do 05.11 Ziemia najbliższa w Łosicach

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI
im. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO ph. „ZIEMIA NAJBLIŻSZA”
ORGANIZATOR: Łosicki Dom Kultury, Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury.
PATRONAT: Starosta Łosicki, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice.
CELE KONKURSU: odkrywanie talentów i pozyskiwanie wartościowych utworów literackich, inspirowanie i popularyzowanie twórczości literackiej, stwarzanie piszącym możliwości szerszej prezentacji twórczości, upamiętnianie postaci jednego z wybitnych literatów łosickich – Romualda III Mikoszewskiego, promowanie środowiska twórczego.
ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Konkurs ma charakter otwarty (mogą brać w nim udział amatorzy oraz członkowie profesjonalnych stowarzyszeń twórczych). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 16 lat.
2. Przyznane zostaną następujące nagrody:
- za I, II, III miejsce i ewentualne wyróżnienia.
Przewidziane są także nagrody specjalne:
- za tematykę regionalną (powiatu łosickiego),
- za utwory nadesłane przez młodzież szkolną (uczniowie gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu łosickiego), które należy na kopercie oznaczyć dopiskiem: „konkurs Mikoszewski – szkoły”.
3. Na konkurs należy nadesłać zestaw 3 wierszy opatrzonych słownym godłem. Prace konkursowe (wyłącznie maszynopis lub wydruk komputerowy formatu A-4 należy przesłać w sześciu egzemplarzach (każdy wiersz) na adres sekretariatu konkursu w terminie do 5 listopada 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego). Autorzy dopisują na kopercie: „Konkurs Mikoszewski”. W nadesłanej korespondencji (w osobnej małej kopercie, opatrzonej takim samym
godłem jak prace konkursowe), należy podać imię, nazwisko, adres, telefon, adres e-mail oraz krótką notkę biograficzną autora wierszy. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.
4. Organizatorzy nie ograniczają tematyki prac, tym niemniej mile będą widziane prace uwzględniające tematykę regionalną (powiatu łosickiego).
5. Nadesłane utwory nie mogą być przed rozstrzygnięciem konkursu publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
6. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy.
7. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz publikację jego utworów zgodnie z potrzebami organizacyjnymi.

NAGRODY:
1. Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez Organizatora.
2. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne i dyplomy. Pula nagród wynosi 4.000 zł.
3. Rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się
23 listopada 2013 r. (sobota) w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury. O wynikach Konkursu Laureaci zostaną powiadomieni najpóźniej 18 listopada 2013r. telefonicznie oraz drogą elektroniczną.
4. Odbiór nagród możliwy jest wyłącznie podczas imprezy finałowej. Organizatorzy nie przesyłają nagród pocztą.

POSTANOWIENIA OGÓLNE:
1. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.
2. Prace nie spełniające wymagań regulaminowych nie będą uwzględniane w konkursie.
3. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.
Sekretariat konkursu: Łosicki Dom Kultury, ul. Piłsudskiego 4, 08-200 Łosice,
tel./fax (83) 359-05-09, powiat.losice.pl (zakładka kultura i oświata – ŁDK) e-mail: ldklosice@interia.pl
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Miło nam poinformować, że jury w składzie :

Ernest Bryll – przewodniczący Jury
Jan Zdzisław Brudnicki
Ryszard Kornacki
Joanna Obrępalska
Tomasz Dobrowolski

