Wyniki V Turnieju Jednego Wiersza "Strojne w biel"

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

Awatar użytkownika
Tomasz Kowalczyk
Administrator
Posty: 4434
Rejestracja: wt 10 cze, 2014

Post autor: Tomasz Kowalczyk »

Po wnikliwym przeanalizowaniu utworów poetyckich nadesłanych na Turniej Jednego Wiersza zorganizowany przy VI Lubelskim Przeglądzie Poetyckim „Strojne w biel. Zima z bazuną 2017” jury w składzie: Tomasz Kowalczyk (przewodniczący), Józef Bilski, Jeremi Jastrzębski oraz Waldemar Taurogiński postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Mariusz Kusion, godło:XYX (Bielsko-Biała) za wiersz pt. „Niezbędnik”oraz Janusz Pyziński, godło KORMORAN (Dębica) za wiersz pt. „Modlitwa”

II miejsce ex aequo: Mirosław Welz, godło DYMITR (Rymanów-Zdrój) za wiersz „W Łopience” oraz Krzysztof Witaszek; godło WIT (Lublin) za wiersz pt. „Zranione sacrum”

III miejsce ex aequo: Michał Gajda, godło RYCHTYK KUNDA (Września) za wiersz: pt. „Zachwyt” oraz Wojtek Szczurek, godło WS (Mielec) za wiersz „Baza ludzi z mgły”

wyróżnienie: Mariusz Ziółkowski, godło MAZI (Bydgoszcz) za wiersz „W domu”

Jury pragnie serdecznie pogratulować Nagrodzonym oraz podziękować wszystkim uczestnikom Konkursu.

Należy podkreślić wysoki poziom nadesłanych utworów, dlatego ostateczny werdykt został podjęty po długotrwałej dyskusji i był efektem wypracowanego kompromisu.
Każdy jest kowalem własnego losu. Nie każdy Kowalczykiem.
Dorota Chołody
Posty: 1106
Rejestracja: wt 24 sty, 2012
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Dorota Chołody »

Mariuszu, gratulacje :-D :rozyczka: :rozyczka:

_
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Gratulacje i ode mnie.
Tomku, czy istnieje możliwość poznania nagrodzonych wierszy? Czy można je opublikować choćby u nas?
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Najbardziej cieszy nagroda miszy, on wciąż żyje w ogrodzie. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
każdy komentarz uczy
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

każdy komentarz uczy
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Dziękuję, Mariuszu, za link. Dzięki niemu dowiedziałam się, że nagrodzony wiersz "Modlitwa" Janusza Pyzińskiego był już nagradzany w sierpniu ubiegłego roku: http://www.kulturamonki.pl/pdf/tomik_2016_melania_b.pdf A jak się wstuka owe sianie chabrów w gugle, to wyskoczą inne wiersze tegoż - z wieloma tymi samymi chwytami poetyckimi, także publikowane u nas. Czy wiersze nie miały być nigdzie nienagradzane i niepublikowane?
Ostatnio zmieniony czw 02 lut, 2017 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 2 razy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

O, i jest "sacrum zranione" Krzysztofa Witaszka! O tu, rok 2013: http://mbp.lublin.pl/index.php?option=c ... Itemid=294
Ostatnio zmieniony czw 02 lut, 2017 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 2 razy.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

O, jest także "Baza ludzi z mgły" pasikonika publikowany w 2011 roku: http://postscriptum.net.pl/viewtopic.php?t=14543 i tu: http://anerato.itl.pl/baza-ludzi-z-mgly/
Ostatnio zmieniony czw 02 lut, 2017 przez Mariola Kruszewska, łącznie zmieniany 1 raz.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Pierwszy raz wziąłem udział w konkursie, cieszy mnie wyróżnienie, choć praktyki o których piszesz, poddają w wątpliwość sens czegokolwiek :smutny:
każdy komentarz uczy
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Sens jest. Trzeba jedynie wykluczyć poprzez napiętnowanie cwaniaków i cwaniactwo. Publikowanie nagrodzonych wierszy przez organizatorów konkursów powinno wejść wszystkim w nawyk!
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 3238
Rejestracja: wt 30 wrz, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mariusz »

Czy to nie aby walka z wiatrakami...?
każdy komentarz uczy
Józef
Posty: 8
Rejestracja: czw 21 sty, 2016
Lokalizacja: LU

Post autor: Józef »

Jako pomysłodawca i organizator Turnieju Jednego Wiersza jak również twórca Regulaminu konkursu chciałbym zaznaczyć, iż w zasadach tegoż konkursu NIE MA konieczności nadsyłania niepublikowanych wcześniej utworów.
Regulamin narzuca jedynie konieczność nadsyłania nie nagradzanych utworów – i tu
odnośnie wątpliwości co do wiersza z I miejsca – w protokole jury konkursu „Poezja życiem pisana” wskazano, iż p. Janusz otrzymał nagrodę za „zestaw wierszy” – więc poniekąd za całokształt nadesłanych, nie zaś za konkretny utwór pt. Modlitwa. W związku z tym zdecydowałem się dopuścić ów wiersz do konkursu.
Józef Bilski (Organizator)
Józef
Posty: 8
Rejestracja: czw 21 sty, 2016
Lokalizacja: LU

Post autor: Józef »

Każdy potencjalny uczestnik miał możliwość zapoznania się z regulaminem. Jeśli warunki konkursu go nie satysfakcjonowały mógł w nim nie wziąć udziału. Natomiast jeśli wziął udział to regulamin zna - przynajmniej potwierdził ową znajomość na formularzu zgłoszeniowym, jak również swe przyjęcie warunków owego regulaminu.
Także nie miały miejsca żadne przypadki "cwaniactwa" i stwierdzenia o konieczności "piętnowania uczestników" są w tym konkretnym przypadku niesprawiedliwe, krzywdzące i godzące w dobra osobiste owych uczestników.
Wg Regulaminu mieli możliwość wysłania publikowanych utworów.
Ostatnio zmieniony ndz 05 lut, 2017 przez Józef, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariola Kruszewska
Posty: 12383
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Mariola Kruszewska »

Józef pisze:Wg Regulaminu mieli możliwość wysłania publikowanych utworów.
OK, rozumiem.
Józef pisze:p. Janusz otrzymał nagrodę za „zestaw wierszy” – więc poniekąd za całokształt nadesłanych, nie zaś za konkretny utwór pt. Modlitwa. W związku z tym zdecydowałem się dopuścić ów wiersz do konkursu.
Ale z tym podejściem się nie zgadzam. Nagrodzony to znaczy nagrodzony - czy jako pojedynczy wiersz, czy jako w zestawie.

Moja opinia o cwaniactwie i cwaniakach dotyczy szerszego kontekstu i zdania nie zmienię.

Dziękuję Panu, Panie Józefie, za wypowiedź.
Ojcze nasz, (...) przyjdź królestwo Twoje.

Nie uczę, nie mam patentu na rację. emde
Józef
Posty: 8
Rejestracja: czw 21 sty, 2016
Lokalizacja: LU

Post autor: Józef »

Też miałem pewne wątpliwości przy dopuszczaniu wiersza ale zastosowałem zasadę rozstrzygania "na korzyść".
A co do szerszego kontekstu - to ja się jak najbardziej zgadzam i popieram.