Spotkanie z Bogdanem Loeblem

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

W dniu 17.12 o godz. 17.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie (Al. Solidarności 62) odbędzie się spotkanie z Bogdanem Loeblem. Spotkanie poprowadzi Leszek Żuliński. Fragmenty książek będzie czytać Halina Rowicka.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Lidia
Posty: 1117
Rejestracja: czw 14 lis, 2013

Post autor: Lidia »

Nie mieszkam w Warszawie, tym razem szkoda :-). Bogdan Loebl to jeden z moich poetyckich autorytetów :rozyczka:
Na początku było Słowo (z Ewangelii św.Jana)
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

"Blues to szczerość. Blues tak jak wiersz musi być szczery, inaczej nie jest prawdziwy, nie jest dobry" - jakoś tak, niekoniecznie dokładnie, ale z takim przesłaniem - słowa Bogdana Loebla.
Cieszę się, że udało mi się pojechać. Wyrosłam muzycznie m.in. na Nalepie, na "Modlitwie", na SDMie - dla mnie to było spotkanie z legendą. Co prawda wieczór miał być (i w głównej mierze był) poświęcony książkom Loebla traktującym o Kresach, książkom niemal autobiograficznym (co jeszcze silniej mnie zwabiło, bo tematyka bardzo mi jest bliska), lecz jak tu nie spytać o bluesa, o Nalepę, o Stana Borysa? Szkoda, że frekwencja była niska, a jeszcze kilka osób "po drodze" uznało, że nic tu po nich - i wyszło.
Ostatnio zmieniony wt 17 gru, 2013 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 2 razy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Lidia
Posty: 1117
Rejestracja: czw 14 lis, 2013

Post autor: Lidia »

Mimo wszystko szkoda, że mnie tam nie było :cry:
Na początku było Słowo (z Ewangelii św.Jana)