po zapoznaniu się z 160 zestawami konkursowymi nadesłanymi przez autorów z całej Polski, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda w wysokości 950,00 zł za zestaw wierszy opatrzony godłem: „POPLON” – Mariola Kruszewska – Mińsk Mazowiecki
dwie równorzędne II nagrody w wysokości 750 zł
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „JOE” – Mirosław Puszczykowski – Mogilno
za zestaw wierszy opatrzony godłem:”DAMA Z ROSICZKĄ” – Ewa Włodarska – Kraków
III nagrodę w wysokości 650,00 zł przyznać za zestaw wierszy opatrzony godłem:: ”GAŁĄZKA JEMIOŁY” – Marta Jurkowska – Olkusz
dwa równorzędne Wyróżnienia w wysokości 450 zł
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „CZERWONY KAPTUREK” – Sławomir Sadowski – Grodzisk Mazowiecki
za zestaw wierszy opatrzony godłem: „RÓŻA WIATRU” – Andrzej Ziobrowski – Nowa Huta
Nagroda specjalna w wysokości 300 zł za wiersze o tematyce regionalnej otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „KORAB” – Marianna Pawłowska, Niemojki
Nagroda specjalna w kategorii szkoły otrzymał autor pracy opatrzonej godłem: „INSIDE” – Natalia Kozak, Chotycze
Jury zauważyło także 12 autorów:
„Zapałka” – Agnieszka Kostuch, Trzebinia;
„Diablo Brzydki” – Radosław Sobotka, Ostrołęka;
„Kundelkowatość” – Marek Dudziński, Radom;
„Muchomorek” – Tomasz Kowalczyk, Lublin;
„Margot” – Kuba Szatko, Kraków;
„Krzyk Nocy Czarnej” – Maria Szafran, Świebodzin;
„Sadza” w Sadzie – Czesław Markiewicz, Zielona Góra;
„Reif” – Dominik Sobol, Terespol;
„Salon Samotnika” – Adam Bolesław Wierzbicki, Lubsko;
„Literat” – Jacek Franciszek Brzostowski, Sieradz;
„Nomada” – Katarzyna Dybżyńska, Świdnik;
„Świt” – Krystyna Gudel, Suchowola

[ Dodano: Nie 08 Gru, 2013 ]
Mariolu - G R A T U L A C J E :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Ostatnio zmieniony ndz 08 gru, 2013 przez Maria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Mariolu! Gratulacje.
Znalazłaś "drogę" do Brylla
:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:

Mario - gratulacje
:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Dziękuję.

Pan Bryll był chyba zaspany... :-)
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Jan Stanisław Kiczor
Administrator
Posty: 15130
Rejestracja: wt 27 sty, 2009
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jan Stanisław Kiczor »

Mariola Kruszewska pisze:Pan Bryll był chyba zaspany...
To może niech częściej przysypia... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Imperare sibi maximum imperium est

„Dobry wiersz zdarza się rzadziej / niż zdechły borsuk na drodze (…)” /Nils Hav/
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Pan Bryll nie był zaspany, on tylko troszkę zaniemógł, ale to na korzyść Ogrodu Ciszy
http://powiat.losice.pl/index.php/ldk.html

Pokazał nawet poza protokołem wiersze i nawet moje "szuwar" zamiast szuwarów mu nie przeszkadzało, bo nic o tym nie mówi. :-D
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 4116
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: Mirek »

WYNIKI 18 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO im. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO ph. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

Jury w składzie:
Ernest Bryll – przewodniczący
Jan Zdzisław Brudnicki
Ryszard Kornacki
Joanna Obrępalska
Tomasz Dobrowolski

po zapoznaniu się z 160 zestawami konkursowymi nadesłanymi przez autorów z całej Polski oraz z Niemiec, Słwoacji i USA postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda w wysokości 950,00 zł za zestaw wierszy opatrzony godłem: „POPLON” – Mariola Kruszewska – Mińsk Mazowiecki

http://powiat.losice.pl/index.php/ldk.html

:rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka: :rozyczka:
dla laureatki
:piwko:
Ostatnio zmieniony pt 13 gru, 2013 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
zajrzyj pod podszewkę świata a dostrzeżesz kolory

czas to pieniądz
nie mam czasu
Maria
Posty: 7795
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010

Post autor: Maria »

Mirku, już tę wiadomość skonsumowaliśmy i gratulacje złożyliśmy. A wszystko w miejscu "Warto być"