter otwarty i jest organizowany dla osób w wieku powyżej 14 lat. Uczestnicy przesyłają trzy wiersze w trzech egzemplarzach maszynopisu o dowolnej tematyce. W tej edycji konkursu organizatorzy przewidzieli dodatkową nagrodę specjalną za wiersz o tematyce ,,ŻYCIE JEST PASJĄ, PASJA JEST ŻYCIEM i takim hasłem należy go oznaczyć – 1 wiersz x 3 egzemplarze.

Adres, na jaki należy nadsyłać prace: Stowarzyszenie Przystań. 62-700 Turek. ul. Osiedle Młodych 8/1

• Każdy zestaw winien być opatrzony godłem, natomiast dane osobowe, oświadczenie adres, nr telefonu, e-mail powinien znajdować się w zaklejonej kopercie oznaczonej godłem. • Autorzy z powiatu tureckiego oraz miasta Turku, którzy obok godła umieszczą napis TUREK – będą kandydować do dodatkowych wyróżnień. • Zestawy niespełniające warunków nie będą uwzględniane. • Ostateczny termin nadsyłania prac upływa z dniem 30.09.2013 r. • Dopuszczone będą do konkursu tylko te zestawy wierszy, które nie były nagradzane na innych konkursach oraz nie były nigdzie publikowane w czasopismach ogólnopolskich i nie ukazały się w wydaniach książkowych. • Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

Nagrody pieniężne należy odebrać osobiście. • Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i spotkanie z laureatami oraz jurorami nastąpi prawdopodobnie 16 listopada 2013r. (sobota) Organizator zastrzega sobie zmianę terminu. • Nagrody: Organizatorzy przewidują trzy nagrody pieniężne, dwa wyróżnienia rzeczowe i nagrodę specjalną • Organizatorzy mają prawo zmienić wysokość nagród w poszczególnych kategoriach. • Wszystkich uczestników konkursu informujemy, że jeżeli zostanie wydany tomik pokonkursowy – odbędzie się to bez płacenia honorariów.

Laureatom zapewniamy nocleg . Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE STOWARZYSZENIE PRZYSTAŃ W TURKU
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Agnieszka Marek
Posty: 332
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Agnieszka Marek »

PROTOKÓŁ



Z posiedzenia Jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pod hasłem

……. ZBIORĘ WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ I SERCE PRZED NIMI OTWORZĘ

BO DOPRAWDY CZY WARTO INACZEJ NA ZIEMI TEJ ŻYĆ …

( Bułat Okudżawa )



W dniu 13 października 2013 r. jury w składzie: Anna Baśnik , Lech Lament

rozpatrzyło 73 zestawy nadesłane na konkurs poetycki i postanowiło

przyznać nagrody dla:

Pierwsza nagroda - Mirosław Pisarkiewicz godło: Nee Kim Sum – Sieradz
Druga nagroda - Jadwiga Mariola Jankowska – godło: OSKAR – Turek
Trzecia nagroda - Agnieszka Tomczyszyn – Harasymowicz – godło: Wilk – Głuchołazy

Nagrodę specjalną za wiersz o tematyce ,,ŻYCIE JEST PASJĄ, PASJA JEST ŻYCIEM”
otrzymuje:
Jadwiga Mariola Jankowska godło: OSKAR – Turek

Wyróżnienia otrzymują autorzy:
Patryk Majkowski godło: Anonim – Tuliszków
Anna Pękacz godło: Liwia – Turek

Jury dziękuje organizatorom za trud i wytrwałość w krzewieniu kultury literackiej.

Anna Baśnik Lech Lament
Musimy się przyzwyczaić, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. /E. Hemingway/
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Gratulacje zwycięzcom. :rozyczka: