XIII Konkurs RYPIŃSKI ALBUM POETYCKI- do 14.09.2018

 Moderator: Tomasz Kowalczyk

ODPOWIEDZ
sebart
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 sie, 2017

Post autor: sebart »

MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RYPINIE ogłosiła XIII Ogólnopolski Konkurs "RYPIŃSKI ALBUM POETYCKI".

Mecenasem i fundatorem nagród w Konkursie jest firma Kaufmann Sp. z o.o., z siedzibą w Rypinie.
Konkurs jest objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Rypina

Cele konkursu:
- inspirowanie twórczości poetyckiej,
- promowanie wartościowych tekstów literackich,
- popularyzacja poezji współczesnej,
- integrowanie środowisk literackich.

Zasady i warunki konkursu:
1. Konkurs ma charakter otwarty, jest skierowany do osób pełnoletnich.
2.Należy nadesłać 3 niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach wiersze ( w 4 egz.), podpisanych godłem (godło słowne, nie znak graficzny, nie imię i nazwisko). W zaklejonej kopercie (opatrzonej godłem) należy zamieścić : imię, nazwisko, datę urodzenia, dokładny adres, numer telefonu, adres e-mail oraz oświadczenie o treści "Oświadczam, że jestem autorką/autorem wierszy nadesłanych na konkurs. Wiersze nie były wcześniej publikowane i nagradzane w innych konkursach" - data, podpis.
3. Tematyka utworów dowolna, bez ograniczeń.
4. Wiersze należy wydrukować (lub maszynopis).
5. Utwory należy przesłać na adres:
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna,
87-500 Rypin,
ul. Warszawska 20
z dopiskiem "XIII Rypiński Album Poetycki"

6. Organizator nie zwraca Wierszy. Zastrzega sobie prawo do ewentualnej publikacji nadesłanych utworów bez wypłacania honorariów autorskich.
7.Uczestnicy nadsyłający kilka zestawów konkursowych (pod różnymi godłami) oraz nie spełniający wymogów Konkursu zostaną wykluczeni z procedury konkursowej, tzn. ich utwory nie będą dopuszczone do oceny jury.
8.Termin nadsyłania tekstów konkursowych: do 14 września 2018 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: październik 2018 r.

Przewiduje się następujące nagrody pieniężne:
I miejsce - 1800 zł
II miejsce - 1000 zł
III miejsce - 600 zł


Organizator nie wysyła nagród pieniężnych. Nagrody należy osobiście odebrać tylko w dniu finału.

Dodatkowe informacje i pełny regulamin:
http://biblioteka-rypin.pl/aktualnosci/ ... -ogloszona